Znana jako specjalistka od odżywiania, Katarzyna Bosacka na tapetę wzięła zestaw Maty w McDonald’s.
Mata to jeden z najbardziej popularnych polskich raperów. Michał Matczak , bo tak się nazywa, ma zaledwie 21 lat, nic więc dziwnego, że idealnie pasuje do grupy docelowej McDonald’s.

Z kolei Katarzyna Bosacka skrytykowała to, że raper – wykorzystując swoją popularność i wpływ na młodych ludzi – reklamuje czy też firmuje swoją osobą, śmieciowe jedzenie. A dlaczego śmieciowe?
W skład zestawu Maty wchodzi potrójny cheeseburger, średnie frytki i waniliowa latte matcha (zielona herbata z mlekiem). Już sama „herbata” zawiera 7 łyżeczek cukru i ma aż 241 kcal. Cheeseburger to 548 kcal i aż 31 gram tłuszczu, z kolei średnie frytki dostarczą nam 330 kcal.

Cały zestaw kosztuje 18 złotych, ale dostarcza nam aż 1119 kcal, czyli około połowy średniego, dziennego zapotrzebowania na kalorie. Jednak wiele osób zamawiając taki zestaw sądzi, że kupuje przekąskę – kanapkę, frytki i napój.
Swoją analizę Katarzyna Bosacka podsumowuje:
‼️ Każdy kto promuje niezdrowe jedzenie, musi brać część odpowiedzialności za otyłość wśród dzieci. Amen.
I nie sposób się z nią nie zgodzić, bo zapewne wiele nastolatków chętnie sięgnie po promowany przez ich idola zestaw w „maku”.
>>>W polskich lasach straszą PLACE UMARLAKA. Co to za grzyb?