Ewa Drzyzga – kim jest? Mąż, dzieci i życie prywatne dziennikarki

Ewa Drzyzga to jedna z najbardziej charyzmatycznych i rozpoznawalnych dziennikarek telewizyjnych, która cieszy się ogromną sympatią widzów. Wielu z nich poszukuje informacji dotyczących jej życia zawodowego i prywatnego. Wiedząc o tym przygotowaliśmy krótki artykuł, w którym znajdziesz najważniejsze informacje na jej temat. 

Ewa Drzyzga – życiorys, wiek, wzrost i miejsce urodzenia

Ewa Drzyzga urodziła się 1 grudnia 1967 roku w Krakowie. To miasto było bliskie jej sercu nie tylko w dzieciństwie, ale także w młodości, mimo że z powodu zawodu ojca, często zmieniała miejsce zamieszkania. Ewa Drzyzga z wykształcenia jest nauczycielką – ukończyła filologię rosyjską na Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Należy do grona niewysokich kobiet – ma 167 cm wzrostu.

Ewa Drzyzga – kariera

Ewa Drzyzga związała swoją karierę z dziennikarstwem. W 1990 roku rozpoczęła współpracę z Polskim Radiem w Krakowie, a niedługo później dołączyła do zespołu RMF FM. Jej ambicje wykraczały jednak poza radio, dlatego w 1993 roku podjęła pracę w telewizji publicznej. Przełomowym momentem w jej karierze był rok 2000, kiedy dołączyła do TVN i zaczęła prowadzić kultowy program „Rozmowy w Toku”. To właśnie ten program przyniósł jej największą popularność. W jego trakcie przeprowadziła wywiady z ponad 20 tysiącami osób, poruszając tematy zabawne, kontrowersyjne, trudne i stresujące, co wzbudzało emocje wśród widzów. Po zakończeniu tej serii prowadziła programy medyczne. Od września 2020 roku współprowadzi poranny program „Dzień dobry TVN”, co świadczy o jej nieustannej aktywności i zdolności do przyciągania uwagi widzów.

Ewa Drzyzga – rodzina

Często interesuje nas, kim są rodzice i najbliżsi znanych osób. Ewa Drzyzga jest dość dyskretna w kwestii swojego życia rodzinnego, dlatego niewiele wiadomo na ten temat. Wiadomo jednak, że jej ojciec był wojskowym, a matka pracowała jako pielęgniarka. Liczne przeprowadzki, o których Ewa wspominała, były związane właśnie z wojskową służbą jej ojca. Ewa ma również brata, Pawła Drzyzgę, który kiedyś był związany z Marzeną Rogalską.

Ewa Drzyzga – życie prywatne. Kto jest jej mężem/partnerem?

Ewa Drzyzga ma za sobą dwa małżeństwa. Jej pierwszym mężem był Andrzej Roszak, producent pracujący w krakowskim oddziale TVN. Niestety, ich związek nie wytrzymał próby czasu i para się rozstała. Po tym doświadczeniu Ewa ponownie znalazła miłość i w 2004 roku wyszła za Marcina Borowskiego, również dziennikarza. Ich małżeństwo, trwające już ponad dwie dekady, jest dowodem na to, że znaleźli wspólną drogę do szczęścia. Mimo pojawiających się w 2020 roku plotek o rzekomym kryzysie w ich związku, Ewa i Marcin zdecydowanie je zdementowali, potwierdzając, że nadal są szczęśliwi razem.

Ewa Drzyzga – dzieci 

Wiele osób zastanawia się, czy Ewa Drzyzga jest matką. Odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna: tak! Dziennikarka z dumą pełni rolę matki dwójki dzieci, które przyszły na świat jako owoc jej związku z Marcinem Borowskim. Para ma dwóch synów: Stanisława, urodzonego w 2004 roku, oraz Ignacego, który przyszedł na świat dwa lata później. Media donoszą, że Stanisław wykazuje zainteresowanie lotnictwem, podczas gdy Ignacy rozważa karierę weterynarza.

Ewa Drzyzga – Facebook i Instagram

Ewa Drzyzga jest znana z tego, że zawsze stara się być na bieżąco, co widać chociażby po jej otwartości na współpracę z ekscentryczną młodzieżą w jej programach. Doskonale rozumie, jak ważną rolę odgrywają media społecznościowe w dzisiejszym budowaniu kariery, dlatego jest tam bardzo aktywna. Ewa prowadzi profil na Facebooku pod nazwą “Ewa Drzyzga”, gdzie obserwuje ją obecnie 65 tysięcy osób. Regularnie publikuje tam treści związane zarówno z pracą, jak i życiem prywatnym. Choć profil ten nosi w nazwie “oficjalny”, nie posiada jeszcze znaczka weryfikacji. Na Instagramie można ją znaleźć pod nazwą @ewa_drzyzga, gdzie jej konto śledzi 62,4 tysiąca osób. Zdjęcia i posty na Instagramie często pokrywają się z tymi zamieszczanymi na Facebooku, co zapewnia spójność jej wizerunku w mediach społecznościowych.

Ewa Drzyzga – ciekawostki z życia

Ewa Drzyzga zmagała się z poważnymi problemami zdrowotnymi, które były wynikiem częstych ataków rwy kulszowej. Te dolegliwości powodowały silne bóle kręgosłupa i kończyn dolnych, znacznie utrudniając jej codzienne funkcjonowanie. Na szczęście, dziennikarka obecnie czuje się już lepiej.