Tomasz Wolny – kim jest ten znany dziennikarz? Wiek, żona i dzieci

Tomasz Wolny to jeden z najbardziej cenionych przez widzów prezenterów telewizyjnych. Nic więc dziwnego, że budzi on zainteresowanie widzów, którzy chcieliby wiedzieć więcej o jego karierze i życiu prywatnym. Postanowiliśmy więc poszukać odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.Udało nam się zgromadzić wszystkie najważniejsze informacje na temat jego rodziny, dzieci oraz najważniejszych etapów kariery.

Tomasz Wolny – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Tomasz Wolny przyszedł na świat 5 listopada 1980 roku w Poznaniu. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiej telewizji. Dziennikarz i prezenter od lat związany jest z TVP 2. Ukończył Stosunki Międzynarodowe na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, pracował nawet jako stażysta w siedzibie ONZ. Swoje życie zawodowe związał jednak z dziennikarstwem. Widzowie docenili jego pracę. Jest dwukrotnym laureatem Telekamery w kategorii „Prezenter informacji”.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Tomasz Wolny (@tomaszwolny_tej)

Tomasz Wolny – kariera

Zanim Tomasz Wolny zajął swoje zasłużone miejsce na antenie, podążał ścieżką pełną różnorodnych doświadczeń, które wzbogaciły jego osobowość i zawodowe umiejętności.

Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zdecydował się na podbój Stanów Zjednoczonych. Tam nie tylko zdobywał cenne doświadczenie jako pracownik budowlany na wysokościach, kelner i instruktor narciarstwa, ale także odbywał staże w siedzibie ONZ w Nowym Jorku oraz w polskiej ambasadzie w Meksyku. To okres w jego życiu, który ukształtował go jako osobę o bardzo szerokich horyzontach i gotową na podejmowanie wyzwań.

Karierę dziennikarską rozpoczął w portalu tvn24.pl, gdzie zdobył pierwsze doświadczenie w mediach. W 2008 roku dołączył do zespołu reporterów stacji TVN24, gdzie jego praca i zaangażowanie zostały docenione. W 2010 roku przyszedł czas na nowy etap w jego karierze, kiedy związał się z Telewizją Polską.

Jego pasja do dziennikarstwa objawiała się w różnych formach. Był gospodarzem programu Telekurier w poznańskim oddziale TVP oraz prowadził Teleskop, ukazując swoje umiejętności na różnych polach informacyjnych. Następnie, jego głos stał się rozpoznawalny jako jeden z prezenterów programu “Panorama”, gdzie dzielił się najważniejszymi wydarzeniami z kraju i świata.

Oprócz tego Tomasz Wolny towarzyszy nam także podczas poranków i weekendów jako współprowadzący program śniadaniowy “Pytanie na śniadanie” na antenie TVP2. Jego zdolności dziennikarskie i umiejętność nawiązywania kontaktu z widzami sprawiają, że program cieszy się popularnością.

Praca w mediach to nie jedyna dziedzina, którą zajmuje się Tomasz Wolny. Wykłada on bowiem na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi adeptami dziennikarstwa.

Ponadto angażuje się społecznie jako ambasador Olimpiad Specjalnych Polska oraz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce, czyniąc świat lepszym miejscem dla wszystkich.

Za swoje zasługi w życiu publicznym i społecznym, Tomasz Wolny został uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi, co jest dowodem uznania i szacunku dla jego wkładu w rozwój mediów oraz działalność na rzecz innych.

Tomasz Wolny – rodzina

Dziennikarz chroni swoje życie prywatne. Nie pojawia się z rodziną na ściankach, próżno także szukać ich wspólnych sesji w modowych magazynach. Znalezienie informacji o jego rodzinie jest bardzo trudne. Nie wiemy więc kim są jego rodzice oraz czy posiada rodzeństwo. Pozostaje nam więc uszanować, że jest osobą chcącą chronić swoich bliskich. 

Tomasz Wolny – stan cywilny. Kto jest jego żoną/partnerką?

Tomasz Wolny jest żonaty. Wiemy, że w 2009 roku wziął ślub a wybranka jego serca jest Agata Tomaszewska-Wolna, również dziennikarka. Co ciekawe para pracuje w dwóch konkurencyjnych i – delikatnie mówiąc – nieprzepadających za sobą stacjach. Małżonkowie otwarcie jednak przyznają, że nie jest to dla nich żaden powód do kłótni. W domu są przede wszystkim rodzicami a partnerami a potem dopiero dziennikarzami.

Tomasz Wolny – dzieci

Tomasz Wolny i Agata Tomaszewska Wolny mają wspólnie troje dzieci. Zofia przyszła na świat w 2010 roku, Tymon w 2012 a Halszka w 2014. Zdjęcia całej ferajny można było niejednokrotnie oglądać w mediach społecznościowych rodziców. Tomasz często podkreśla jak ważna jest dla niego rola ojca i tradycyjne wychowanie swoich dzieci.

Tomasz Wolny – Facebook i Instagram

Dziennikarz jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Jego profil na Instagramie @tomaszwolny_tej jest obserwowany przez 70 tysięcy osób. Znajdziemy tam nie tylko migawki z projektów, w których bierze udział, ale także zdjęcia z rodzinnych wakacji, czy wspólnie obchodzonych świąt.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Tomasz Wolny (@tomaszwolny_tej)

Tomasz Wolny – ciekawostki z życia

Tomasz jest niezwykle silnie związany ze swoim rodzinnym miastem. Identyfikuje się jako poznaniak i wiernie kibicuje klubowi Lech Poznań. Co ważne, sport w jego życiu jest obecny nie tylko w formie oglądania meczy piłki nożnej. Jest bowiem osobą, która lubi żyć aktywnie i chętnie próbuje nowych form aktywności. Jest amatorem wielu sportów, w tym jazdy konnej oraz brazylijskiego jiu jitsu.