Paulina Lasota – kim jest? Wiek, kariera i życiorys

W naszym kraju nie brakuje uzdolnionych i pięknych aktorek, o których wciąż wiadomo stosunkowo niewiele, mimo tego, że ich kariera intensywnie się rozwija. Jedną z takich osób jest bez wątpienia Paulina Lasota. To osoba, która zdobyła wiele serc swoją grą oraz urodą. Czas poznać ją bliżej. W naszym artykule znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje na temat Pauliny Lasoty.

Paulina Lasota – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Zacznijmy od najważniejszych informacji na temat Pauliny Lasoty. Aktorka urodziła się w 1994 roku, jest więc naprawdę młodą osobą, która jeszcze wiele ma przed sobą. Data jej urodzenia to 8 września. Miejscowością, w której się urodziła jest Lipsko. Niestety, w sieci nie możemy znaleźć zbyt wiele informacji na temat jej życiorysu przed rozpoczęciem kariery aktorskiej. Wiemy jedynie, że po ukończeniu szkoły średniej zaczęła studia Chemii w Warszawie jednak nie do końca odpowiadała jej ta ścieżka kariery. Dlatego też zdecydowała się na aplikację na Wydział Aktorski PWSFTViT w Łodzi, który z powodzeniem ukończyła.

Paulina Lasota – kariera

Choć Paulina Lasota jest stosunkowo nową twarzą na polskiej scenie filmowej i serialowej zdążyła już nieźle zamieszać i wystąpić w wielu produkcjach, gdzie z racji swojej urody, szybko stała się rozpoznawalna. Obecnie większość z nas kojarzy nas z ról w produkcjach takich jak:

 • „Zwyciężyłam”,
 • „Monument”,
 • „Korona królów”,
 • „Za marzenia”,
 • „Ślad”,
 • „M jak miłość”,
 • „Kuchnia”,
 • „Gra na Maksa”,
 • „Swaci”.

Największą popularność przyniosły jej role w “M jak Miłość” gdzie wcieliła się w postać Kasi Stawskiej oraz w “Koronie królów”, gdzie mistrzowsko zagrała Cudkę.

Paulina Lasota – rodzina

Wiemy doskonale, że Paulina Lasota jest osobą rodzinną, która bardzo tęskni za swoimi rodzicami oraz innymi bliskimi. Gdy tylko ma wolną chwilę bez wahania decyduje się na podróż w okolice Kazimierza Dolnego, gdzie w niewielkiej miejscowości mieszkają jej rodzice. Aktorka dba jednak o prywatność swoich bliskich, dlatego też nie mamy informacji na temat tego jak nazywają się jej rodzice oraz czym się zajmują, bądź zajmowali.

Paulina Lasota – stan cywilny. Kto jest jej mężem/partnerem?

Paulina Lasota jest jedną z tych aktorek, które starają się jak najbardziej oddzielić życie prywatne od zawodowego, co wydawać się może nieco dziwne, w dzisiejszych czasach gdy dzielimy się w sieci wszystkimi informacjami na swój temat. Niemniej obecnie nie mamy wiedzy na temat tego czy Paulina Lasota pozostaje w związku, czy też jest singielką. Być może przyszłość przyniesie nam odpowiedzi na te pytania.

Paulina Lasota – dzieci

Podobnie jak w przypadku kwestii związanych z rodziną oraz związkami tak również w temacie macierzyństwa nie możemy powiedzieć nic pewnego. Obecnie Paulina Lasota nie posiada potomstwa, jednakże niedostępne są jakiekolwiek wywiady lub jej wypowiedzi, które odnosiłyby się do jej planów prokreacyjnych w przyszłości. Pozostaje nam więc jedynie uszanować decyzję aktorki, która zdecydowanie nie chce by świat mediów zbyt brutalnie wtargnął w jej prywatność oraz życiowe decyzje.

Paulina Lasota – Facebook i Instagram

Choć w dzisiejszych czasach prowadzenie jednocześnie kariery aktorskiej i internetowej staje się coraz bardziej powszechne Paulina Lasota zdecydowanie wyłamuje się z tego trendu i nie chce być kojarzona głównie jako sieciowa influencerka. Nie oznacza to jednak, że nie ma miejsc, w których pojawia się w sieci. Co prawda jej oficjalne konto na Facebooku zostało usunięte lub dezaktywowane wciąż jednak pozostaje aktywna na portalu Instagram. Obecnie jej konto śledzi ok 8 tysięcy obserwujących, co nie wydaje się imponującym wynikiem jednakże dobitnie pokazuje, że to nie przestrzeń internetowa jest miejscem, w którym Paulina Lasota chce rozwijać swoją karierę. Niemniej jednak, fani aktorki mogą za pośrednictwem tego profilu podziwiać jej piękne zdjęcia oraz dowiadywać się o dalszych planach zawodowych tej młodej i zdolnej dziewczyny.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Paulina Lasota (@paulina_lasotaoff)

Paulina Lasota – ciekawostki z życia

Gdy mówimy o Paulinie Lasocie i ciekawostkach związanych z jej życiem zbytecznym jest poszukiwanie pikantnych informacji czy tajemnic. Aktorka robi bowiem wszystko, by zabezpieczyć swoją prywatność. Niemniej jednak jako ciekawostkę możemy podać fakt, że jest to niezwykle utalentowana osoba, która od razu dostała się na łódzką filmówkę a także zdobyła wiele nagród i wyróżnień. Wśród nich możemy wymienić między innymi:

 • Wyróżnienie za „odwagę artystyczną i wyrażenie szczerego niepokoju losem Ojczyzny”na Festiwalu Filmów Polskich „Wisła”
 • Nagrodę Jury na Festiwalu Filmu Polskiego „FilmPolska”
 • Nagrodę dla najlepszego filmu i najlepszej obsady w nowojorskim konkursie Brooklyn Horror Film Festival
 • Wyróżnienie Specjalne w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych w Krakowie (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Off Camera)

Podsumowując, mamy więc do czynienia z niezwykle utalentowaną aktorką, która skupia się na tym, by to jej role były dowodem jej talentu, nie chce wywoływać skandali czy kontrowersji a przy tym ogromnie dba o prywatność swoją oraz swojej rodziny.