Tomasz Ossoliński – ile ma lat i kim jest ten znany projektant? Czy ma żonę i dzieci? Sprawdzamy!

Świat mody wykreował wiele gwiazd, w tym również światowego formatu. Choć często nie przebijają się oni do publicznej, szerokiej świadomości nie można odmówić im imponującego sukcesu. Jedną z takich osób jest Tomasz Ossoliński – niezwykle uzdolniony projektant, który budzi zachwyt na całym świecie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób chce dowiedzieć się o nim czegoś więcej. Dotyczy to zarówno jego kariery zawodowej, jak i życia osobistego. Nie da się jednak ukryć, że Tomasz Ossoliński jest osobą dość skrytą, która nie chce epatować swoją prywatnością. Niemniej jednak spróbowaliśmy ustalić najważniejsze fakty z jego życia.

Tomasz Ossoliński – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Tomasz Ossoliński urodził się w 1977 roku na Śląsku i pochodzi z Katowic. Dokładna data urodzenia mężczyzny nie jest jednak znana. Już jako dziecko nauczył się szyć z pomocą swojej babci, która pokazała mu jak obsługiwać maszynę do szycia Łucznik. Pierwsze spodnie uszył sobie w wieku 6-7 lat, a pierwszą autorską kolekcję zaprezentował w wieku 16 lat. Jego idolem był projektant Jerzy Antkowiak, z którym spotkał się przy okazji konkursu organizowanego przez czasopismo „Burda”. W młodości zdecydował się na naukę w technikum odzieżowym, które znajdowało się w katowickiej Dąbrówce Małej (północnej dzielnicy Katowic).

Tomasz Ossoliński – kariera

Tomasz Ossoliński to jeden z najbardziej znanych i cenionych projektantów mody w Polsce. Jego kariera zawodowa rozpoczęła się w 1998 roku, kiedy to został zatrudniony przez firmę odzieżową Bytom jako najmłodszy projektant w jej historii. Od tego czasu tworzył kolekcje dla własnej marki Tomasz Ossoliński, specjalizującej się w modzie męskiej i garniturach. W 2006 roku otrzymał nagrodę Projektanta Roku od magazynu Elle. Jego prace były prezentowane na wielu festiwalach filmowych, galach i pokazach mody.

Tomasz Ossoliński jest uważany za najlepszego polskiego krawca męskiego i jednego z nielicznych, którzy potrafią ubrać każdą sylwetkę i rozmiar. Jego marka Ossoliński to poszanowanie dla tradycji krawieckiej i rzemiosła oraz bezkompromisowość pod względem jakości. Jego ubrania są częściowo szyte ręcznie, z tkanin światowej klasy, które pochodzą z fabryk Francji, Włoch i Anglii, takich jak Loro Piana, Ermenegildo Zegna, Cerruti i Vitale Barberis Canonico. Ważną częścią jego oferty są zamówienia ślubne, w ramach których ubiera zarówno pana młodego, jak i pannę młodą. Ossoliński prowadzi również linię ready-to-wear, która jest dostępna online. Tomasz Ossoliński nie ogranicza się tylko do projektowania ubrań, ale także angażuje się w różne projekty artystyczne i medialne.

Jest autorem kostiumów do ponad 30 spektakli teatralnych, filmów i opery. Prowadził takie programy telewizyjne jak: “Project Runway” i “Stylowy Projekt”. W 2014 roku reżyser Judyta Fibiger przedstawiła kulisy pracy Tomasza w postaci filmu pt. „Tomasz Ossoliński. Projektant”. W 2019 roku uszył kreację dla noblistki Olgi Tokarczuk, która wystąpiła w niej na bankiecie królewskim w Pałacu Sztokholmskim, na który król Szwecji zaprosił laureatów Nobla. Ossoliński kilkakrotnie ubierał polskich aktorów i reżyserów na filmowe festiwale, m.in. w Cannes, Wenecji i Berlinie, czy też na rozdanie Europejskich Nagród Filmowych oraz Oscarów.

Tomasz Ossoliński – rodzina, stan cywilny, dzieci

Tomasz Ossoliński jest jedną z tych osób, które chcą być znane ze względu na swoją twórczość artystyczną, nie z powodów skandali czy informacji osobistych. Projektant dokłada wszelkich starań by chronić swoją prywatność. Z tego powodu informacje dotyczące jego prywatnego życia są bardzo ograniczone. Ba, nawet wchodząc na jego oficjalną stronę nie znajdziemy niczego, co moglibyśmy przekazać naszym czytelnikom. Na temat jego rodziny nie istnieją żadne informacje, nie wiadomo nic o jego rodzicach czy rodzeństwie.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku relacji osobistych. Tomasz Ossoliński nigdy nie opowiadał o swoich związkach, z żadną partnerką nie pokazał się także publicznie. Nic nie wiadomo również o jego ojcostwie – nie udało nam się ustalić czy ma dzieci lub planuje ich posiadanie w przyszłości. Pozostaje nam więc jedynie uszanować wolę mężczyzny oraz jego prawo do prywatności.

Tomasz Ossoliński – Facebook i Instagram

Nie da się ukryć, że internet a w szczególności social media mogą być wykorzystywane do promocji swojej działalności. Wiele osób działających w branży modowe korzysta z tej możliwości. W przypadku Tomasza Ossolińskiego jednak sprawa wygląda zupełnie inaczej. Mężczyzna stroni od masowej popularności i obecności w sieci.

Projektant nie posiada własnych stron na popularnych portalach społecznościowych takich jak Facebook czy Instagram. Co ciekawe, na Facebooku możemy jednak znaleźć konto o nazwie Tomasz Ossoliński Atelier. Warto jednak zaznaczyć, że jest to nieoficjalne konto a więc profil fanowski, nie związany z projektantem. Znajdziemy tam jednak niektóre ze zdjęć jego projektów oraz wnętrza Atelier co jest ciekawym doświadczeniem.