Ariana Grande – kim jest ta znana piosenkarka? Mąż, dzieci i rodzina

Ariana Grande jest jedną z najbardziej popularnych piosenkarek i aktorek ze Stanów Zjednoczonych, która odnosi sukces za sukcesem. Nic więc dziwnego, że jest prawdziwą idolką wielu młodych dziewczyn w naszym kraju. Jej fanki bardzo często poszukują informacji na jej temat. Ciekawi je wszystko – zarówno życie prywatne, jak i kariera artystki. Z myślą o nich przygotowaliśmy artykuł, w którym podsumowaliśmy wszystkie ważne informacje na temat przepięknej piosenkarki.

Ariana Grande – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Popularna amerykańska piosenkarka Ariana Grande urodziła się 26 czerwca 1993 roku w Boca Raton na Florydzie. Jest absolwentką Pine Crest School i North Broward Preparatory School. Już od najmłodszych lat wykazywała artystyczne zacięcie. Już jako kilkuletnie dziecko występowała w Filharmonii Południowej Florydy i Florida Sunsine Pops. W Dziecięcym Teatrze Florydy wcieliła się w tytułową rolę w musicalu „Annie”. Mając zaledwie 10 lat tworzyła grupę Kids Who Care, która swoimi występami zbierała pieniądze na cele charytatywne. To jednak nie koniec jej młodzieńczych sukcesów. Zagrała postać Charlotte w musicalu „13” i za tę broadwayowską rolę dostała nagrodę Stowarzyszenia Krajowych Teatrów Młodzieżowych. Otrzymała także rolę w serialu „Victoria znaczy zwycięstwo” stacji Nickelodeon.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Ariana Grande (@arianagrande)

Ariana Grande – kariera

Kariera muzyczna  Ariany Grande zaczęła się w 2011 roku, kiedy nagrała piosenki do serialu “Victoria znaczy zwycięstwo” . Jej pierwszy album studyjny, “Yours Truly”, ukazał się w 2013 roku i zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboard 200. Od tego czasu wydała jeszcze sześć albumów, które odniosły wielki sukces komercyjny i spotkały się z uznaniem krytyków. Wśród nich wymienić możemy albumy:  My Everything (2014), Dangerous Woman (2016), Sweetener (2018), Thank U, Next (2019), Positions (2020) i K Bye for Now (SWT Live) (2019). Jest laureatką wielu nagród, w tym Grammy, MTV Video Music Awards i Billboard Music Awards. Jest też jedną z najpopularniejszych i najbardziej wpływowych artystek na świecie. Warto wspomnieć również o tym, że Ariana Grande współpracowała z wieloma innymi gwiazdami, takimi jak Justin Bieber, Lady Gaga, Nicki Minaj, The Weeknd, Miley Cyrus, Lana Del Rey i wieloma innymi. Niektóre z jej najbardziej znanych kolaboracji to “Rain on Me”, “Stuck with U”, “Bang Bang”, “Side to Side” i “Don’t Call Me Angel”. Na tle innych gwiazd wyróżnia się nie tylko doskonale przygotowanymi występami scenicznymi ale również doskonałym kontaktem ze swoimi fanami, za co uwielbiana jest przez setki tysięcy osób na całym świecie. Na uwagę zasługuje również fakt, że artystka regularnie wypuszcza na rynek perfumy sygnowane swoim nazwiskiem. Wśród nich znajdują się kompozycje takie jak „Ari”, „R.E.M”, „Moonlight”, „Sweet Like Candy”, „thank u, next”, „Cloud”. Jej najnowszy zapach dostępny jest pod nazwą „God Is a Woman”.

Ariana Grande – rodzina

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że Ariana Grande ma włoskie korzenie. Jej matką jest Joan Grande, która stoi na czele firmy Hose-McCann Communications. Jej ojcem jest Edward Butera, który pracuje jako grafik. Ariana Grande posiada także przyrodniego brata. Frankie James Grande, bo tak nazywa się mężczyzna jest producentem muzycznym.

Ariana Grande – stan cywilny. Kto jest jej mężem/partnerem?

Życie uczuciowe Ariany Grande było pełne zawirowań lecz w końcu udało jej się znaleźć drugą połowę, z którą jest szczęśliwa. Jej pierwszym narzeczonym był Peter Davidson, z którym artystka zaręczyła się w 2018 roku. Związek ten jednak nie przetrwał próby czasu i zakończył się. Na szczęście, Ariana poznała Daltona Gomeza. Zaręczyła się z nim w 2020 roku a rok później para wzięła ślub w Montecito w Kalifornii, w Stanach Zjednoczonych.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Ariana Grande (@arianagrande)

Ariana Grande – dzieci

Piosenkarka jest stosunkowo młodą kobietą, która aktualnie skupia się przede wszystkim na rozwoju swojej kariery muzycznej. Dlatego też, pomimo tego, że jest szczęśliwą mężatką na razie nie myśli o posiadaniu dzieci. Nie wiadomo również, czy planuje macierzyństwo w przyszłości.

Ariana Grande – Facebook i Instagram

Ariana Grande jest artystką, która doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest w dzisiejszych czasach obecność w internecie i kontakt z fanami. Wie, że social media mogą posłużyć jej w promocji kolejnych albumów i singli. Dlatego też jest aktywna w internecie. Swoją działalność opiera przede wszystkim na Instagramie, na którym obserwuje ją niebagatelna liczba osób wynosząca 377 milionów użytkowników z całego świata. Na koncie @arianagrande publikuje zdjęcia z sesji zdjęciowych, kadry z teledysków, ujęcia z występów oraz ciekawe smaczki z życia codziennego, które spotykają się z ogromną popularnością wśród obserwujących.

Ariana Grande – ciekawostki z życia

Ariana Grande jest niezwykle ciekawą osobą, w której życiu możemy znaleźć sporo ciekawych aspektów. Pierwszym z nich jest z pewnością fakt, że jest ona weganką oraz wyznaje kabałę czyli mistyczną filozofię związaną z judaizmem. Na swoim nie wysokim i szczupłym ciele ma ponad 40 tatuaży. Ciekawostką jest również fakt, że piosenkarka kocha zwierzęta do tego stopnia, że posiada w swoim domu aż 9 psów.