Maryna Kobuszewska – kim jest córka Jana Kobuszewskiego? Wiek, kariera i życiorys

Zainteresowanie opinii publicznej budzą nie tylko znane osoby, które osiągnęły sukces dzięki swojemu talentowi, ale również ich dzieci. Doskonale przekonała się o tym Maryna Kobuszewska córka Jana Kobuszewskiego. Pomimo iż sama związana jest ze sztuką poszła zupełnie inną drogą niż jej ojciec. Mimo to wciąż budzi zainteresowanie osób ceniących twórczość jej ojca oraz jej samej. Z myślą o nich przygotowaliśmy krótki artykuł, w którym zebraliśmy najważniejsze informacje na temat Maryny Kobuszewskiej.

Maryna Kobuszewska – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Maryna Kobuszewska a właściwie Marianna Kobuszewska-Bieske, bo tak brzmi jej pełne imię i nazwisko to nie tylko córka Jana Kobuszewskiego ale również ceniona konserwatorka obrazów. Urodziła się w sierpniu 1965 roku, zatem jej wiek to 57 lat. Warto jednak zaznaczyć, że niektóre źródła podają, że przyszła na świat w 1960 roku. Jej miastem rodzinnym jest Warszawa. Maryna Kobuszewska ukończyła Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie i uzyskała dyplom w Katedrze Konserwacji Malarstwa Sztalugowego i Rzeźby Polichromowanej.

Maryna Kobuszewska – kariera

Kariera Maryny Kobuszewskiej daleka jest od blasku fleszy oraz występów na scenie. Wbrew rodzinnym tradycjom Maryna, choć nadal obcowała ze sztuką zdecydowała się to robić po swojemu. Stała się słynną konserwatorką. W 1990 podjęła pracę w Pracowni Konserwacji Zabytków w Warszawie (PKZ) a następnie w Pracowni Konserwacji Malarstwa w Pałacu w Wilanowie. Kolejnym etapem jej kariery zawodowej była praca Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Od roku 1995 pełni funkcję kierownika Pracowni Konserwacji Malarstwa Sztalugowego i Rzeźby Polichromowanej MWP. Maryna Kobuszewska specjalizuje się w obrazów na podłożu płóciennym, tekturowym, na desce oraz rzeźb polichromowanych. Swoje prace wykonuje zarówno na zlecenie osób prywatnych, jak i instytucji. Co więcej, Maryna wykonuje również kopie i pastisze specjalizując się w malarstwie holenderskim, flamandzkim oraz polskim z przełomu XVIII/XIX w. i pocz. XX wieku.

Maryna Kobuszewska – rodzina

Maryna Kobuszewska jest jedynaczką, ukochanym dzieckiem swoich sławnych rodziców. Jej ojcem jest Jan Kobuszewski jeden z najpopularniejszych polskich aktorów wszech czasów. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że również jej matka w pewnym okresie swojego życia cieszyła się ogromną popularnością i sławą. Mowa tu o Annie Zembrzuskiej-Kobuszewskiej. Była ona aktorką filmową i teatralną, córką Bułgarki i Polaka pracującego w polskiej placówce dyplomatycznej.

Maryna Kobuszewska – stan cywilny. Kto jest jej mężem/partnerem?

Poszukując informacji na temat stanu cywilnego Maryny Kobuszewskiej możemy trafić na zaskakującą informację, jakoby była żoną Tadeusza Faryny, za którego wyszła w…1948 roku. Pobieżna lektura może nie budzić żadnych wątpliwości, jednak musimy przypomnieć sobie rok urodzenia Maryny. W czasie, kiedy rzekomo poślubiła Tomasza nie było jej przecież na świecie. Powielanemu błędowi winna jest zbieżność nazwisk. Żoną Tomasza Faryny była bowiem znana polska lekarka i patomorfolog.
Jeśli zaś chodzi o córkę Jana Kobuszewskiego w sieci trudno znaleźć informację na temat jej związków. Możemy zakładać, że skoro nosi dwuczłonowe nazwisko była lub jest zamężna, jednak na temat jej wybranka nie można znaleźć żadnych potwierdzonych informacji.

Maryna Kobuszewska – dzieci

Wiele osób zastanawia się, czy Maryna Kobuszewska posiada dzieci. Odpowiedź brzmi: tak. Konserwatorka jest szczęśliwą matką dwójki dzieci – Hanny oraz Jana. Córka zajmuje się historią sztuki a więc dziedziną nieco zbliżoną do działalności jej matki. Jan natomiast jest doktorem medycyny specjalizującym się w patomorfologii. Jak widać więc rodzina ta coraz bardziej oddala się od mediów i show biznesu stawiając na działalność w sferze naukowej. Nie mamy natomiast informacji, czy Maryna Kobuszewska doczekała się wnuków, ponieważ rodzina ta chroni swoją prywatność i w sieci pojawia się o niej coraz mniej informacji.

Maryna Kobuszewska – Facebook i Instagram

Maryna Kobuszewska nie jest jedną z osób, którym zależy na medialnej karierze. Chociaż nigdy nie odmawiała rozmów czy udzielania wywiadów na temat swoich rodziców a w szczególności ojca, sama chciała pozostać z dala od blasku fleszy. Nic więc dziwnego, że w dzisiejszych czasach nie prowadzi działalności internetowej. Nie posiada swoje strony na Facebooku ani konta na portalu Instagram. Nieliczne zdjęcia Maryny Kobuszewskiej jakie możemy znaleźć w sieci pochodzą z wywiadów oraz programów telewizyjnych, w których wzięła udział.

Maryna Kobuszewska – ciekawostki z życia

Niestety, Maryna Kobuszewska jest osobą, która poniekąd żyła nieco w cieniu swoich rodziców a w szczególności niezwykle popularnego i uwielbianego ojca. W związku z tym nie udało nam się dotrzeć do żadnych ciekawostek dotyczących jej życia. Niemniej jednak nie wątpimy, że tak ambitna i utalentowana osoba, jaką jest Maryna Kobuszewska miała ich w swoim życiorysie mnóstwo.