Tomasz Kammel – kim jest i ile ma lat ten znany prezenter? Poznajcie jego żonę i dzieci!

Jeśli chodzi o popularnych dziennikarzy i prezenterów telewizyjnych Tomasz Kammel z cała pewnością należy do grona tych najbardziej rozpoznawalnych. Nie ma w tym nic dziwnego – mężczyzna od lat pojawia się na ekranach naszych telewizorów. Całkowicie zrozumiałym jest więc fakt, że budzi zainteresowanie widzów. Wiele osób szuka informacji na temat jego życia zawodowego oraz prywatnego. Dlatego też postanowiliśmy je zebrać w jednym miejscu w naszym artykule.

Tomasz Kammel – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Tomasz Kammel to znany polski prezenter telewizyjny, który cieszy się sporą sympatią widzów. Urodził się 12 lipca 1971 w Jeleniej Górze. Dzieciństwo spędził w Cieplicach. Do szkoły podstawowej uczęszczał do Zielonej Góry. Po jej ukończeniu uczęszczał do Zespołu Szkół Licealnych i Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu gdzie zdał maturę. Po egzaminie dojrzałości wyjechał do Niemiec gdzie przez rok pracował w celu zdobycia własnych pieniędzy. Jest i był osobą aktywną – w młodości trenował narciarstwo alpejskie. Ukończył germanistykę z tytułem magistra w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze. W trakcie studiów podczas przerw wakacyjnych pracował w zakładach BMW w Monachium. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Tomasz Kammel: tv | wystąpienia publiczne | mówca (@tomaszkammel)

Tomasz Kammel – kariera

Tomasz Kammel to polski dziennikarz, prezenter telewizyjny, producent i trener, który odniósł sukces w różnych dziedzinach medialnych. Jego kariera rozpoczęła się w czasie studiów, gdy prowadził audycje radiowe w Muzycznym Radiu FM. Następnie przeniósł się do Warszawy, gdzie pracował w Radiu Wawa. W 1997 roku rozpoczął pracę w Telewizji Polskiej. Przygotowywał i współprowadził z Karoliną Korwin Piotrowską magazyn filmowy “Filmidło”. Później był gospodarzem wielu programów rozrywkowych stacji, takich jak m.in. “Randka w ciemno” (1998–2005), “Wykrywacz kłamstw”, “Miasto marzeń” (2005), “Sekrety rodzinne” (2006–2007), a także prowadził poranny program “Kawa czy herbata?” (1997–2007) i serwis informacyjny (2004–2005). Między 1997 a 2007 był prezenterem studia oprawy TVP1. Wspólnie z Nataszą Urbańską prowadził Rewię Sylwestrową 2005/2006. W 2001 roku premierę miała książka pt. “Dyskretny urok wystąpień publicznych”, którą współtworzył z Robertem Kroolem i Piotrem Kraśką. W 2005 roku zaczął prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie doradztwa biznesowego pod nazwą Media Faces i został wykładowcą metodyki dziennikarstwa telewizyjnego oraz autoprezentacji i wystąpień publicznych w Instytucie Dziennikarstwa Wyższej Szkoły Humanitas Sosnowcu. W 2011 roku wydał poradnik pt. “Jak występować… nie tylko w telewizji”. 

Tomasz Kammel – rodzina

Wiele osób, które śledzą dziennikarza i prezentera zastanawia się z jakiej rodziny pochodzi. Informacje, które możemy znaleźć na ten temat w sieci są jednak dość okrojone. Jego matką jest Anna Hetmanek-Kamel. Kobieta urodziła się w 1946 roku. Tomasz jest owocem jej związku z Christianem Kammelem, wcześniej noszącym nazwisko Bronisław Christian Kamel. Ojciec prezentera już nie żyje, zmarł w grudniu 2021 roku. Przez pewien czas pełnił on stanowisko managera swojego syna Tomasza. Jeśli zaś chodzi o rodzeństwo Tomasz Kammel posiada przyrodniego brata Fryderyka, który urodził się w 1997 roku. Młodszy o 26 lat brat na stałe mieszka w Niemczech. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Tomasz Kammel: tv | wystąpienia publiczne | mówca (@tomaszkammel)

Tomasz Kammel – stan cywilny. Kto jest jego partnerką? 

Życie prywatne Tomasza Kammela od zawsze budziło zaciekawienie. Mężczyzna przez wiele lat był mężem Katarzyny Niezgody. Para poznała się w 2004 roku. Stanowili zgodny związek, który niestety nie przetrwał próby czasu. Do rozwodu doszło do 2015 roku. Po rozstaniu Tomasz Kammel przez kilka lat był sam. Z nową partnerką nawiązał relację w 2019 roku. O kobiecie nie wiadomo zbyt wiele poza tym, że jest ambitną pracownicą międzynarodowej korporacji. Tomasz Kammel zdecydował się na opublikowanie zdjęcia z nią tylko raz, na co dzień para stara się zachowywać prywatność.

Tomasz Kammel – dzieci 

Wielu fanów prezentera zastanawia się, czy Tomasz Kammel jest ojcem. Warto jednak mieć świadomość, że jest on osobą, która dość dobrze chroni swoją prywatność, przez co znalezienie informacji na ten temat jest zadaniem dość trudnym. Faktem jest jednak, że zarówno w artykułach o dziennikarzu, jak i na jego social mediach nie znajdziemy informacji o tym, że posiada dzieci. Wszystko wskazuje więc na to, że nie ma on dzieci. Nic nie wskazuje również na to, by chciał posiadać je w przyszłości.

Tomasz Kammel – Facebook i Instagram

Jako osobowość telewizyjna Tomasz Kammel doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele zależy od popularności i sympatii widzów. Nic więc dziwnego, że wykorzystuje możliwości, które daje mu internet. Dziennikarz jest aktywny na dwóch najpopularniejszych portalach społecznościowych czyli na Facebooku oraz Instagramie. Oficjalny profil prezentera na Facebooku obserwuje obecnie 92 tysiące osób. O wiele lepiej radzi sobie z Instagramem, ponieważ tu jego konto @tomaszkammel obserwuje 300 tysięcy użytkowników. Tomasz Kammel publikuje swoje zdjęcia z pracy, wyjazdów czy scenki z życia codziennego. Może liczyć na zaangażowaną społeczność, która chętnie komentuje jego zdjęcia.