Hanna Banaszak – kim jest ta znana piosenkarka? Mąż, syn i życie prywatne

W naszym kraju nie brakuje artystek starszego pokolenia, które mimo upływu lat wciąż pozostają aktywne i nadal pojawiają się na scenie. Jedną z takich osób jest Hanna Banaszak. Ta utalentowana artystka nie tylko wykonuje utwory, ale również komponuje je samodzielnie i pisze ich słowa. Mimo swojej popularności jest jednak jedną z najbardziej tajemniczych gwiazd w naszym kraju. Nie ma w tym nic dziwnego – wścibskość oraz plotki mediów poważnie wpłynęły na jej życie. Mimo to postanowiliśmy sprawdzić, jakie informacje na temat Hanny Banaszak możemy znaleźć w sieci.

Hanna Banaszak – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Hanna Banaszak urodziła się ur. 24 kwietnia 1957 w Poznaniu. O jej dzieciństwie i młodości nie wiadomo zbyt wiele, wiemy jednak, że była związana z harcerstwem. To właśnie na obozie harcerskim w wieku 15 lat poznała Piotra Żurawskiego, z którym stworzyła duet Hanna i Piotr. Wspólnie występowali na lokalnych festiwalach młodzieżowych i zdobywali wiele różnych nagród. Z czasem jednak duet rozstał się. Nie mamy żadnych informacji na temat wykształcenia artystki. 

Hanna Banaszak – z czego zasłynęła?

Hanna Banaszak to polska wokalistka jazzowa, poetka i autorka tekstów. W swojej karierze ma również trzy autorskie wystawy fotograficzne. Zdobyła wiele nagród i wyróżnień, wśród których wymienić możemy 3. nagrodę na Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Lublinie, nagrodę Polskiego Radia – Honorowy Złoty Mikrofon „za ponadczasową elegancję wykonania, niepowtarzalny styl i dobór repertuaru. Za wyjątkowy głos, którego barwa i ciepło ogrzewają serca najbardziej wymagających słuchaczy”. Jest także posiadaczką statuetek Wiktora / Wiktory 1988, Bursztynowego Słowika – Jazz’98, Kreatora (2007) i Prometeusza.

Jej solowa kariera zaczęła się od uczestnictwa w XIV Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w konkursie „Koncert Debiuty”. Miało to miejsce w 1976 roku. Następnie artystka występowała z zespołem jazzowym Sami Swoi. Była wokalistką, dla której tworzyli wybitni autorzy i kompozytorzy jak Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski, Jerzy Matuszkiewicz, Jonasz Kofta i Wojciech Młynarski. Wśród jej licznych sukcesów wymienić możemy także kilka telewizyjnych recital jak również koncerty w wielu krajach świata. Ostatnią płytę wydała w 2020 roku, nosiła ona tytuł “Stoję na tobie ziemio”. Artystka pomimo swojego wieku wciąż pozostaje aktywna i występuje zarówno na scenie, jak i w mediach.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Andrzej Tyszko (@andrzejtyszko_official)

Hanna Banaszak – rodzina

Hanna Banaszak jest osobą, która od samego początku dbała o to, by oddzielić karierę od życia prywatnego. Z tego powodu w sieci ciężko jest znaleźć jakiekolwiek informacje na temat jej bliskich. Nie wiemy kim byli jej rodzice oraz czy nie posiada rodzeństwo. Pozostaje więc uszanować wolę wokalistki. 

Hanna Banaszak – życie prywatne, kim był jej mąż? 

Życie prywatne Hanny Banaszak od zawsze budziło uwagę mediów. Do tego stopnia, że pojawiły się plotki o jej romansie z ministrem Mieczysławem Rakowskim plotki te niemal zrujnowały jej życie a próby ich wyjaśnienia powodowały kolejną lawinę spekulacji. Obecnie wiemy, że mężem artystki był Paweł Rakowski producent muzyczny, który zmarł w 2010 roku.

Hanna Banaszak –  czy ma dzieci?

Choć Hanna Banaszak jest osobą, która strzeże swojej prywatności w przypadku swojego macierzyństwa zrobiła wyjątek. Publicznie w mediach opowiedziała o swojej roli matki. W wieku 27 lat urodziła córkę Agatę, która jest jedynym dzieckiem artystki. Choć w sieci pojawiały się doniesienia o tym, że ma syna – nie ma żadnych dowodów oraz informacji na ten temat. Jeśli zaś chodzi o jej córkę piosenkarka wspomina, że początki macierzyństwa były dla niej trudne, ponieważ rozstała się właśnie z ojcem dziecka. Obecnie Agata jest dorosłą kobietą, która studiowała w Londynie. Z wykształcenia jest fotografką i zajmuje się wykonywaniem zdjęć modowych. Sama również jest już matką. Hanna Banaszak doczekała się wnuczka.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Michał Zdziejowski (@michal.zdziejowski)

Hanna Banaszak – obecność w sieci

Obecnie wiele artystek, również starszego pokolenia wykorzystuje możliwości, jakie daje internet w celu promocji swojej osoby i twórczości. Nic więc dziwnego, że fani Hanny Banaszak zastanawiają się czy artystka prowadzi swoje konta w social mediach. Niestety, nie mamy dla nich dobrej wiadomości. Skryta i stroniąca od mediów Hanna Banaszak nie działa w internecie. Od zawsze była osobą, która starała się ze wszelkich sił chronić swoją prywatność i przemawiać do fanów za pomocą swojej twórczości. W obliczu tego nie dziwi fakt, że postanowiła zrezygnować z social mediów i nie posiada kont ani na Instagramie, ani na Facebooku. Mimo to, na portalach społecznościowych możemy znaleźć jej zdjęcia np. z występów czy wydarzeń z jej udziałem, które publikowane są np. przez organizatorów. 

Hanna Banaszak – ciekawostki z życia

Hanna Banaszak nie miała łatwego życia. W trakcie trwania jej kariery wielokrotnie została przedmiotem plotek czy pomówień. Trudnym wydarzeniem był również jej wypadek w widzie, w wyniku którego doznała urazu nogi i wymagała operacji. Co więcej, wydarzenie to zbiegło się w czasie śmierci jej ojca.