Stanisław Rzepka – kim był ten znany góral? Zabiła go choroba, czy był to nowotwór?

Programy pokazujące prawdziwe życie niektórych grup ludzi cieszą się sporą popularnością. Doskonałym przykładem są “Górale” – program emitowany na antenie Polsat Play. Jednym z niezwykle barwnych a przy tym ciekawych i wzbudzających sympatię bohaterów był Stanisław Rzepka. Ten młody chłopak zdobył serca widzów swoją szczerością oraz pragmatycznym podejściem do życia. Niestety, śmierć zabrała go zdecydowanie za wcześnie. Przyjrzyjmy się więc nieco bliżej jego sylwetce i odpowiedzmy na pytanie – kim był Stanisław Rzepka.

Stanisław Rzepka – życiorys, wzrost, wiek i miejsce urodzenia

Poszukując informacji na temat Stanisława Rzepki natykamy się przede wszystkim na doniesienia o jego śmierci i pogrzebie. Informacji na temat jego młodości oraz życiorysu jest naprawdę niewiele.

Wiadomo, że był rodowitym góralem, jednakże ani daty ani miejsca urodzenia chłopaka, nie udało nam się ustalić. Podobnie sprawa wygląda w przypadku jego edukacji, zainteresowań czy dzieciństwa. Mimo obecności w znanym programie tak naprawdę mówił o sobie stosunkowo niewiele.

Stanisław Rzepka – kariera

Stanisław Rzepka był młodym chłopakiem, który dopiero rozpoczynał swoją karierę zawodową. Przed rozpoczęciem emisji programu telewizyjnego “Górale” zajmował się przede wszystkim pomocą swojej mamie. Rodzina, podobnie jak wiele innych w tym regionie kraju utrzymywała się z turystyki prowadząc urokliwy pensjonat. Posiadała także gospodarstwo oraz stajnię z końmi.

To właśnie te zwierzęta, były prawdziwą miłością Stanisława Rzepki. Zajmował się nimi, karmił, opiekował i spędzał z nimi bardzo dużo czasu. Program “Górale” wystartował w 2018 roku, jednak nie od razu mogliśmy zobaczyć w nim Stanisława Rzepkę. Pierwsze zdjęcie młodego chłopaka na profilu Facebook programu “Górale” mogliśmy zobaczyć w 2020 roku co pozwala nam sądzić, że od tego roku zaczął pojawiać się w nim regularnie. Program przyniósł mu bardzo dużą popularność, jednak nie zmieniło to jego podejścia do życia. Nie stał się celebrytą – nadal prowadził życie prawdziwego górala szanującego swoją rodzinę i tradycję.

Stanisław Rzepka – rodzina

O rodzinie Stanisława Rzepki wiemy tyle, ile dowiedzieliśmy się z odcinków programu “Górale”. Wiadomo, że wychowywał się bez ojca – nie wiemy kim był ani czym zajmował się jego ojciec. Jego mama jest zaś jest rodowitą góralką, która zajmuje się prowadzeniem pensjonatu. Kobieta pełna energii zajmowała się nie tylko Stanisławem Rzepką, ale również jego młodszym rodzeństwem.

W czasie emisji programu poznaliśmy jeszcze dwóch jego młodszych braci. Czy było to jedyne rodzeństwo Stanisława Rzepki? Najprawdopodobniej nie, ponieważ w nekrologu znajdziemy informację o tym, że był on także szwagrem. Sugerować to może, że miał również starszą siostrę lub brata. Na ten temat brakuje jednak dokładnych informacji.

Stanisław Rzepka – stan cywilny

Młody góral nie obawiał się wypowiadania na tematy związane z relacjami damsko-męskimi. Dlatego też wiemy, że w czasie nagrywania programu nie był z nikim związany. Nie wykluczał jednak związku z kobietą. Wspominał jednak o tym, że jego ewentualna partnerka podobnie jak on powinna kochać konie. B

yło to dla niego warunkiem niezbędnym dla nawiązania relacji z jakąkolwiek kobietą. Jak sam mówił: „Moja dziewczyna musi kochać konie, tak jak ja je kocham. Bo jak nie, to nic z tego nie będzie. A tak, jak będzie kochała konie, to będzie pozwalać mi przy nich siedzieć. A jak nie będzie ich kochała, to awantury będą non stop […] Jestem tak wierny, że do innych bab nie pójdę. Ale ku koniom zawsze pójdę!”.

Stanisław Rzepka – dzieci 

Stanisław Rzepka był młodym, zaledwie 20 letnim mężczyzną, który swoje życie poświęcił pracy z końmi. W tym wieku trudno myśleć jest o ojcostwie. Nic więc dziwnego, że młody mężczyzna pochodzący z gór nie doczekał się własnych pociech. Pozostaje nam ubolewać, że jego życie skończyło się tak wcześnie i nie udało mu się założyć szczęśliwej rodziny. 

Stanisław Rzepka – Facebook i Instagram

Wielu młodych ludzi, którzy zyskują popularność wykorzystują ją do monetyzowania swoich zasięgów. W dzisiejszych czasach posiadanie rozbudowanych kont na social mediach pozwala bowiem na uzyskanie współprac reklamowych. Tymczasem Stanisław Rzepka, mimo zdobytej rozpoznawalności po udziale w programie nie zdecydował się na prowadzenie własnych profili w social mediach. Nie znajdziemy jego kont ani na Facebooku, ani też na Instagramie. 

Stanisław Rzepka – śmierć i pogrzeb

Niestety, Stanisława Rzepki nie ma już z nami. Młody mężczyzna odszedł mając zaledwie 20 lat. O jego zdecydowanie przedwczesnej śmierci mogliśmy przeczytać na profilu internetowym zakładu pogrzebowego, który udostępnił nekrolog o treści: „Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że 23 lutego 2023 r. odszedł od nas w wieku 20 lat, zaopatrzony sakramentami świętymi, nasz najukochańszy syn, wnuk, brat, szwagier i wujek, Stanisław Rzepka”. Przyczyna śmierci uwielbianego przez widzów bohatera nie została podana do wiadomości publicznej. Pogrzeb, na którym zgromadziły się prawdziwe tłumy odbył się 25. lutego 2023 roku o godzinie 12:30 w Kościele Parafialnym w Brzegach.