Katarzyna Bosacka podała wartość kaloryczną zestawu od Maty w McDonald’s. Strach jeść!

Znana jako specjalistka od odżywiania, Katarzyna Bosacka na tapetę wzięła zestaw Maty w McDonald’s.

Mata to jeden z najbardziej popularnych polskich raperów. Michał Matczak , bo tak się nazywa, ma zaledwie 21 lat, nic więc dziwnego, że idealnie pasuje do grupy docelowej McDonald’s.

 

https://www.instagram.com/katarzynabosacka/

 

Z kolei Katarzyna Bosacka skrytykowała to, że raper – wykorzystując swoją popularność i wpływ na młodych ludzi – reklamuje czy też firmuje swoją osobą, śmieciowe jedzenie. A dlaczego śmieciowe?

 

W skład zestawu Maty wchodzi potrójny cheeseburger, średnie frytki i waniliowa latte matcha (zielona herbata z mlekiem). Już sama “herbata” zawiera 7 łyżeczek cukru i ma aż 241 kcal. Cheeseburger to 548 kcal i aż 31 gram tłuszczu, z kolei średnie frytki dostarczą nam 330 kcal.

 

https://www.instagram.com/katarzynabosacka/

 

Cały zestaw kosztuje 18 złotych, ale dostarcza nam aż 1119 kcal, czyli około połowy średniego, dziennego zapotrzebowania na kalorie. Jednak wiele osób zamawiając taki zestaw sądzi, że kupuje przekąskę – kanapkę, frytki i napój. 

 

Swoją analizę Katarzyna Bosacka podsumowuje:

 

‼️ Każdy kto promuje niezdrowe jedzenie, musi brać część odpowiedzialności za otyłość wśród dzieci. Amen.

 

I nie sposób się z nią nie zgodzić, bo zapewne wiele nastolatków chętnie sięgnie po promowany przez ich idola zestaw w “maku”.

 

>>>W polskich lasach straszą PLACE UMARLAKA. Co to za grzyb?

 

https://www.instagram.com/p/CVK0tm-M2Z9/

6 komentarzy

Możliwość komentowania została wyłączona.