Tomasz “Tomson” Lach – kim jest? Wiek, kariera, życiorys

Tomasz “Tomson” Lach to jeden z bardzo ciekawych wokalistów, który choć rozpoczynał swoją karierę zajmując się dość niszowym gatunkiem muzyki przebił się do mainstreamu. Dzięki uczestnictwie w telewizyjnych programach obecnie jest postacią bardzo rozpoznawalną. Nic więc dziwnego, że internauci poszukują informacji na temat jego kariery ale również życia osobistego. Chcąc im ułatwić poszukiwania przygotowaliśmy krótki artykuł, w którym zawarliśmy najważniejsze informacje na temat artysty. Zapraszamy do lektury.

Tomasz “Tomson” Lach – życiorys, wzrost, wiek i miejsce urodzenia

Tomasz Lach urodził się 13 lipca 1983 w Elblągu. W tym mieście ukończył Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego. Uczył się tam gry na fortepianie, trąbce oraz klarnecie. Od zawsze interesował się muzyką. Jak sam mówi swoją pierwszą gitarę otrzymał w wieku 6 lat. Choć marzył o zostaniu muzykiem myślał również pragmatycznie o swojej przyszłości. Dlatego też w wieku 20 lat wyjechał do Olsztyna, gdzie rozpoczął studia prawnicze Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Pracował także jako kierowca rozwożąc towary w firmie swojego taty. Według informacji, które możemy znaleźć w sieci mężczyzna ma 170 centymetrów wzrostu.

Tomasz “Tomson” Lach – kariera

Tomasz Tomson Lach to polski wokalista, autor tekstów i beatbokser, znany przede wszystkim jako lider zespołu Afromental i juror w programach The Voice of Poland i The Voice Kids. W 2004 roku założył wraz z Wojciechem Łozowskim zespół Afromental, który zyskał popularność dzięki połączeniu różnych gatunków muzycznych, takich jak funk, R&B, hip-hop, soul i pop. Zespół zdobył wiele nagród i wyróżnień, takich jak Superjedynka, VIVA Comet, Eska Music Award czy MTV EMA. Dotychczas wydał pięć albumów studyjnych, z których cztery uzyskały status złotej lub platynowej płyty. Zespół znany jest z takich hitów jak „Rock&Rollin’ Love”, „Radio Song”, „I’ve Got What You Need” czy „Zaufaj”. Tomson współpracował także z innymi artystami, takimi jak VNM, Ten Typ Mes, Mrozu czy Eldo. Jego talent i charyzma zostały docenione również w telewizji, gdzie od 2012 roku pełni rolę trenera wokalnego w różnych edycjach programu The Voice.

Tomasz “Tomson” Lach – rodzina

O rodzinie Tomsona nie wiemy zbyt wiele, choć on sam wspomina ją bardzo ciepło. Nie wiemy kim byli rodzice wokalisty, choć potwierdził on, że nie byli nigdy związani zawodowo z muzyką. Jeśli chodzi o rodzeństwo Tomasz Lach posiada starszą o 4 lata siostrę Agnieszkę, która również pasjonowała się muzyka. Udało się nam ustalić, że absolwentką Akademii Realizacji Dźwięku oraz właścicielką Studio Rekord w Warszawie.

O swojej rodzinie Tomasz Lach opowiada tak: „Wychowywaliśmy się w dużej zażyłości, w domu pełnym dźwięków. Rodzice, choć zawodowo nie zajmują się muzyką, są bardzo muzykalni i odkąd tylko zaczęliśmy ruszać rączkami, zaczęli otaczać nas instrumentami. A to grzechotka, a to fujarka, bębenek, cymbałki. Z poważniejszych sprzętów były studenckie gitary taty, a pewnego dnia, gdy miałam 6 lat do mieszkania wjechało stare, niemieckie pianino, które pomalowaliśmy sprayem na biało i służy do dziś. Chwilę później pojawiła się wiolonczela „made in ZSRR”, skrzypce, keyboard z NRD. Instrumenty zdominowały i zdetronizowały resztę zabawek. Lalki i samochody szybko poszły w kąt.„

Tomasz “Tomson” Lach – stan cywilny

Tomasz Lach jest jedną z tych osób, które pilnie strzegą swojej prywatności. W wywiadach nie porusza tematu swoich relacji, nie pokazuje się również na ściankach w towarzystwie innych kobiet. Niemniej jednak czasem nie udaje mu się zachować dyskrecji. Tak było w przypadku imprezy promującej markę odzieżową Barona – YouRock. Pojawił się na niej w towarzystwie pięknej brunetki. Media donoszą, że nosi ona imię Justyna i jest jego partnerką, niemniej jednak niewiele o niej wiadomo.

Tomasz “Tomson” Lach – dzieci

Bardzo podobnie sprawa wygląda w przypadku dzieci. Tomson nie wypowiada się na temat swojego życia prywatnego, dlatego też nie wiemy czy ma dzieci lub czy planuje ojcostwo w przyszłości. Pozostaje nam to uszanować – każdy z nas ma bowiem prawo, by tak osobiste decyzje zachować jedynie dla siebie.

Tomasz “Tomson” Lach – Facebook i Instagram

Jak wielu artystów młodego pokolenia również Tomson wykorzystuje internet do promocji swojej osoby oraz działalności. To świetny sposób na to, by wzbudzić zainteresowanie widzów i słuchaczy a także utrzymywać z nimi stały kontakt. Nic więc dziwnego, że mężczyzna posiada swoje konta zarówno na portalu społecznościowym Facebook, jak i na Instagramie. Na pierwszym z nich zgromadził 140 tysięcy obserwujących. W przypadku Instagrama możemy mówić zaś o 118 tysiącach fanów, którzy śledzą jego publikacje. Na obu kontach pozostaje aktywny, dzieląc się nie tylko kadrami z tras koncertowych, informacjami o nowych projektach, ale również skrawkami życia prywatnego.

Tomasz “Tomson” Lach – ciekawostki z życia

Tomasz Lach próbował osiągnąć sukces w branży muzycznej już w 2005 roku. Zdecydował się wówczas na udział w popularnym telewizyjnym talent show emitowanym przez telewizję Polsat. Mowa tu o “Idolu” a dokładniej 4 edycji programu. Doszedł dość daleko, niestety odpadł na krótko przed odcinkami na żywo, które wyłaniają finalistów oraz zwycięzcę. Jak sam mówi, był wówczas za młody i brakowało mu doświadczenia.