Klaudia Jachira – kim jest znana poseł i aktorka? Życie prywatne, mąż, dzieci i pochodzenie

Klaudia Jachira to bardzo inspirująca postać, która przeszła spektakularną drogę kariery. Zaczynając od satyrycznych występów z lalką Jarosława Kaczyńskiego dziś jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych posłanek. Sprawdziliśmy, co o niej wiadomo. 

Klaudia Jachira – życiorys, wiek, wzrost i miejsce urodzenia

Klaudia Krystyna Jachira urodziła się 31 maja 1988 roku we Wrocławiu. Jest polską aktorką, lalkarką, satyryczką, youtuberką oraz zaangażowaną działaczką polityczną. Zdobyła mandat posłanki na Sejm IX i X kadencji. Jachira wyróżnia się wszechstronnym talentem artystycznym, który obejmuje nie tylko aktorstwo, ale także sztukę lalkarską i umiejętność satyrycznego podejścia do różnych tematów.

Wykształcenie aktorskie zdobyła jako absolwentka krakowskiego Policealnego Studium Aktorskiego “L’Art Studio” w 2008 roku, a także uzyskała dyplom Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie w 2013 roku. W sieci nie znajdziemy informacji na temat wzrostu posłanki, choć wiadomo że należy do grona raczej drobnych, niewysokich kobiet.

Klaudia Jachira – kariera

Klaudia Jachira zdobyła rozpoznawalność jako twórczyni satyrycznych filmów, wyśmiewających postaci polskiej sceny politycznej. Jej filmiki, w których parodiuje Telewizję Polską, przyniosły jej dodatkowy rozgłos. Występowała w pojedynczych odcinkach różnych seriali telewizyjnych, takich jak “Na Wspólnej,” “Pierwsza miłość” i “Przyjaciółki”.

W 2015 roku kandydowała bez powodzenia w wyborach parlamentarnych do Sejmu z listy Nowoczesnej Ryszarda Petru we Wrocławiu, zdobywając 629 głosów. W tym samym roku zagrała rolę epizodyczną w rosyjskim filmie wojennym “Jedynka”. Od 2015 roku prowadziła kanał na platformie YouTube, gdzie zamieszczała nagrania o charakterze satyrycznym i publicystycznym. W swoich materiałach krytykowała działania Prawa i Sprawiedliwości oraz prezesa tej partii, a także część polskiego duchowieństwa katolickiego .

W wyborach parlamentarnych w 2019 roku uzyskała mandat poselski na Sejm IX kadencji z listy Koalicji Obywatelskiej, kandydując z 13. miejsca w okręgu wyborczym nr 19 w Warszawie i otrzymując 6434 głosy . W marcu 2023 roku przystąpiła do partii Zieloni, a w wyborach w tym samym roku z powodzeniem ubiegała się o poselską reelekcję, zdobywając 9172 głosy.

Klaudia Jachira – rodzina

Rodzina odgrywała w życiu Klaudii Jachiry ogromne znaczenie, co udowodniła choćby ostatnim wpisem z okazji dnia ojca. O jej bliskich nie wiadomo jednak zbyt wiele. Wiemy, że jej ojciec, który niestety już nie żyje był adwokatem. Mama z wykształcenia była nauczycielką, zajmowała się jednak pracą w branży ubezpieczeń. Wiadomo również, że Kaludia Jachira ma brata. 

Klaudia Jachira – życie prywatne. Kto jest jej mężem/partnerem?

Na temat związków Klaudii Jachiry nie wiadomo zbyt wiele. Kobieta stara się bowiem zachować swoją prywatność dla siebie. Wiadomo, że nie jest mężatką. Czy jednak jej serce jest zajęte? Na to pytanie nigdy nie udzieliła odpowiedzi. 

Klaudia Jachira – dzieci 

Wiele osób, które śledzą karierę Klaudii Jachiry i widzą jak aktywnie działa ona na wielu różnych polach zastanawia się, czy posłanka ma dzieci. Odpowiedź brzmi: nie. Co więcej, wyraźnie deklaruje w mediach, że nie zamierza ich posiadać. Jak mówi:
“ Nie chcę mieć dzieci. Nie mam nawet syndromu mamusi jak większość moich bezdzietnych znajomych. Ok, mam wróble za oknem i kwiatki. To jest mój max, jeżeli chodzi o opiekę. Mówią, zmieni ci się. Nie zarzekam się, ale jak “mi się zmieni”, to będę się wtedy martwić. Tak, martwić, bo uważam, że w dzisiejszym zagrożonym katastrofą klimatyczną świecie, posiadanie dzieci to egoizm.”

Klaudia Jachira – Facebook i Instagram

Klaudia Jachira od początku swojej satyrycznej działalności była obecna w sieci i to właśnie za pomocą mediów społecznościowych zdobyła ogromną popularność, która pomogła jej rozwinąć swoją karierę aktywistki a następnie posłanki. Jachira jest obecnia zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie. Jej profil na FB jest obserwowany przez 204 tysiące osób. Na Instagramie prowadzi konto @klaudiajachira, które obserwuje obecnie 20 tysięcy osób.