Wojciech Modest Amaro – kim jest ten znany kucharz? Poznaj jego żonę, dzieci i życiorys

Kariery osób sławnych toczą się w bardzo różnorodny sposób. Niektóre z nich, w momencie, w którym na pierwszy rzut oka osiągają wszystko decydują się na całkowitą zmianę swojego życia i odsunięcie się od zgiełku i popularności. Jedną z takich osób jest bez wątpienia Wojciech Modest Amaro – niezwykle znany kucharz, który jako pierwszy w naszym kraju trafił ze swoją restauracją do przewodnika Michelin. Obecnie jednak dawno zrezygnował się z prześcigania w rankingach popularności restauracji i prowadzi zupełnie inne życie. Jakie? Postanowiliśmy to sprawdzić. 

Wojciech Modest Amaro – życiorys, najważniejsze informacje

Wojciech Modest Amaro to jeden z najbardziej popularnych i kojarzonych w naszym kraju kucharzy, który odniósł liczne sukcesy. Urodził się w Sosnowcu 12 lutego 1972 roku. Nie wiemy zbyt wiele o jego młodych latach oraz edukacji, faktem jest jednak, że początkowo nie zamierzał łączyć swojej kariery z kulinariami. Świadczyć może o tym fakt, że po zakończeniu podstawówki zdecydował się na kontynuowanie nauki w technikum elektronicznym. Dopiero po jego ukończeniu uznał, że zajmie się kuchnią i konsekwentnie starał się poszerzać swoją wiedzę. Nowe umiejętności, które przyniosły mu sukces nabywał u boku szefów kuchni, takich jak Alain Ducasse, Yannick Alléno czy Ferran Adrià.

Wojciech Modest Amaro – kariera

Wojciech konsekwentnie realizował swoje marzenie o byciem kucharzem oraz znanym restauratorem. W 2008 roku został wyróżniony przez Międzynarodową Akademię Gastronomiczną tytułem „Chef de L’Avenir”. W 2011 roku otworzył w Warszawie restaurację Atelier Amaro, która w 2013 roku jako pierwsza restauracja w Polsce uzyskała gwiazdkę Michelin. Ogólnopolską popularność przyniósł mu udział w programach telewizyjnych. Pełnił rolę jurora kulinarnego reality show Polsatu Top Chef (2013–2016, 2018) był także gospodarzem programu Hell’s Kitchen. Piekielna Kuchnia (2014–2016). Jest również autorem książek: Natura kuchni polskiej oraz Kuchnia polska XXI wieku. W 2020 roku otrzymał nagrodę „Grand Prix de l’Art de la Cuisine” przyznaną przez Międzynarodową Akademię Gastronomiczną w Paryżu. W 2022 roku sprzedał swoje restauracje w Warszawie i Zakopanem i przeprowadził się wraz z rodziną na farmę w Dębówce, gdzie zajął się prowadzeniem Fundacji Nowe Życie Polska.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Chef Modest Amaro (@wojciechmodestamaro)

Wojciech Modest Amaro – rodzina

Jeśli chodzi o rodzinę Wojciecha Modesta Amaro nie wiemy zbyt wiele. W sieci da się znaleźć informacje na temat tego, że jego oryginalne, rodowe nazwisko to Basiura. Nie wiemy jednak kim byli i czym zajmowali się jego rodzice. W sieci nie znajdziemy także informacji na temat tego, czy Wojciech Modest Amaro posiada rodzeństwo. 

Wojciech Modest Amaro – stan cywilny. Czy jest z kimś związany?

Związki i życie osobiste Wojciecha Modesta Amaro od zawsze były przedmiotem zainteresowania publiczności. I choć wiadomo, że przed związaniem się z obecną partnerką mężczyzna był dwukrotnie żonaty na temat tych relacji nie wiemy nic więcej, poza tym, że się zakończyły. W 2012 roku Wojciech Modest Amaro wziął ślub z Agnieszką Amaro. Co ciekawe, to właśnie on przyjął nazwisko żony. Para spotkała się po raz pierwszy na przyjęciu, na którym obydwoje byli gośćmi. Przez pewien czas Agnieszka Amaro pełniła rolę managera znanego restauratora. Obecnie wspiera go w nowym pomyśle na siebie. 

Wojciech Modest Amaro – dzieci

Wojciech Amaro jest dumnym ojcem dwóch synów –  Nicolasa oraz Gabriela. Chłopcy są owocem miłości jego oraz jego żony Agnieszki. W tym miejscu warto zaznaczyć, że kobieta jest także matką dwóch dorosłych córek ze swojego pierwszego małżeństwa – Karoliny oraz Zuzanny. Choć kobiety są już dorosłe mają ze swoim ojczymem poprawne stosunki a on sam nie ukrywa ich obecności w jego życiu. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Chef Modest Amaro (@wojciechmodestamaro)

Wojciech Modest Amaro – media społecznościowe

Wojciech Modest Amaro jest jedną z tych osób, które doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w dzisiejszych czasach odniesienie sukcesu bez obecności w sieci jest praktycznie niemożliwe. Dlatego też chętnie udzielał się w mediach społecznościowych i robi to do dziś. Na popularnych portalach takich jak Facebook czy Instagram mogliśmy śledzić strony jego restauracji, jak również osobiste profile mężczyzny. W przypadku facebooka mówimy o stronie fanowskiej, która nie jest aktualizowana od 2020 roku. Witryna ta śledzona jest przez ponad 15 tysięcy osób. O wiele bardziej aktywny jest na Instagramie. Jego osobisty profil @wojciechmodestamaro śledzi obecnie 53 tysiące osób. Jest to również strona, która jest na bieżąco aktualizowana. Kucharz prowadzi również profil swojego ekologicznego gospodarstwa pod nazwą @forgottenfieldsfarm. Ten profil obserwuje obecnie 6,5 tysiąca osób. 

Wojciech Modest Amaro – ciekawostki z życia 

Wojciech Modest Amaro jako juror oraz gospodarz programów telewizyjnych dał się poznać jako stanowczy profesjonalista, który potrafi być osobą oschłą a nawet bezwzględną wobec tych, którzy go zawiedli. Tymczasem odkąd prowadzi ekologiczną farmę, o której wspominamy wcześniej możemy zauważyć, że jest człowiekiem głęboko wierzącym, który często odwołuje się do Boga i stara się żyć zgodnie z zasadami religii.