Wanda Rabczewska – kim jest mama Dody? Wiek, córka i krótka biografia

Kiedy ktoś osiąga ogromną popularność w naszym kraju zarówno media, jak i miłośnicy danej osoby chcą dowiedzieć się więcej o jego rodzinie. Doskonale przekonała się o tym Wanda Rabczewska czyli mama polskiej królowej muzyki pop czyli Dody. Kobieta jest obiektem zainteresowania fanów piosenkarki, którzy chcieliby wiedzieć więcej o mamie artystki. W sieci pojawiają się liczne zapytania o jej karierę zawodową oraz życie prywatne. Postanowiliśmy na nie odpowiedzieć i przeanalizowaliśmy dostępne w sieci informacje. Sprawdź co udało nam się ustalić.

Wanda Rabczewska – życiorys, wzrost, wiek i miejsce urodzenia

W sieci znajdziemy stosunkowo niewiele informacji na temat Wandy Rabczewskiej, która zdecydowanie bardziej ceni sobie prywatność niż brak fleszy. Wiadomo jednak, że kobieta urodziła się w 1951 roku. Dokładna data jej urodzin nie jest jednak znana. Wanda Rabczewska w młodości ukończyła w młodości Prawo i Administrację, a po studiach pracowała w urzędzie. Obecnie wraz ze swoim mężem – pochodzącym z Wilna Pawłem Rabczewskim mieszka w Ciechanowie. Wzrost kobiety niestety nie jest nam znany.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Viva.pl | serwis o gwiazdach (@viva_magazyn)

Wanda Rabczewska – kariera

Wanda Rabczewska nigdy nie była osobą, która chce zdobyć popularność i osiągnąć krajowy lub nawet międzynarodowy rozgłos. W młodości pracowała w urzędzie. W pewnym momencie zrezygnowała ze swojej pracy i zajęła się wspieraniem swojej córki. W mediach znajdziemy informację, że przez pewien czas to Wanda Rabczewska zajmowała się księgowością swojej popularnej córki. Obecnie, po przekroczeniu 70 tki zajmuje się przede wszystkim domem i dbaniem o bliskie jej osoby.

Wanda Rabczewska – rodzina

Choć o jej popularnej córce możemy znaleźć w sieci tysiące artykułów, nie można tego powiedzieć o innych członkach rodziny Rabczewskiej. Wanda nigdy nie pchała się na świecznik a sama Doda niewiele mówi o bliskich ze strony swojej mamy. Dlatego też nie wiemy kim byli rodzice Wandy Rabczewskiej ani czym się zajmowali. Nie wiadomo także czy kobieta ma rodzeństwo. Pozostaje nam więc jedynie uszanować jej prywatność. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez JastrzabPost.pl (@jastrzabpost.pl)

Wanda Rabczewska – stan cywilny. Kto jest jej mężem/partnerem?

Wanda Rabczewska jest mężatką. Jest to jej drugie małżeństwo. Pierwsze zakończyło się rozstaniem. Po pewnym czasie poznała Pawła Rabczewskiego i z miejsca zakochała się w tym mężczyźnie. Sama wspomina to tak: “Wszedł do mojego domu przystojny, pięknie umięśniony. Bez słów przytuliliśmy się do siebie. Miłość od pierwszego wejrzenia. Może dlatego nasz dom był pełen miłości.”. Małżeństwo nie było jednak wolne od trudnych chwil. Mężczyzna zradził bowiem Wandę Rabczewską z kobietą ze swojej pracy. Rabczewska wybaczyła ten krok jednak trudne chwile nadeszły po raz kolejny gdy Doda była u szczytu kariery. Okazało się wówczas, że romans, który miał miejsce kilka lat wcześniej zakończył się ciążą kochanki. Ta dopiero po kilkunastu latach i swoim rozwodzie zrobiła testy na ojcostwo. Okazało się, że ojciec Dody jest także ojcem Pauliny Zmudczyńskiej. Nie unika zobowiązań, a jego małżeństwo z Wandą Rabczewską przetrwało.

Wanda Rabczewska – dzieci 

Wanda Rabczewska doczekała się dwójki dzieci. Z pierwszego małżeństwa posiada syna Rafała. Jest również matką Doroty, którą wszyscy znamy i kochamy jako Dodę. Przypomnijmy, że jest polską piosenkarką, autorką tekstów i osobowością medialną. Zaczynała swoją karierę jako aktorka musicalowa, a potem była wokalistką zespołu Virgin. Od 2007 roku nagrywa jako solistka i ma na swoim koncie wiele przebojów, nagród i kontrowersji. Jest uważana za jedną z najpopularniejszych i najbardziej wpływowych artystek w Polsce. Co prawda, Doda posiada przyrodnią siostrę jest to jednak dziecko jej ojca, które było owocem romansu, o którym wspominaliśmy w poprzednim akapicie.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez All About Music (@allaboutmusicpl)

Wanda Rabczewska – Facebook i Instagram

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy matka Dody jest obecna w social mediach i stara się zbudować własną społeczność. Niestety, Wanda Rabczewska nigdy nie miała ambicji stania się osobą publiczną i skupiła się na wspieraniu swojej córki. W związku z tym w sieci nie znajdziemy jej oficjalnych kont – ani na Facebooku, ani na Instagramie. Najwidoczniej dzielenie się życiem prywatnym za pośrednictwem internetu nie jest jej do niczego potrzebne, choć czasem decyduje się np. na udzielenie wywiadu tradycyjnym mediom. Rozmowę z nią możemy znaleźć chociażby w tygodniku “Claudia”.

Wanda Rabczewska – ciekawostki z życia

Życie Wandy Rabczewskiej nie było wolne od trudnych momentów. W 2015 roku media obiegła informacja, że mama Dody jest poważnie chora. Okazało się, że kobieta zmaga się z chorobą nowotworową, będącą prawdopodobnie wynikiem długotrwałego stresu, który miał miejsce w jej życiu gdy media rozprawiały o nieślubnej córce męża. Wówczas Doda dołożyła wszelkich starań by kobieta miała zapewnioną najlepszą opiekę lekarskiej. Dzięki temu udało jej się pokonać chorobę.
Wanda Rabczewska ma sobą także występ w telewizji. Pojawiła się bowiem w odcinkach programu poświęconego córce: “Doda. Dream show”.