Zbigniew Buczkowski – kim jest ten znany aktor? Poznajmy go bliżej! Wiek, dzieci i jego rodzina

Zbigniew Buczkowski to jeden z tych polskich aktorów, którzy od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego – jego talent sprawia, że jest osobą bardzo charakterystyczną i lubianą. Wiele osób szuka informacji na temat tego aktora i chce wiedzieć jak radzi sobie w życiu prywatnym i zawodowym. Dlatego też przeanalizowaliśmy jego życiorys i zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje dotyczące Zbigniewa Buczkowskiego. Sprawdź, co warto wiedzieć o jednym z najpopularniejszych aktorów naszego kraju. 

Zbigniew Buczkowski – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Zbigniew Buczkowski urodził się 20 marca 1951 w Warszawie. Jego przygoda z aktorstwem rozpoczęła się bardzo szybko, ponieważ już jako 10 latek pełnił rolę statysty. Początkowo chciał związać swoją przyszłość z lotnictwem i zostać pilotem, jednak jego matka nie pozwoliła na to, ze względu na tragiczną śmierć jego ojca. W 1970 roku ukończył warszawskie Technikum Mechaniczno-Elektryczne. Nie pracował jednak w zawodzie, ponieważ zaledwie dwa lata później zadebiutował w filmie. 

Zbigniew Buczkowski – kariera

Zbigniew Buczkowski to polski aktor filmowy, estradowy, telewizyjny i teatralny, scenarzysta i reżyser. Zdobył popularność dzięki swoim wybitnym rolom w filmach, serialach i sztukach teatralnych. Buczkowski zadebiutował w filmie w 1973 roku, a od tego czasu zagrał w wielu filmach i serialach.  Niektóre z jego wybitnych ról filmowych to rola Sowickiego w filmie “Hubal” (1973), rola w filmie “Głowy pełne gwiazd” (1974), rola w filmie “Rebus” (1977). Obecnie możemy oglądać go w serialu “Lombard. Życie pod zastaw”. Nie sposób nie wspomnieć również o licznych rolach w sztukach teatralnych. Wśród nich wymienić możemy rolę w sztuce Jonasza Kofty i Stefana Friedmanna “Fachowcy, czyli po prostu robota” w reżyserii Jerzego Gruzy. Ciekawym epizodem jest również granie przez niego podwójnej roli – Naukowca i skrzypka Stasia – w sztuce Andrzeja Kondratiuka “Koniec ery menelików” w reżyserii Janusza Kondratiuka. W 1980 roku zadebiutował jako reżyser filmu “Z biegiem lat, z biegiem dni…”. W 2011 roku nagrał album studyjny pt. “Koło kina”, na którym znalazły się kompozycje Andrzeja Rutkowskiego do słów Jacka Cygana i Marka Gaszyńskiego. W październiku 2014 roku wydał autobiografię pt. “Pisz pan książkę!

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Hanna Kochańska (@hannakochanska)

Zbigniew Buczkowski – rodzina

Mówiąc o Zbigniewie Buczkowskim nie sposób nie wspomnieć o jego rodzinie. Jego rodzicami byli Zdzisława oraz Marian Buczkowski. Zarówno jego matka jak i ojciec pracowali w Polskich Liniach Lotniczych LOT. Ojciec aktora był pilotem, który zginął w katastrofie lotniczej w listopadzie 1951. Zbigniew Buczkowski posiadał rodzeństwo a konkretnie dwóch braci: starszego o trzy lata Waldemara i młodszego o dwa lata Mariana.  Na uwagę czytelników zasługuje również ciotka ze strony matki była Lucyna Szczepańska będąca śpiewaczką operową oraz wuj Feliks Szczepański polski aktor oraz śpiewak. Co więcej, Zbigniew Buczkowski mieszkał niedaleko wytwórni filmowej, od najmłodszych lat obcował więc ze środowiskiem aktorskim. 

Zbigniew Buczkowski – stan cywilny. Czy jest z kimś związany?

Życie prywatne aktorów jest tematem, który często budzi zainteresowanie widzów. Szczególnie jeśli dana osoba często wchodzi w nowe związki i jest wplątana w różnego rodzaju skandale. W przypadku Zbigniewa Buczkowskiego nie ma to jednak miejsca. Jest on bowiem osobą bardzo stała w uczuciach. W 1981 roku poślubił Jolantę, z którą związany jest po dziś dzień. Aktor poznał ją dzięki swojej matce, która postanowiła zeswatać go z siostrzenicą jednej ze swoich przyjaciółek. Pani Jolanta jest programistką komputerową. Para tworzy zgodny związek wspólnie tworząc rodzinny dom w Piasecznie.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Autografy Malutkiej (@autografy.malutkiej)

Zbigniew Buczkowski – dzieci

Zbigniew Buczkowski jest ojcem dwójki dzieci, które obecnie są już dorosłymi ludźmi. Wraz ze swoją żoną posiadają córkę Hanię, która urodziła się w 1982 roku oraz syna Michała, który przyszedł na świat w 1984 roku. Hanna nie jest osobą publiczną, dlatego też ciężko znaleźć jest jakiekolwiek informacje na jej temat. Michał zaś poszedł w ślady ojca. Ukończył warszawską Akademię Teatralną. Na swoim koncie ma role w produkcjach takich jak “Cisza nad rozlewiskiem”, “Dziewczyny do wzięcia” czy “Na dobre i na złe”.

Zbigniew Buczkowski – Facebook i Instagram

W dzisiejszych czasach większość aktorów wykorzystuje social media by promować swoją osobę oraz nowe produkcje, w których występują. Nic więc dziwnego, że fani aktora zastanawiają się, czy ma on swoje konta na Facebooku oraz Instagramie. Niestety, nie mamy dla nich dobrych wiadomości. Zbigniew Buczkowski jest aktorem starszego pokolenia, który nie odczuwa potrzeby promowania się w sieci. Dlatego też nie posiada oficjalnych profili, które moglibyśmy śledzić. 

Zbigniew Buczkowski – ciekawostki z życia

Choć Zbigniew Buczkowski jest aktorem cieszącym się bardzo dobrą opinią oraz popularnością jego przeszłość nie jest kryształowa. Nie uniknął on konfliktu z prawem, za który został prawomocnie skazany w 2010 roku na 6 tysięcy złotych grzywny. Dopuścił się bowiem wyłudzenia zaświadczenia ukończenia kursu na prawo jazdy