Staszek Karpiel-Bułecka – kim jest znany góral i wokalista? Wiek, wzrost i żona

Zamiłowanie do folkloru sprawia, że wiele osób z gór bardzo lubi osoby, które wywodzą się z gór i mają muzykę we krwi. Jedną z takich osób jest bez wątpienia Staszek Karpiel-Bułecka. To nie tylko piosenkarz, lider zespołu ale także osobowość telewizyjna, która cieszy się sporym zainteresowaniem. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób poszukuje informacji dotyczących jego prywatnego oraz zawodowego życia. Wiedząc o tym postanowiliśmy sprawdzić co wiadomo o Staszku Karpielu-Bułecce. Zobacz, co udało nam się ustalić.

Staszek Karpiel-Bułecka – życiorys, wzrost, wiek i miejsce urodzenia

Staszek Karpiel-Bułecka urodził się 25 marca 1983 w Zakopanem. Z wykształcenia jest technikiem budowlanym. Nigdy jednak nie pracował w tym zawodzie. Już w wieku pięciu lat zajął się uprawianiem narciarstwa, które następnie porzucił na rzecz kariery muzycznej. Niewiele wiemy o jego najmłodszych latach, jednak z całą pewnością jest osobą ambitną, która uparcie dąży do celu.  Wiele osób zastanawia się także nad wzrostem Staszka Karpiela-Bułecki. Udało nam się ustalić, że jest on bardzo wysokim mężczyzną, który mierzy aż 190 cm.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Staszek Z^^Gór ️⛏️ (@staszekkarpielbulecka_official)

Staszek Karpiel-Bułecka – kariera

Stanisław Karpiel-Bułecka to nie tylko utalentowany piosenkarz i lider zespołu Future Folk, który łączy elektroniczną muzykę taneczną z folkiem góralskim. To także były narciarz freestyle’owy, który zdobył pierwsze miejsce w Polish Freeskiing Open w 2005 roku. Jego pasja do sportów zimowych i muzyki pochodzi od jego rodziny, która jest znana z tradycji góralskiej i artystycznej. Stanisław jest synem skrzypka i architekta Jana Karpiela-Bułecki i Anny Bachledy-Curuś, a jego stryjem jest piosenkarz Sebastian Karpiel-Bułecka. Stanisław nie ogranicza się jednak do jednej dziedziny. Jest również osobowością telewizyjną, która brała udział w wielu popularnych programach rozrywkowych, takich jak Taniec z gwiazdami, Azja Express czy Twoja twarz brzmi znajomo. W 2023 roku zadebiutował jako solowy artysta pod pseudonimem Staszek z Gór i zapowiedział swój pierwszy album.

W swojej karierze muzycznej, Stanisław Karpiel-Bułecka współpracował z wieloma innymi artystami, takimi jak Gooral, z którym nagrał album Ethno Electro, czy Cleo, z którą nagrał utwór „Zabiorę nas”. Jego zespół Future Folk był znany z łączenia góralskich melodii i tekstów z nowoczesnymi brzmieniami i rytmami. Ich największe przeboje to „Krakowiacy i Górale”, „Janko” czy „Twarda skała” . W 2018 roku, Future Folk wziął udział w polskich eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji, zajmując ósme miejsce. W 2024 roku, Stanisław Karpiel-Bułecka zdecydował się na solową drogę artystyczną i odszedł z zespołu . Jego pierwszy singiel jako Staszek z Gór to „Chodź potańczyć”, który łączy elementy disco polo i muzyki klubowej.

Staszek Karpiel-Bułecka – rodzina

Staszek Karpiel-Bułecka jest osobą, która wywodzi się ze znanej rodziny. Jest synem skrzypka i architekta Jana Karpiela-Bułecki oraz Anny Bachledy-Curuś. Jego rodzeństwo to starszy brat Jan, który również jest architektem, i młodszy brat Szczepan, który uprawia narciarstwo. Nosi imię po swoim dziadku Bolesławie Stanisławie Karpiel-Bułeckim, a jego babką była Zofia Karpiel-Bułecka (1933–2020). Jego wujkiem jest znany piosenkarz Sebastian Karpiel-Bułecka.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Staszek Z^^Gór ️⛏️ (@staszekkarpielbulecka_official)

Staszek Karpiel-Bułecka – stan cywilny

Nie da się ukryć, że Staszek Karpiel-Bułecka to bardzo przystojny mężczyzna. Nie dziwi więc fakt, że wiele fanek jego twórczości zastanawia się, czy jego serce jest zajęte. Niestety, nie mają szans na jego zdobycie. Staszek Karpiel-Bułecka jest bowiem żonaty i to od wielu lat. W 2010 roku związał się z Anną Lis, z którą mieszka obecnie w Warszawie. Małżeństwo tworzy zgodny i szczęśliwy związek, który doskonale się uzupełnia.

Staszek Karpiel-Bułecka – dzieci

Wielu miłośników twórczości Staszka Karpiela-Bułecki zastanawia się nad tym, czy mężczyzna posiada dzieci. Odpowiedź brzmi: owszem. Jest on szczęśliwym ojcem synka Stanisława, który przyszedł na świat w 2016 roku.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Staszek Z^^Gór ️⛏️ (@staszekkarpielbulecka_official)

Staszek Karpiel-Bułecka – Facebook i Instagram

W dzisiejszych czasach większość celebrytów wykorzystuje możliwości, które daje im internet w celu promocji swojej osoby. To całkowicie zrozumiałe. Obecność w social mediach jest bowiem szansą na zgromadzenie społeczności a co za tym idzie również zarabianie na kontraktach reklamowych. Z tego właśnie powodu wiele osób zastanawia się, czy Staszek Karpiel-Bułecka jest dostępny w sieci. Odpowiedź brzmi: tak. Na Facebooku pasada zupełnie nowe konto, które obserwuje nieco ponad sto osób. Znacznie lepiej radzi sobie jednak na Instagramie. Jego profil @staszekkarpielbulecka_official obserwuje obecnie 67,5 tys. obserwujących.

Staszek Karpiel-Bułecka – ciekawostki z życia

Podobnie jak wielu innych górali Staszek Karpiel-Bułecka jest osobą religijną, która nie wstydzi się swojej wiary. W sieci możemy znaleźć doniesienia, że chętnie bierze udział w różnego rodzaju wydarzeniach związanych z kultem religijnym. Wśród nich wymienić możemy udział w koncertach kolęd i pastorałek, które miały miejsce choćby w  bazylice na Świętej Górze.