Robert Kubica – kim jest ten znany kierowca F1? Żona, wiek i dzieci

Wśród znanych osób znajdują się takie, których nazwisko od razu budzi pewne skojarzenia. Robert Kubica z całą pewnością jest jedną z nich. Nawet osoby, które na co dzień nie interesują się wyścigami wiedzą, że odniósł on liczne sukcesy w tym sporcie. Nic więc dziwnego, że po dziś dzień budzi zainteresowanie internautów, którzy poszukują informacji o jego życiu i karierze. Wychodząc im naprzeciw przygotowaliśmy krótki artykuł, w którym znajdziesz wszystko, co warto wiedzieć o Robercie Kubicy.

Robert Kubica – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Robert Kubica to znany kierowca rajdowy, który może poszczycić się wieloma sukcesami. Urodził się 7 grudnia 1984 roku Krakowie. Już jako 6 letni chłopiec zainteresował się jazdą na gokartach. Zaledwie w wieku 10 lat został mistrzem Polski juniorów po czym zdobył mistrzostwo Włoch. Jak więc widać szybka jazda towarzyszyła mu od zawsze. Ukończył Szkołę Podstawową nr 38 w Krakowie. Uczęszczał także do liceum jednak po ukończeniu pierwszej klasy zdecydował się na zakończenie edukacji. Co ciekawe, jego rodzice wyrazili na to zgodę. Swoją decyzję motywował słowami: „Szkołę można zawsze skończyć, a kierowcą wyścigowym w wieku 40 lat już się nie zostanie”.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Robert Kubica (@robertkubica_real)

Robert Kubica – kariera

Kariera Roberta Kubicy jest naprawdę imponująca. Wystarczy wspomnieć o tym, że jest on pierwszym w historii Polakiem startującym w wyścigach F1. Po początkowych zwycięstwach osiąganych w kartingu już jako dziecko, będąc osobą dorosłą rozpoczął swoją przygodę w  Formule 3 Euroseries. Zadebiutował w 2002 roku. Zaledwie 3 lata później w roku 2005 w wygrał World Series by Renault. W nagrodę otrzymał możliwość wzięcia udziału w testach Formuły 1. W tym samym roku podpisał kontrakt z BMW Sauber a zaledwie rok później przejechał pierwsze kilometry jako kierowca F1. Szczytową formę osiągnął w 2008 roku kiedy to zaczął osiągać miejsca w pierwszej trójce i zakończył sezon na wysokim, 4 miejscu. Rok później klasyfikacja ogólna dała mu 14 lokatę. W sezonie 2010 był trzeci w klasyfikacji generalnej i pierwszy w swojej klasie.
Mówiąc o karierze Roberta Kubicy nie sposób nie wspomnieć o wypadku, który o mały włos jej nie przekreślił. Jego bolid rozbił się 6 lutego 2011 podczas Ronde di Andora a operacja ratująca mu życie trwała prawie 7 godzin. Po wypadku Kubica nie wrócił na tor lecz zajął się braniem udziału w wyścigach samochodowych. Powrót do formuły 1 okazał się możliwy dopiero po 8 latach od wypadku.

Robert Kubica – rodzina

Rodzicami Roberta Kubicy są Artur i Anna Kubica. Jego ojciec, Artur Kubica pracował w firmie, która organizowała wyjazdy na wyścigi Formuły 1 co umożliwiło młodemu Robertowi kibicowanie w wyścigach, dzięki czemu zafascynował się sportem, w którym udało mu się osiągnąć sukces. Para rozwiodła się gdy Robert Kubica miał kilkanaście lat. W 2008 roku Robert Kubica dowiedział się, że posiada przyrodniego brata, który jest synem jego ojca z nowego związku. Nie utrzymuje jednak z nim kontaktu. Poza przyrodnim bratem Robert Kubica nie ma rodzeństwa.

Robert Kubica – stan cywilny. Kto jest jego żoną/partnerką?

Nie da się ukryć, że Robert Kubica jest jedną z tych osób, które bardzo strzegą swojego życia prywatnego i niechętnie dzielą się nim z mediami. Mimo to wiemy, że przed wypadkiem przez wiele lat był w związku z tajemniczą kobieta imieniem Edyta. Para była nawet zaręczona jednak do ślubu nie doszło a związek zakończył się. Obecnie w sieci nie możemy znaleźć żadnej informacji o tym, czy Robert Kubica jest z kimś związany.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Robert Kubica (@robertkubica_real)

Robert Kubica – dzieci

Wiele osób zadaje sobie pytanie o to, czy wybitny kierowca jest ojcem. Znalezienie odpowiedzi na nie jest jednak dość trudne, ponieważ tak jak wspominaliśmy, Robert Kubica jest osobą, która unika mówienia o swoim życiu prywatnym. Niemniej jednak w mediach nie można znaleźć żadnej wzmianki o jego rodzicielstwie, przez co założyć możemy, że Robert Kubica nie posiada dzieci.

Robert Kubica – Facebook i Instagram

Robert Kubica jest obecny w mediach społecznościowych. Posiada swoje profile zarówno na Facebooku jak i Instagramie. W przypadku pierwszego portalu jego konto obserwuje obecnie 269 tysięcy osób. Jeśli zaś chodzi o jego konto na Instagramie @robertkubica_real jest ono obserwowane przez ponad 328 tysięcy osób. Warto jednak zaznaczyć, że Robert Kubica nie należy do osób, które regularnie publikują treści i każdego dnia dodają coś na swoje konto. Wprost przeciwnie. Zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie ostatnie posty pojawiły się ponad 20 tygodni temu. Dodatkowo przez pewien czas Robert Kubica stracił dostęp do swojego konta, które zostało przejęte przez hakera. Na szczęście, udało mu się je odzyskać.

Robert Kubica – ciekawostki z życia

Istnieje wiele ciekawostek z życia Roberta Kubicy, którymi warto podzielić się z czytelnikami. Przede wszystkim wiele osób nie wie, że podczas jego pobytu w szpitalu po ciężkim i tragicznym wypadku odwiedził go Stanisław Dziwisz, który podarował mu kroplę krwi i skrawek szaty Jana Pawła II. Sławny kierowca do dziś zmaga się z niedowładem jednej ręki, co jednak nie przeszkadza mu kontynuować swojej kariery.