Szymon Marciniak – kim jest żona znanego sędziego piłkarskiego? Prywatnie o dzieciach i rodzinie

Aby stać się osobą znaną i rozpoznawalną w dzisiejszych czasach wcale nie trzeba być aktorem czy piosenkarzem. Coraz częściej osobowościami medialnymi stają się osoby, które są bardzo dobre w tym co robią. Doskonałym przykładem jest Szymon Marciniak – jeden z najpopularniejszych w naszym kraju sędziów piłkarskich. Jego kariera i życie prywatne interesują nie tylko entuzjastów piłki nożnej a ostatnie kontrowersje związane z uczestnictwem w wydarzeniu Mentzen z Konfederacji sprawiły, że ilość zapytań o Szymona Marciniaka jeszcze wzrosła. Dlatego też postanowiliśmy sprawdzić, co wiadomo o tym mężczyźnie.

Szymon Marciniak – życiorys, wzrost, wiek i miejsce urodzenia

Szymon Marciniak urodził się 7 stycznia 1981 w Płocku. Ukończył III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Płocku oraz studia pedagogiczne na Wyższej Szkole Edukacji Zdrowotnej i Nauk Społecznych w Łodzi. Już od dziecka związany jest ze sportem choć nie zawsze była to piłka nożna. Początkowo Szymon Marciniak trenował bowiem kolarstwo. Sport ten na rzecz piłki nożnej porzucił jako 15 latek. Jak sam mówi o sobie był zawodnikiem uniwersalnym, jednocześnie jednak przyciągającym kłopoty. Jeśli chodzi o jego wzrost w sieci możemy znaleźć informacje, że Szymon Marciniak ma ok 180 cm wzrostu.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Szymon Marciniak (@_szymonmarciniak_)

Szymon Marciniak – kariera

Szymon Marciniak to polski sędzia piłkarski, który od 2011 roku sędziuje mecze międzynarodowe pod egidą UEFA i FIFA. Jest jednym z najbardziej doświadczonych i cenionych arbitrów na świecie, a jego kariera jest pełna sukcesów i ciekawostek. Zanim jednak został sędzią, sam próbował swoich sił jako piłkarz. Grał na pozycji obrońcy w klubach z niższych lig, takich jak GKS Katowice, Górnik Zabrze czy Polonia Bytom.

Występował też przez krótki okres w Niemczech, jako zawodnik VfB Annaberg-Buchholz w Regionallidze  Jednak kontuzje i brak perspektyw zniechęciły go do dalszej gry i skłoniły do podjęcia nowego wyzwania – sędziowania. W 2007 roku zadebiutował w Ekstraklasie, a w 2011 roku otrzymał licencję międzynarodową. Od tego czasu sędziował wiele ważnych i prestiżowych spotkań, takich jak finał Ligi Europy w 2018 roku, półfinał Ligi Mistrzów w 2019 roku czy mecze mistrzostw Europy i świata.

Szymon Marciniak jest znany ze swojego spokojnego i profesjonalnego podejścia do sędziowania, a także z dbałości o szczegóły i zgodność z przepisami. Warto wspomnieć również o tym, że sędzia chętnie angażuje się także w obecność w mediach. W swojej karierze ma między innymi występ u Kuby Wojewódzkiego, sędziowanie gali piłkarskiej Youtuberów “Move Federation” czy występ w odcinku “Hells Kitchen”. Ponadto jest bohaterem seriali dokumentalnych Canal+ Sport, pt. „Sędziowie” oraz „Piłkarze na podsłuchu”.

Zdobył liczne nagrody i wyróżnienia, wśród których wymienić możemy:

  • Sędzia Roku wg IFFHS: 2022, 2023
  • Superosiągnięcie Roku w plebiscycie „Przeglądu Sportowego”: 2022
  • Osobowość Roku w plebiscycie „Piłki Nożnej”: 2022
  • Medal “Laude Probus”: 2023
  • “Zasłużony dla Płocka”: 2023.

Szymon Marciniak – rodzina

Szymon Marciniak jest osobą, która stara się oddzielić swoją karierę zawodową i osobowość medialną od życia prywatnego. Niechętnie mówi o swoich bliskich starając się zachować ich prywatność. Z tego właśnie powodu nie udało nam się ustalić kim są ani czym zajmują się jego rodzice. Wiemy natomiast, że posiada starszego brata Tomasza, który również jest sędzią piłkarskim. Pozostaje nam więc jedynie uszanować prawo do prywatności bliskich Szymona Marciniaka.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Szymon Marciniak (@_szymonmarciniak_)

Szymon Marciniak – stan cywilny. Kto jest jej mężem/partnerem?

Tak jak wspominaliśmy, Szymon Marciniak raczej niechętnie dzieli się szczegółami dotyczącymi swojego życia osobistego. Nie ukrywa jednak że jest szczęśliwym małżonkiem. Wiadomo, że jego żona ma na imię Natalia, kobieta jednak nie jest osobą publiczną i nie wiadomo o niej wiele więcej. Udało nam się ustalić, że para mieszka wspólnie w gminie Słupno. Szymon Marciniak jest też ambasadorem tejże gminy.

Szymon Marciniak – dzieci

Szymon Marciniak i jego żona Natalia mają dwójkę dzieci, pomiędzy którymi jest dość spora różnica wieku. Starszy syn ma na imię Bartosz i urodził się w 2003 roku. Młodsza córka nosi imię Natalia. Dziewczynka przyszła na świat w 2012 roku. Jak mówi Szymon Marciniak duża różnica wieku pomiędzy jego pociechami pozwoliła mu poznać dwa różne oblicza rodzicielstwa.

Szymon Marciniak – Facebook i Instagram

W dzisiejszych czasach osoby popularne chętnie wykorzystują social media do kontaktu z widzami chcąc w ten sposób budować swój wizerunek. Co więcej, social media pozwalają im również nawiązywać współprace reklamowe jako influencerzy co stanowi dodatkowe źródło zarobku. Nic więc dziwnego, że Szymon Marciniak również korzysta z tej możliwości. Co prawda nie posiada publicznego profilu na Facebooku, jest jednak bardzo aktywny na Instagramie. Jego konto @_szymonmarciniak_  obserwuje obecnie 105 tysięcy użytkowników.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Szymon Marciniak (@_szymonmarciniak_)

Szymon Marciniak – ciekawostki z życia

Szymon Marciniak jest osobą aktywną, która nie tylko zawodowo związana jest ze sportem. Aktywność fizyczna to jego pasja, która daje mu sporo satysfakcji. Jak sam mówi w wywiadach regularnie gra w badmintona oraz trenuje tajski boks co pozwala mu zachować dobrą kondycję, tak niezbędną na boisku.