Artur Andrus – kim jest ten znany prezenter i kabareciarz? Życie prywatne, żona i dzieci

Artur Andrus to człowiek o wielu talentach. W swojej karierze zawodowej pełnił nie tylko rolę dziennikarza czy prezentera ale również aktora, autora tekstów piosenek, piosenkarza czy artysty kabaretowego. Nic więc dziwnego, że cieszy się sporą sympatią ludzi, którzy są zainteresowani jego karierą oraz życiem prywatnym. Specjalnie z myślą o nich stworzyliśmy więc artykuł, w którym zebraliśmy najważniejsze informacje dotyczące jego życia oraz dorobku zawodowego.

Artur Andrus – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Artur Andrus urodził się 27 grudnia 1971 w Lesku. Wychowywał się w Solinie, szkołę podstawową rozpoczął w Zabrodziu, lecz ukończył w Sanoku z powodu przeprowadzki. Od najmłodszych lat był zastępcą redaktora naczelnego pism harcerskich, a w liceum prowadził szkolny radiowęzeł. Uczęszczał do II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sanoku oraz ukończył studia dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Artur Andrus (@artur_andrus)

Artur Andrus – kariera

Na samym początku swojej przygody z radiowym mikrofonem działał w Rozgłośni Harcerskiej. Równolegle do tego, rozwijał swój talent prowadząc w Radiu Rzeszów audycję kabaretową pod nazwą “Pół godzinki przepuklinki czyli Radiowa Klinika Radości”. Wkrótce potem, na falach Programu IV Polskiego Radia, Andrus zyskał uznanie prowadząc wyjątkową audycję “Rum tum tum tra la bum”. Nie ograniczał się jednak tylko do radiowego eteru często występując również na różnego rodzaju festiwalach i wydarzeniach kulturalnych.Jego występy na scenie przyciągnęły uwagę Andrzeja Zakrzewskiego, ówczesnego szefa Redakcji Rozrywki Programu Trzeciego Polskiego Radia. Na antenie Trójki prowadził programy takie jak “Powtórka z rozrywki” i “Akademia rozrywki”. Był uznanym artystą kabaretowym, który występował  w warszawskiej Piwnicy pod Harendą oraz łódzkiej “Przechowalni”.

W latach dziewięćdziesiątych zorganizował cykliczne występy kabaretowe o nazwie “Goście Artura Andrusa” w Sanoku. Jego zaangażowanie w różne inicjatywy przyczyniło się do tego, że stał się członkiem warszawskiego Koła Towarzystwa Przyjaciół Sanoka i Ziemi Sanockiej.

W 2003 roku, we współpracy z Andrzejem Poniedzielskim, pisał dialogi oraz występował w roli portiera w serialu “Sprawa na dziś”. Potem, w 2005 roku, wkroczył w świat komentowania jako głos w programie publicystyczno-satyrycznym “Szkło kontaktowe” na antenie TVN24. Również w 2007 roku prowadził teleturniej “Tylko ty” na kanale TV Puls.

Jako twórca, w 2004 roku wydał zbiór piosenek i wierszy o nazwie “Popisuchy” dzięki łódzkiemu wydawnictwu “Piątek Trzynastego”. W lipcu 2018 roku podjął współpracę z RMF Classic, debiutując w programie “Wakacje z Andrusem”.

Artur Andrus – rodzina

O rodzinie Artura Andrusa wiadomo niewiele. Wiemy, że była to rodzina robotnicza a jego rodzice nosili imiona Józef i Stefania. Nie wiemy jednak czy miał rodzeństwo oraz czym dokładnie zajmowali się jego rodzice.

Artur Andrus – stan cywilny. Kto jest jego żoną/partnerką?

Artur Andrus jest jedną z osób, które postanowiły całkowicie odciąć od mediów prywatną strefę swojego życia. Jak sam mówi, nawet jeśli jest celebrytą to niepraktykującym. Nigdy nie wypowiadał się na temat swojej żony lub partnerki. Nie pojawił się również publicznie z żadną kobietą, z która był związany. Podkreśla, że rodzina ma dla niego ogromne znaczenie i chce ją chronić. Mówi o tym, że gdyby choć raz wpuścił media do swojego domu już zawsze chciałyby one dowiedzieć się czegoś więcej. Dlatego też w sieci nie znajdziemy żadnej informacji na temat tego, z kim jest związany.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Artur Andrus (@artur_andrus)

Artur Andrus – dzieci

Analogicznie sprawa wygląda w przypadku dzieci Artura Andrusa. Co prawda, z niektórych wzmianek, jakie pojawiały się w wywiadach możemy wywnioskować, że dziennikarz posiada syna, nie wiadomo o nim jednak zupełnie nic. Nikt nie wie w jakim wieku jest syn Artura Andrusa, jak ma na imię czy jak wygląda. Jak widać Artur Andrus jest osobą, która wie jak skutecznie chronić swojej prywatności i należy to uszanować.

Artur Andrus – Facebook i Instagram

Wydawać by się mogło, że jako osoba, która unika dzielenia się swoim prywatnym życiem z mediami Artur Andrus nie doceni możliwości, które daje mu internet i nie będzie w nim obecny. Tymczasem to nieprawda. Doceniając potencjał mediów społecznościowych dziennikarz posiada swoją stronę na Facebooku, która obserwuje 231 tysięcy obserwujących. W odróżnieniu od innych znanych osób nie publikuje on jednak swoich zdjęć lecz skupia się na promocji swoich działań zawodowych informując o nowych programach, projektach czy wydarzeniach. Z tonu postów, które publikowane są na stronie wynika jednak, że prowadzeniem jej zajmuje się osoba trzecia, którą Artur Andrus zatrudnił, by pomagała mu w prowadzeniu social mediów. Wszystkie informacje o Arturze podawane są bowiem w trzeciej osobie.

Artur Andrus – ciekawostki z życia

Artur Andrus został nagrodzony tytułem Mistrza Mowy Polskiej w 2010 roku. Ponadto uczestniczył w projekcie tygodnika “Polityka” w postaci „Kolekcji polskich kabaretów”. Była to seria 15 płyt DVD z nagraniami polskich kabaretów do których udzielił obszernego komentarza. Mówiąc o ciekawostkach warto również wspomnieć, że jego odejście z Polskiego Radia było spowodowane decyzją zarządu, który nie wyraził zgody na uczestnictwo Artura Andrusa w programie grupy TVN “Szkło kontaktowe”. Dziennikarz rozstał się ze stacją w atmosferze skandalu i niesmaku.