Jan Monczka – kim jest ten znany aktor? Żona, rodzina i dzieci

O aktorach takich jak Jan Monczka mówi się, że są aktorami jednej roli. Nie oznacza to, że brak im talentu. Wprost przeciwnie. Chodzi o to, że w jednej ze swoich ról byli na tyle charakterystyczni, że żadna kolejna nie była w stanie jej przebić. Osoby takie jak Jan Monczka często zapadają nam w pamięć. Nic dziwnego, że chcemy wiedzieć więcej o ich życiu i twórczości. Dlatego też specjalnie dla fanów serialowego Tulipana stworzyliśmy artykuł, który podsumowuje najważniejsze informacje na temat aktora.

Jan Monczka – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Jan Monczka to znany polski aktor. Urodził się 17 maja 1956 roku w Karwinie. Miejscowość ta znajdowała się wówczas na terenie Czechosłowacji. Dlatego też posiada on czeskie obywatelstwo oraz doskonale porozumiewa się w tym języku. Jako młody chłopak pasjonował się sportem. Aktywnie spędzał czas grając w piłkę nożną oraz hokeja. Gdy podjął decyzję o realizowaniu się jako aktor jako miejsce studiów wybrał Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego, którą z sukcesem ukończył. Występował nie tylko na ekranach telewizyjnych i kinowych ale również na deskach teatrów. Paradoksalnie jego największa i najsłynniejsza rola nieco przyblokowała jego karierę.

Jan Monczka – kariera

Kariera Jana Monczki zapowiadała się wyjątkowo ciekawie. Występował na Scenie Polskiej teatru w Czeskim Cieszynie, w teatrach krakowskich oraz warszawskich. Najważniejszym elementem jego kariery był jednak udział w produkcji “Tulipan” czyli serialu opartym na faktach dotyczących historii słynnego oszusta matrymonialnego. Wcielił się w niej w główną postać, czyli Kalibabkę. Serial powstał w 1986 roku i spowodował, że Jan Monczka zyskał ogromną popularność. Jednocześnie zaszufladkował go jako aktora grającego amanta, przez co Jan Monczka przestał otrzymywać propozycje ciekawych ról. Obecnie otrzymuje głównie drugoplanowe role. Pojawił się między innymi w serialach takich jak „Klan”, „Pierwsza miłość” czy „Przyjaciółki”, „Pitt bull”. Warto zaznaczyć także, że mimo ponad 40 letniej kariery zawodowej wciąż możemy go zobaczyć również na deskach teatru. Aktor pozostaje w doskonałej formie i wciąż zachwyca nie tylko talentem ale również swoją szarmanckością i elegancją.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Adam Šrámek (@adam_sramek_czech)

Jan Monczka – rodzina

Jeśli chodzi o rodzinę Jana Monczki niestety nie wiemy zbyt wiele na temat jego rodziców. Aktor nie wypowiadał się bowiem na ich temat zbyt często. Wiadomo za to, że pochodzi z wielodzietnej rodziny. Był najmłodszym dzieckiem swoich rodziców. Posiada dwie siostry oraz brata. W sieci nie znajdziemy jednak informacji o tym jak się nazywają, ile lat mają oraz czym się zajmują. Jan Monczka od zawsze przywiązywał bowiem baczną uwagę do ochrony prywatności swoich bliskich.

Jan Monczka – stan cywilny. Kto jest jego żoną/partnerką?

Wiele osób uważało, że jako serialowy amant Jan Monczka również w życiu prywatnym może pochwalić się bardzo bogatym życiem uczuciowym. Tymczasem, choć aktor nie mógł odpędzić się od kobiet, które chciały zwrócić na siebie uwagę nigdy nie skorzystał z tej okazji. Był wierny swojej żonie, z którą tworzy zgodne małżeństwo od dziesiątek lat aż po dziś dzień. Nigdy nie interesowały go przygodne znajomości. Jeśli zaś chodzi o jego żonę – trudno znaleźć informacje na jej temat. Pojawia się na niewielu zdjęciach z publicznych imprez czy wydarzeń, na których towarzyszyła aktorowi. Zawsze jednak para dbała o to, by jak najbardziej chronić swoją prywatność.

Jan Monczka – dzieci

Jak wspominaliśmy rodzina była i jest dla Jana Monczki niezwykle ważna. Choć często o niej mówił nigdy nie zdradzał zbyt wielu szczegółów ze swojego prywatnego życia. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się, czy posiada dzieci. Odpowiedź brzmi: tak. Jan Monczka jest szczęśliwym ojcem dwóch córek. W mediach nie znajdziemy jednak informacji o ich imionach czy wieku. Wiemy jedynie, że są już dorosłymi kobietami, które wciąż mają silną więź ze swoim tatą. Ich drogi zawodowe nie są związane z filmem czy mediami. Pozostają więc daleko od show biznesu.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez TVN FABUŁA (@tvnfabula)

Jan Monczka – Facebook i Instagram

Jan Monczka należy do aktorów starszego pokolenia, którzy do zdobywania uznania publiczności nie potrzebowali nowoczesnych technologii. Poza tym od zawsze był osobą, która ceniła sobie prywatność i nie lubił afiszować się publicznie. Nic więc dziwnego, że w dzisiejszych czasach trzyma się z dala od social mediów i nie posiada publicznych kont ani na Instagramie, ani na portalu społecznościowym Facebook. Jego fotografie z rzadka pojawiają się jedynie na kontach fanowskich czy portalach plotkarskich.

Jan Monczka – ciekawostki z życia

Jan Monczka tak mocno był kojarzony ze swoją najważniejszą rolą, czyli Kalibabką, że kiedy jej pierwowzór Jerzy Kalibabka zakończył swoje życie wiele osób myślało, że chodzi o ich ulubionego aktora z przeszłości. W sieci pojawiło się wiele zapytań o jego śmierć oraz nieprawdziwych informacji. Tymczasem aktor po dziś dzień żyje oraz cieszy się bardzo dobrym zdrowiem. Pokazuje nam to, jak bardzo kojarzony był z tą niezapomnianą rolą.