Krystyna Giżowska – kto był jej mężem i kim jest ich syn Marcin Olejnik? Ile lat ma znana piosenkarka?

W naszym kraju nie brakuje dojrzałych piosenkarek, które już od kilkudziesięciu lat osiągają sukcesy i pojawiają się na scenie. Krystyna Giżowska jest jedną z nich. Piosenki tej artystki znamy wszyscy niezależnie od wieku. Wśród nich wymienić możemy bowiem hity takie jak “Złote obrączki”, “Przeżyłam z tobą tyle lat”, czy też “Nie było ciebie tyle lat”. Krystyna Giżowska wciąż ma spore grono fanów, którzy interesują się jej życiem prywatnym oraz karierą zawodową. Wiedząc o tym postanowiliśmy zebrać najważniejsze informacje na jej temat.

Krystyna Giżowska – życiorys, wzrost, wiek i miejsce urodzenia

Krystyna Giżowska urodziła się 19 listopada 1954 w Wałbrzychu. Jest absolwentką Technikum Ekonomicznego. Po rozpoczęciu swojej muzycznej kariery mieszkała w Gdyni by po kilku latach przeprowadzić się do Warszawy. Obecnie na stałe mieszka w Łodzi, wciąż jest osobą aktywną, pojawiającą się na scenie oraz w programach telewizyjnych. Jeśli chodzi o jej wzrost, niestety, w sieci nie znajdziemy informacji na ten temat.

Krystyna Giżowska – kariera

Krystyna Giżowska to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich piosenkarek, która zadebiutowała na scenie w 1968 roku. Od tego czasu nagrała wiele przebojów, zdobyła liczne nagrody i wystąpiła na wielu prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą. Giżowska zaczęła śpiewać jako nastolatka, będąc solistką w Zespole Pieśni i Tańca Transportowiec w Koszalinie. Wkrótce zwróciła na siebie uwagę na konkursach i festiwalach, takich jak Giełda Piosenki czy Festiwal Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu, gdzie poznała swoich przyszłych współpracowników, Ryszarda Balickiego i Ryszarda Poznakowskiego. Przez kilka lat występowała w wojskowych zespołach Flotylla i Radar, gdzie doskonaliła swoje umiejętności wokalne i sceniczne pod okiem doświadczonych instruktorów. W 1976 roku rozpoczęła samodzielną karierę na estradzie, biorąc udział w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Soczi, gdzie zdobyła drugą nagrodę. Od tego momentu jej popularność rosła, a jej repertuar stawał się coraz bogatszy i bardzo różnorodny.

Śpiewała zarówno przeboje taneczne, jak i utwory bardziej ambitne, inspirowane muzyką klasyczną, jazzową czy rockową. Niektóre z jej największych hitów to: „Złote obrączki”, „Przeżyłam z tobą tyle lat”, „Nie było ciebie tyle lat”, „Blue Box”, „Nim zrobisz błąd” czy „Koncert na światło i cień”. W swojej karierze Giżowska otrzymała wiele wyróżnień i nagród, w tym Grand Prix na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Szwecji w 1981 roku i Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie w 1984 roku. Występowała także w wielu krajach, takich jak USA, Kanada, Rosja czy Francja. Do dziś jest aktywna na scenie, biorąc udział w koncertach i galach, a także nagrywając nowe piosenki. Jej głos i styl są łatwo rozpoznawalne i podziwiane przez wielu fanów i krytyków.

Krystyna Giżowska – rodzina

Pomimo tego, że Krystyna Giżowska osiągnęła ogromną popularność pozostała osobą, która troszczy się o swoją prywatność. Dlatego też nie wiemy kim byli jej rodzice ani czym się zajmowali. Nie wiadomo również czy artystka ma rodzeństwo.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez (@fp.halina.frackowiak)

Krystyna Giżowska – stan cywilny. Kto jest jej mężem/partnerem?

Krystyna Giżowska przez wiele lat była szczęśliwą mężatką. Jej mężem był Wojciech Olejnik – dźwiękowiec, którego poznała krótko po przyjeździe do Warszawy. Para spędziła ze sobą wiele lat i doczekała się syna. Niestety, obecnie Krystyna Giżowska jest wdową. Przez długi czas nie informowała jednak mediów o śmierci swojego męża, ponieważ jak sama mówi: ‘nie chciała robić rozgłosu”. Najwidoczniej najważniejsze było dla niej to, by przeżyć żałobę w otoczeniu bliskich osób bez blasku fleszy co jest całkowicie zrozumiałe.

Krystyna Giżowska – dzieci

Krystyna Giżowska jest matka jednego dziecka. Razem ze swoim mężem doczekali się i wychowali syna Marcina, który jest dziś dorosłym mężczyzną. Syn artystki nie jest osobą publicznym, dlatego nie wiadomo o nim zbyt wiele.

Krystyna Giżowska – Facebook i Instagram

Dla dzisiejszych gwiazd internet jest niezwykle ważnym źródłem komunikacji i promocji swoich nowych albumów czy piosenek. Nic więc dziwnego, że fani Krystyny Giżowskiej zastanawiają się, czy artystka działa w social mediach. Niestety, podobnie jak wielu innych artystów starszego pokolenia Krystyna Giżowska uznaje, że taka działalność nie jest jej potrzebna. Na Facebooku znajdziemy co prawda jej konto, które obserwuje 2,5 tysiąca osób, niemniej jednak jest to zwykły, prywatny profil. Jeśli zaś chodzi o Instagram – nie znajdziemy na niej konta Krystyny Giżowskiej. Jeden z jej fanów prowadzi jednak nieoficjalny fanpage, który możemy zaobserwować.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Szymon Kormaniak (@szymon_kormaniak)

Krystyna Giżowska – ciekawostki z życia

Niewiele osób wie, że determinacja Krystyna Giżowskiej uratowała jej zdrowie a może nawet i życie. Kilka lat temu wyczuła w swojej piersi niewielki guzek. Zdecydowała się więc na wykonanie mammografii, która niczego nie wykazała. W tym czasie aparatura diagnostyczna nie była jeszcze tak zaawansowana i czuła jak obecnie. Wynik nie wskazujący niczego niepokojącego nie uspokoił więc artystki, która wymogła na lekarzach badanie USG. Okazało się, że cierpi na nowotwór piersi i niezbędna jest operacja. Na szczęście Krystyna Giżowska w miarę szybko doszła do siebie i obecnie cieszy się dobrym zdrowiem.