Donut Ekipy. W składzie substancja stosowana do toalet!

Od poniedziałku – 28 marca 2022 r. – w sieci Biedronka można kupić kolejny produkt firmowany przez znanych youtuberów. Tym razem jest to Donut Ekipa.

Miłośnicy pączków z pewnością będą chcieli spróbować tego nowego produktu. Jednak Donut Ekipa jest tak nafaszerowany chemią, że po jego zjedzeniu można zacząć “świecić”.

 

https://www.instagram.com/katarzynabosacka/

 

O sprawie pisze Katarzyna Bosacka, która uważa że młodzi ludzie – influencerzy, nie powinni zachęcać dzieci i młodzieży do spożywania tak niezdrowych produktów. Pączek bowiem nie jest drogi – kosztuje 2,69 zł. i ma 329 kalorii. Jednak jego skład wprawia w osłupienie.

 

Jeśli smażylibyśmy donaty w domu to samo ciasto miałoby kilka składników, podobnie lukier – dwa, trzy składniki. Jeśli chcielibyśmy nadziać pączki, doszłoby do tego jeszcze nadzienie – dżem czy marmolada.

 

https://www.instagram.com/katarzynabosacka/

 

Tymczasem donaty Ekipy mają aż 56 składników z czego znaczna część to nie produkty typu mąka czy jajka, a różne środki chemiczne. W składzie znalazła się też substancja, która stosowana jest też w kostkach do toalet.

 

Donut słynnych YouTuberów, który od dzisiaj można kupić w sklepach zawiera całe morze niezdrowych dodatków – m.in. tłuszcz palmowy, jaja w proszku, spulchniacze czy sztuczne barwniki np. błękit brylantowy E133, który znajdziemy również… w kostkach do toalet 🤢😵‍💫 (…)

Kolejny niezdrowy produkt ze złym składem reklamowany przez młodych ludzi dla dzieci czy nastolatków 😫

– pisze Katarzyna Bosacka.

 

Na opakowaniu danatów Ekipy można też przeczytać, że są one mrożone. “Przygotowanie” produktu to rozmrażanie przez 60 minut. Cóż… smacznego!

 

https://www.instagram.com/p/CbsZnsIox3Z/

3 komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.