Grzegorz Skawiński – kim jest i ile lat ma wokalista Kombii? Wiek, dzieci i żona

Jeśli chodzi o legendy polskiej muzyki, które na dobre wpisały się w jej historię Grzegorz Skawiński zdecydowanie jest osobą, która zajmuje ważne miejsce na liście artystów. Jest muzykiem, kompozytorem, wokalistą i autorem tekstów, gitarzystą oraz producentem muzycznym. Jego dorobek jest imponujący a on sam wciąż budzi zainteresowanie fanów. Wiele osób zastanawia się jak wygląda obecnie jego życie i kariera. Dlatego też wiedząc o tym przygotowaliśmy krótki artykuł, w którym znajdziesz najważniejsze informacje na temat lidera zespołu Kombii.

Grzegorz Skawiński – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Grzegorz Skawiński urodził się 6 lipca 1954 w Mławie. W mieście tym ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego. Już w trakcie jego trwania podejmował pierwsze próby zaistnienia na scenie muzycznej. To właśnie wtedy założył zespół Kameleon. Chcąc być lepszym jako muzyk i kompozytor ukończył także policealną szkołę muzyczną w klasie gitary klasycznej. Nie był to jednak ostatni etap jego edukacji. Musimy bowiem wiedzieć, że skończył bowiem także studia na kierunku pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Gdańskim. Jest więc osobą wszechstronnie wykształconą, która zadbała o to, by zabezpieczyć się w razie gdyby kariera muzyczna nie rozwinęła się tak, jak o tym marzył.

Grzegorz Skawiński – kariera

W trakcie nauki w liceum Grzegorz Skawiński poznał Waldemara Tkaczyka, z którym założył zespół Kameleon i z którym zwyciężył na Festiwalu Piosenki Harcerskiej w Siedlcach. Następnie został członkiem formacji Horoskop (1974–1975), którą tworzył z Tkaczykiem i Janem Plutą. W 1975 dołączył do zespołu Akcenty założonego przez Sławomira Łosowskiego. Następnie, w 1976 zespół przekształcił się w grupę Kombi. W 1992 odszedł z zespołu, a w międzyczasie w 1991 razem z Waldemarem Tkaczykiem, Zbigniewem Kraszewskim i Piotrem Łukaszewskim powołał do życia grupę Skawalker. W 1994 po przyjęciu do zespołu wokalistki Agnieszki Chylińskiej zmienił nazwę grupy na O.N.A. Zespół oficjalnie zakończył działalność w 2003 z powodu “rozbieżnych wizji artystycznych”. Po rozpadzie zespołu, w tym samym roku wraz z dwoma byłymi muzykami Kombi – Waldemarem Tkaczykiem i Janem Plutą – założył zespół Kombii, w którym występuje do dnia dzisiejszego. Skawiński jest także członkiem Akademii Fonograficznej ZPAV.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Grzegorz Bogdan Skawiński (@grzegorzskawaskawinski)

Grzegorz Skawiński – rodzina

Rodzina ma znaczny wpływ na to, kim stali się artyści. Nic więc dziwnego, że pojawia się wiele pytań o bliskich Grzegorza Skawińskiego. Informacje na temat rodziny artysty są dość mocno okrojone, niemniej jednak wiemy, że jego matka pochodziła z Zielunia i była urzędniczką. Ojciec urodził się w Grodnie. Niestety, nie wiemy nic więcej na jego temat. Grzegorz Skawiński ma rodzeństwo a dokładniej starszą o 14 lat siostrę przyrodnią Barbarę i o siedem lat starszego brata Zbigniewa.

Grzegorz Skawiński – stan cywilny. Z kim jest związany?

Życie prywatne artystów od lat budzi zainteresowanie. Nic więc dziwnego, że bardzo podobnie jest w przypadku Grzegorza Skawińskiego. Doniesienia o jego związkach raz na jakiś czas pojawiały się w mediach. Zawsze były to jednak jedynie zdawkowe wzmianki i spekulacje. Media lubiły snuć domysły dotyczące tego z kim jest związany. Faktem jest jednak, że zazwyczaj nie miały one żadnego potwierdzenia. W informacjach jakie możemy znaleźć na dzień dzisiejszy możemy jednak doszukać się przekazu, że Grzegorz Skawiński nigdy nie stworzył dłuższej, wieloletniej relacji. Najprawdopodobniej nigdy nie był żonaty. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Grzegorz Bogdan Skawiński (@grzegorzskawaskawinski)

Grzegorz Skawiński – dzieci 

Wiele osób, które śledzą karierę Grzegorza Skawińskiego zastanawia się nad tym, czy jest osobą posiadającą dzieci. Znalezienie odpowiedzi na to pytanie jest stosunkowo trudne, ponieważ muzyk dokłada wszelkich starań by utrzymać swoją prywatność z dala od media. Mimo wszystko, w niektórych artykułach na temat artysty możemy znaleźć zdawkowe informacje na temat tego, że Grzegorz Skawiński nigdy nie zdecydował się na założenie rodziny. Nie jest więc ojcem. Całe swoje dorosłe życie poświęcił więc rozwojowi swojej kariery.

Grzegorz Skawiński – Facebook i Instagram

Grzegorz Skawiński mimo swojego wieku doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna w dzisiejszych czasach jest obecność w internecie i budowanie popularności za pomocą social mediów. Dlatego też jest osobą aktywną, zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie. W przypadku Facebooka artysta zgromadził 37 tysięcy fanów. Od czasu do czasu publikuje tam swoje zdjęcia oraz informuje o wydarzeniach z jego udziałem. Nieco gorzej idzie mu na Instagramie, który jest portalem zdominowanym głównie przez osoby młodsze. Jednak nawet tu Grzegorz Skawiński posiada własne konto z 17,3 tysiącami obserwujących.

Grzegorz Skawiński – ciekawostki z życia

Życie Grzegorza Skawińskiego nie należało do najłatwiejszych. Liczne spory z członkami kolejnych zespołów, różnice w podejściu do tworzenia muzyki i działalności sprawiały, że zmagał się on ze sporym obciążeniem, które przypłacił depresją. Choroba przyszła niespodziewanie i miała dość ciężki przebieg. Na szczęście Grzegorzowi Skawińskiemu udało się z nią wygrać. Obecnie chętnie mówi o tym i krzewi wiedzę na temat tego ciężkiego schorzenia.