Olga Legosz – kim jest ta inspirująca kobieta? Poznaj jej życiorys oraz męża i dzieci

Olga Legosz to polska ekspertka z dziedziny HR, autorka kampanii społecznych, współzałożycielka dwóch Fundacji i jednego przedszkola dla dzieci ze spektrum autyzmu. Jest jedną z bardzo aktywnych i inspirujących kobiet, o których możemy poczytać w sieci. Postać ta budzi coraz większe zainteresowanie nie tylko mediów ale również użytkowników internetu. Dlatego też postanowiliśmy przybliżyć naszym czytelnikom jej postać, ponieważ jest to osoba, której kariera jest naprawdę imponująca.

Olga Legosz – życiorys

Choć kariera Olgi Legosz jest dobrze udokumentowana, na temat najwcześniejszych lat jej życia wiadomo stosunkowo niewiele. Urodziła się w 1981 roku w Warszawie. To z tym miastem związane jest całe jej życie. Informacje na temat jej młodych lat, edukacji czy wykształcenia nie są jednak publicznie dostępne. Fakt, że zaczęła pracę od działu HR pozwala nam jednak twierdzić, że jest osobą, która ukończyła studia wyższe i posiada dużą wiedzę.

Olga Legosz – przebieg kariery

Olga Legosz to polska ekspertka z dziedziny HR, autorka kampanii społecznych, współzałożycielka dwóch Fundacji i jednego przedszkola dla dzieci ze spektrum Autyzmu. Karierę zawodową rozwijała w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi, w dużych polskich i zagranicznych firmach. W branży HR odnosiła liczne sukcesy i zdobywała nagrody z obszaru Employer Branding. W 2008 roku, razem z Olgą Kozierowską założyła Fundację „Sukces Pisany Szminką”, w której głównym celem jest rozwijanie i promowanie przedsiębiorczych postaw u kobiet oraz u ludzi młodych, rozpoczynających swoją karierę zawodową. Do najważniejszych projektów Fundacji należą: „SUKCES TO JA”, stawiający za cel aktywizację zawodową kobiet i konkurs „Bizneswoman Roku” oraz kampanie: #StaćMnieNaSukces i #SukcesWMojejNaturze.

W Fundacji „Sukcesu pisanego szminką” Olga Legosz, jako osoba zaangażowana w edukację młodych ludzi i mająca do nich niepowtarzalne podejście, stworzyła YEP.academy. To platforma i portal edukacyjny, dzięki któremu młodzi ludzie mogą lepiej zaplanować swoją edukację i karierę zawodową. Jego uzupełnieniem jest gra edukacyjna YEP, która rozwija kompetencje społeczne, ułatwiające poruszanie się po rynku pracy. W 2013 roku Legosz została wiceprezesem stowarzyszenia „Kobiety PZU”. W 2019 roku wymyśliła kampanię #WYBIERAM, dzięki której zarówno młodzi ludzie, ale także ich rodzice, mogli zrozumieć, że wybór zawodu i ścieżki zawodowej, to w pełni indywidualna decyzja każdego człowieka. W 2021 roku Olga Legosz została trzecią współprowadzącą programu „Miasto Kobiet” w TVN Style. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Olga Legosz (@nomadmum81)

Olga Legosz – rodzina

Choć Olga Legosz w wywiadach chętnie opowiada o sobie i swoim życiu są tematy, których nie porusza. Jednym z nich jest jej rodzina. W sieci nie znajdziemy np. informacji na temat panieńskiego nazwiska Legosz, nie wiemy również kim są jej rodzice i czy posiada rodzeństwo. Udało nam się jednak dotrzeć do informacji, że od zawsze była bardzo związana ze swoją mamą. 

Olga Legosz – z kim jest związana?

Życie prytwatne Olgi Legosz od zawsze stanowiło przedmiot zainteresowania osób, które ją śledziły. Wiadomo, że początkowo była związana z ojcem swoich córek, który jednak pozostaje osobą niepubliczną. Nie znamy jego nazwiska ani tego, czym się zajmował. Wiadomo, że relacja zakończyła się wkrótce po tym jak młodsza córka Olgi Legosz została zdiagnozowana. Obecnie Olga Legosz jest w szczęśliwym związku małżeńskim. Jej mężem został znany i ceniony w branży medycznej chirurg Dr hab. n. med. Paweł Łęgosz. 

Olga Legosz – dzieci 

Macierzyństwo odgrywa w życiu Olgi Legosz bardzo ważną rolę, w związku z czym osoby, które ją śledzą wiedzą z pewnością, że jest szczęśliwą i spełnioną matką dwóch córek. Wspólnie ze swoim mężem wychowują dwie córki – nastoletnią obecnie Maję oraz kilkuletnią Tosię, która jak wiemy znajduje się w spektrum autyzmu. To właśnie problemy Tosi sprawiły, że Olga Legosz stworzyła przedszkole dostosowana do potrzeb dzieci z tym problemem. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Olga Legosz (@nomadmum81)

Olga Legosz – Facebook i Instagram

Olga Legosz to kobieta niezwykle przedsiębiorcza i ambitna. Wykorzystuje więc wszystkie możliwości zdobycia popularności oraz dotarcia do nowych odbiorców, w tym również internet. Jest aktywna w social mediach, jednakże ogranicza się jedynie do obecności na Instagramie. Na Facebooku nie znajdziemy jest osobistego profilu czy strony fanowskiej. Za to na Instagramie działa bardzo prężnie. Prowadzi konto @nomadmum81, na którym zgromadziła już 200 tysięcy obserwujących. Jest też bardzo aktywna, wystarczy wspomnieć choćby o tym, że opublikowała tam już ponad 1000 postów.

Olga Legosz – ciekawostki z życia

Uważne macierzyństwo Olgi Legosz sprawiło, że to ona pierwsza zauważyła autyzm u swojej młodszej córki Tosi. Podczas wakacji w Portugalii doszła do takich wniosków obserwując dziecko bawiące się klockami. Późniejsza diagnoza była wyłacznie formalnością – lekarze szybko potwierdzili jej obawy. Sama Olga nie miała wątpliwości, że tak zawsze będzie. Ze swoim spostrzeżeniami, które okazały się słuszne podzieliła się ze swoją mamą.