Lech Dyblik – kim jest aktor znany z “Ranczo”? Życie prywatne aktora – kim jest jego żona i dzieci?

Lech Dyblik to niewątpliwie jeden z najbardziej charakterystycznych polskich aktorów filmowych i teatralnych starszego pokolenia. Mimo upływu lat mężczyzna wciąż zachwyca doskonałą grą aktorską oraz ciekawi wiele osób ceniących jego talent. Widzowie wciąż poszukują w sieci informacji na jego temat – zarówno tych dotyczących dorobku zawodowego, jak i życia prywatnego. Postanowiliśmy więc ułatwić zadanie naszym czytelnikom. Przygotowaliśmy artykuł, w którym zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie istotne informacje na temat Lecha Dyblika.

Lech Dyblik – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Lech Dyblik urodził się w Złocieńcu w zachodniopomorskim 30 sierpnia 1956 roku. Oznacza to, że obecnie aktor ma 67 lat. Ukończył Państwowa Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Dyplom obronił w 1981 roku. Swoją karierę aktorską zaczął od Teatru Narodowego w Warszawie na deskach którego występował w latach 1981-1987. Mężczyzna zagrał łącznie w kilkudziesięciu filmach i serialach często wcielając się w postacie bardzo charakterystyczne, nierzadko mroczne, nieoczywiste. Pozwoliła mu na to nie tylko jego specyficzna uroda ale również imponujący wzrost. Lech Dyblik ma bowiem aż 192 centymetry wzrostu. Jakiś czas temu plotkarskie portale obiegła wieść, że Lech Dyblik nie żyje. Na szczęście, nie była to jednak prawda. Okazało się, że zbyt wielu dziennikarzy uwierzyło w plotkę, która nie wiadomo skąd się pojawiła.

Lech Dyblik – kariera

Lech Dyblik to polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, pieśniarz. Jego kariera aktorska rozpoczęła się w 1978 roku, kiedy to zagrał w filmie “Ślad na ziemi” w reżyserii Andrzeja Trzos-Rastawieckiego. W latach 1981-1987 był zatrudniony w Teatrze Narodowym w Warszawie. W ciągu swojej kariery zagrał w wielu filmach, takich jak “Popielec”, “Na krawędzi nocy”, “Ognisty jeździec”, “Wiedźmin”, “Król przedmieścia”, “Zemsta”, “Julia wraca do domu” i wiele innych. W latach 2010-2021 grał postać złomiarza-filozofa Kazimierza Badury w serialu komediowym “Świat według Kiepskich”, w którym wcześniej grał różne role epizodyczne. W 2011 roku wydał płytę pt. “Bandycka dusza”, zaś w 2012 “Dwa brzegi”. Pod koniec 2014 roku wystąpił w teledysku do piosenki Sławomira Zapały “Megiera”, zaś dwa lata później w teledysku Arka Zawilińskiego do utworu “PKS Song”.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Piotr Tymczak (@piotrtymczak)

Lech Dyblik – rodzina

Choć o Lechu Dybliku możemy znaleźć sporo informacji istnieją kwestie, których nie poruszał w wywiadach zbyt często. Jedną z nich jest rodzina. Na temat jego bliskich nie znajdziemy żadnych praktycznie informacji. Nie wiemy kim byli jego rodzice oraz jak się nazywali. Nie wiadomo również, czy popularny aktor posiadał lub posiada rodzeństwo. 

Lech Dyblik – z kim jest związany?

O małżeństwie Lecha Dyblika wiemy stosunkowo niewiele, ponieważ jego małżonka przez całe życie starała się unikać blasku fleszy oraz publicznych wypowiedzi. Wiadomo, że aktor wziął ślub już podczas studiów. Początkowo małżeństwo Dyblików było szczęśliwe i udane. Z czasem jednak Lech Dyblik zaczął zmagać się z alkoholizmem, przez co zaniedbywał swoją rodzinę, zdarzało się także, że dochodziło między nim a żoną do poważnych spięć. Mimo to, kobieta nie zdecydowała się od niego odejść wciąż mając nadzieję, że małżonek opamięta się i wrócą dobre czasy. Tak stało się w istocie. Mimo upływu lat małżeństwo Lecha Dyblika wciąż trwa.  

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Hanna Śleszyńska (@hanna_sleszynska_official)

Lech Dyblik – dzieci

Wiele osób, które zainteresowane są twórczością Lecha Dyblika oraz jego życiem zastanawia się czy ma potomstwo. W sieci możemy znaleźć informacje o tym, że posiada córkę. Nie do końca jednak jest to prawdą. W rzeczywistości Lech Dyblik i jego małżonka są rodzicami nie jednej a trzech córek. Na próżno jest jednak szukać informacji na temat tych kobiet – nieznany jest ich wiek oraz imiona. 

Lech Dyblik – Facebook i Instagram

Dla wielu aktorów obecność w sieci jest sposobem na to, by promować swoją osobę oraz twórczość. Nie da się jednak ukryć, że aktorzy starszego pokolenia mniej chętnie korzystają z tej formy komunikacji z fanami. Jak jest to w przypadku Lecha Dyblika? Jeśli chodzi o Instagram posiada on tam jedynie niepubliczne, prywatne konto, na którym nie opublikował żadnego postu. Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku Facebooka. Okazuje się bowiem, że aktor jest aktywny na tym portalu. Posiada prywatny profil, na którym jednak publikuje publiczne posty. Dotyczą one nie tylko jego twórczości ale również aktualnych spraw. 

Lech Dyblik – ciekawostki z życia

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że lubiany i ceniony aktor przez wiele lat zmagał się z problemem alkoholowym. Uzależnienie było bardzo silne i niejednokrotnie sprawiało, że miał problem by wywiązać się ze swoich zobowiązań zawodowych i prywatnych. Miewał nawet myśli samobójcze przez swoje problemy. Na szczęście, obecnie Lech Dyblik jest niepijącym alkoholikiem. W wyjściu z nałogu pomogła mu wiara. Jak sam twierdzi doznał nawrócenia i to pomogło mu opamiętać się i zapanować nad swoimi problemami. Po wyjściu z nałogu brał udział w kampaniach propagujących leczenie alkoholizmu np. “Żyję, nie piję”.