Seweryn Krajewski – kim jest ten znany wokalista? Dzieci, wiek i żona

W naszym kraju nie brakuje kultowych artystów, którzy mimo upływu lat wciąż są doskonale kojarzeni a ich utwory znane są przez wszystkich, niezależnie od wieku. Jedną z takich osób jest z całą pewnością Seweryn Krajewski. Ten wybitny polski kompozytor, piosenkarz i multiinstrumentalista wciąż ciekawi publiczność, która chciałaby dowiedzieć się jak najwięcej o jego życiu. W internecie wciąż pojawiają się zapytania o życiorys, karierę czy rodzinę muzyka. Postanowiliśmy na nie odpowiedzieć i zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje na temat artysty.

Seweryn Krajewski – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Seweryn Krajewski urodził się 3 stycznia 1973 roku w Nowej Soli, jednak dzieciństwo i młode lata spędził w Sopocie. Już jako dziecko pasjonował się muzyką. Krążą anegdoty jakoby jako 6 latek próbował stworzyć swoją własną perkusję z patyków i odwróconego wiaderka. Nie dziwi więc fakt, że podjął edukację w tym kierunku. Ukończył liceum muzyczne w Gdańsku oraz klasę skrzypiec w Państwowej Szkole Muzycznej. Już w okresie szkolnym Seweryn zafascynowany gitarą, angażował się w występy z różnymi zespołami, takimi jak Błękitni i Złote Struny. Jego muzyka przyciągała uwagę i zdobywała coraz większe uznanie w środowisku muzycznym.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Seweryn Krajewski (@krajewski_seweryn)

Seweryn Krajewski – kariera

Choć Seweryn Krajewski występował już wcześniej we wspomnianych wyżej zespołach oraz z grupą Pięciolinie tak naprawdę jego kariera nabrała rozpędu gdy w grudniu 1965 został członkiem grupy Czerwone Gitary. Był jej współzałożycielem oraz kompozytorem piosenek. Jest znany zarówno w Polsce, jak i w Niemczech, Rosji, Czechach i Słowacji, ponieważ w krajach tych zespół Czerwone Gitary cieszył się ogromną popularnością i często tam koncertował. Grupa rozstała się w 1997 a Seweryn Krajewski rozpoczął karierę solową. Nie tylko nagrywał własne albumy ale również zajmował się min. tworzeniem muzyki filmowej. Jego utwory pojawiły się w produkcjach takich jak: “Och, Karol”, “Kochankowie mojej mamy”, “Wakacje w Amsterdamie”, “Kogel-mogel” oraz “Galimatias, czyli Kogel-mogel II”.

Seweryn Krajewski – rodzina

Choć o Sewerynie Krajewskim możemy znaleźć wiele informacji najczęściej nie dotyczą one członków jego najbliższej rodziny. Mimo zapoznania się z licznymi artykułami na temat artysty nie dowiedzieliśmy się kim byli jego rodzice. Nie wiemy również czy posiada rodzeństwo. W tym temacie starał się bowiem zachować prywatność.

Seweryn Krajewski – stan cywilny. Kto jest jego żoną/partnerką?

Seweryn Krajewski miał dość ciekawą historię jeśli chodzi o jego związki. Jego długoletnią partnerką była jego żona Elżbieta Krajewska. Para poznała się na jednym z koncertów artysty i wzięła ze sobą ślub w 1974 roku. Wspólnie przeżyli 37 lat co stanowi naprawdę imponujący staż. Niestety, małżeństwo rozpadło się. Było to spowodowane dwiema przykrymi sytuacjami. Pierwszą była tragiczna śmierć jednego z synów pary, po której małżonkowie zaczęli się od siebie oddalać. Drugą, niemały skandal, który wywołała młoda kobieta podająca się za nieślubne dziecko Seweryna Krajewskiego. Choć muzyk zdementował, że Julitta, bo tak miała na imię ta kobieta jest jego dzieckiem, przyznał, że posiada dwie nieślubne córki, z którymi jednak utrzymuje kontakt. Spekuluje się, że to właśnie doprowadziło do zakończenia małżeństwa Krajewskich. Obecnie Seweryn Krajewski związany jest z Heleną Giersz, która producentką filmów animowanych. Para mieszka w Stanach Zjednoczonych i unika kontaktu z polskimi mediami.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Seweryn Krajewski (@krajewski_seweryn)

Seweryn Krajewski – dzieci

Seweryn Krajewski posiada dzieci. W związku ze swoją żoną Emilią Krajewską dochował się dwójki synów – Sebastiana oraz Maksymiliana. Młodszy z nich, czyli Maksymilian zginął tragicznie w wypadku samochodowym. Nie są to jednak jak się okazuje jedyne dzieci artysty. W związku z wyżej wspomnianym skandalem z Julitą, która podawała się za jego córkę, co ostatecznie zostało obalone poprzez testy DNA wyszło na jaw, że Seweryn Krajewski ma również dwie nieślubne córki, z którymi utrzymuje kontakt. Niewiele jednak wiadomo na ich temat.

Seweryn Krajewski – Facebook i Instagram

Jak możemy się domyślać, Seweryn Krajewski będący artystą starszego pokolenia nie dba o nowe sposoby docierania do swoich fanów. Nie ma w tym nic dziwnego, zwłaszcza, że obecnie zależy mu na tym, by trzymać się z dala od zgiełku i medialnego szumu. Dlatego też w internecie nie znajdziemy jego profili na portalach społecznościowych. Istnieją co prawda profile z jego fotografiami są to jednak strony prowadzone przez fanów, nie mające żadnego związku z osobą artysty.

Seweryn Krajewski – ciekawostki z życia

Jest artystą, który wydał aż 9 solowy albumów. Co więcej, skomponował wielkie hity dla innych artystów. Wśród jego dzieł wymienić możemy między innymi „Niech żyje bal” Maryli Rodowicz oraz „Gondolierzy znad Wisły” Ireny Jarockiej. Zajął się także stworzeniem całego albumu dla Andrzeja Piasecznego. Za swoją twórczość był wielokrotnie nagradzany. Został trzykrotnie na festiwalu w Berlinie, gdzie zdobył nagrody za utwory „Na dach świata”, „Słowo jedno – ty” oraz „Trzecia miłość – żagle”. Ponadto został odznaczony Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.