Anna Popek – co robi i jak dzisiaj wygląda znana prezenterka? Rodzina, mąż i wiek

Anna Popek to jedna z tych prezenterek telewizyjnych, które wyróżniają się nie tylko urodą czy profesjonalizmem, ale również bardzo ciepłym usposobieniem, którym zjednują sympatię swoich widzów. Nic więc dziwnego, że wiele osób jest ciekawy jak wygląda jej kariera oraz życie prywatne. Na forach internetowych często możemy znaleźć zapytania dotyczące Anny Popek. Dlatego też przygotowaliśmy krótki artykuł, w którym postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu wszystkie najważniejsze informacje na temat tej sympatycznej prezenterki. Sprawdź co udało nam się ustalić.

Anna Popek – życiorys, wzrost, wiek i miejsce urodzenia

Panieńskie nazwisk Anny Popek to Chruzik. Kobieta urodziła się 26 czerwca 1968 roku. Od zawsze bardzo dobrze się uczyła. Ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Smolenia w Bytomiu. Jest także absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Do nauki zachęcali ją bliscy. Już w nastoletnim wieku chodziła na warsztaty dziennikarstwa w katowickim Pałacu Młodzieży, na które wysłała ją mama. Warto również wspomnieć o wzroście Anny Popek, ponieważ jest to temat, który interesuje wielu internautów. Udało nam się ustalić, że znana prezenterka ma 171 cm wzrostu.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Anna Popek (@annapopek_official)

Anna Popek – kariera

Kariera telewizyjna Anny Popek rozpoczęła się jeszcze podczas studiów. Zaczynała wówczas jako prezenterka TVP Katowice, gdzie prowadziła program informacyjny. Po zakończeniu studiów przez pewien czas pracowała jako stewardessa dla Polskich Linii Lotniczych Lot. Następnie wróciła do Warszawy i ukończyła zaoczne podyplomowe Studium Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawski. Pozwoliło jej to na rozpoczęcie pracy w TVP. Została gospodynią porannego programu Kawa czy herbata? na TVP1.

W 2002 roku odeszła z TVP i objęła stanowisko doradcy Ministra Finansów Grzegorza Kołodki. W 2004 roku wróciła do Telewizji Publicznej gdzie z powodzeniem prowadziła różne programy. Ze stacją zakończyła współpracę w roku 2016. Na swoim koncie ma kilka także kilka epizodycznych ról w serialach oraz w programach rozrywkowych Gwiazdy tańczą na lodzie, Taniec z gwiazdami i Fort Boyard.

Anna Popek – rodzina

Informacje na temat rodziny Anny Popek są dość okrojone, mimo to jednak udało nam się ustalić kilka faktów. Rodzina prezenterki pochodzi z Podola na Kresach. Jak wielu innych Polaków dziadkowie prezenterki uciekli. W rodzinie krąży plotka, że zabrali ze sobą fortepian. Ile jedna w tym prawdy? Nie wiadomo. Faktem jest, że Anna Popek była bardzo związana z dziadkami – każde wakacje spędzała w ich domku letniskowym we wsi Strójców. Wiemy również, że Anna Popek posiada siostrę Magdalenę, z którą jest mocno związana.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Anna Popek (@annapopek_official)

Anna Popek – stan cywilny. Kto jest jej mężem/partnerem?

Anna Popek jest rozwódką, przez jakiś czas deklarowała, że nie szuka miłości w sposób aktywny – zdaje się na los. Jeśli ześle jej odpowiedniego mężczyznę jest otwarta na relacje, nie zamierza jednak dążyć do niej na siłę. Okazuje się, że była to dobra strategia, ponieważ w jej życiu pojawił się fotograf o imieniu Tomek. Prezenterka stwierdziła nawet, że nie wyklucza ślubu. Mężczyzna pozostaje obecnie anonimowy, nie jest osobą publiczną.

Co jednak wiemy o małżeństwie Anny Popek? Jej byłym mężem jest Andrzej Popek. Mężczyzna w chwili gdy się poznali był szefem firmy telekomunikacyjnej. Para wzięła ślub w 1996 roku. Małżeństwo trwało nieco ponad 15 lat. Początkowo bardzo zgodne z czasem zaczęło przechodzić różnego rodzaju kryzysy wynikające między innymi z innych poglądów. Para rozstała się w 2011 roku. Mimo rozwodu pozostają w poprawnej, można wręcz rzec przyjacielskiej relacji.

Anna Popek – dzieci

Wielu miłośników Anny Popek zastanawia się, czy kobieta spełniła się także w roli matki. Odpowiedź brzmi: tak. Anna Popek jest matką dwóch dorosłych już obecnie córek. Pierwsza z nich nosi imię Oliwia i przyszła na świat w 1996 roku. Młodsza córka urodziła się w 1998 roku i ma na imię Małgorzata. Córki są owocem małżeństwa z Andrzejem Popkiem.

Anna Popek – Facebook i Instagram

Nie da się ukryć, że media społecznościowe są dla znanych osób doskonałą platformą do zdobywania sympatii i popularności. Dzięki nim widzowie mogą mieć nieco bardziej bezpośredni kontakt z cenionym celebrytą i czują się z nim bardziej związany. To z kolei procentuje w przyszłości. Nic więc dziwnego, że również Anna Popek wykorzystuje tę możliwość.

Prezenterka jest aktywna zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie. Na portalu Facebook posiada oficjalne konto, które obserwuje w tej chwili 32 tysiące osób. Na Instagramie udało jej się osiągnąć o wiele lepszy zasięg. Konto @annapopek_official jest bowiem obserwowane przez prawie 71 tysięcy użytkowników aplikacji. Anna Popek zdradza tam kulisy swojej pracy, dzieli się prywatnymi fotografiami a także coraz częściej podejmuje się także współprac reklamowych.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Anna Popek (@annapopek_official)

 

Anna Popek – ciekawostki z życia

Anna Popek wydaje się być okazem zdrowia i wulkanem energii. Zdarzyło się jednak, ze z profilaktycznych badań echa serca trafiła prosto na oddział szpitalny. Nie pozwolono jej nawet chodzić lecz przewieziono ją wózkiem inwalidzkim. W wyniku stresującej pracy wykryto u niej bowiem częstoskurcz, co zakończyło się zabiegiem ablacji serca.