Michał Matczak (Mata) – kim jest? Wiek, kariera i dziewczyna znanego rapera

Michał Matczak, szerzej znany jako raper Mata to bez wątpienia prawdziwe odkrycie ostatnich lat. Nietuzinkowy, młody, budzący kontrowersje a jednocześnie pobudzający do refleksji uznany był nawet za głos młodego pokolenia. Co jednak warto wiedzieć o jego życiu i twórczości? Przekonajmy się.

Michał Matczak – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Michał Matczak, znany również jako Mata, to polski raper, urodzony 14 lipca 2000 roku we Wrocławiu. Jako dziecko przeprowadził się z rodzicami do Warszawy, gdzie obecnie mieszka. Mata ukończył jedno z najbardziej prestiżowych liceów w stolicy. Zdobył również maturę międzynarodową w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego w Warszawie. Jego talent muzyczny oraz charakterystyczny styl rapu przysporzyły mu popularność w polskim środowisku muzycznym. Mata jest znany z wielu udanych utworów i współpracy z innymi artystami. Jego twórczość zdobyła uznanie i lojalną bazę fanów.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez MATA <33 (@33mata)

Michał Matczak – kariera

Mata, rozpoczął swoją karierę muzyczną pod wpływem swojego ojca, który zachęcał go do rapowania. Jego pierwszym większym sukcesem było wydanie w październiku 2018 roku albumu koncepcyjnego pt. “Fumar Mata”. Album ten przyniósł mu pierwsze uznanie i zainteresowanie ze strony słuchaczy.

W 2019 roku Mata opublikował kontrowersyjny klip do utworu “Patointeligencja”, który wzbudził ogromne emocje i wywołał dyskusje. Klip ten przyczynił się do wzrostu popularności rapera, zarówno pozytywnie, jak i negatywnie.

Jednak prawdziwy przełom w karierze Maty nastąpił 18 stycznia 2020 roku, kiedy to wydał swój debiutancki album studyjny pt. “100 dni do matury”. Album ten odniósł ogromny sukces i uzyskał status diamentowej płyty, potwierdzając popularność rapera wśród fanów muzyki. Płyta zawierała wiele znanych utworów, które zdobyły popularność na listach przebojów i przyczyniły się do ugruntowania pozycji Maty na polskiej scenie muzycznej. 30 marca 2021 roku Michał Matczak, pod pseudonimem Mata, wydał singiel o tytule “Patoreakcja”. Ten utwór był zapowiedzią jego kolejnego albumu zatytułowanego “Młody Matczak”. Singiel zdobył dużą popularność i zyskał liczne pozytywne recenzje od fanów i krytyków muzycznych.

Jednym z unikalnych osiągnięć Maty jest to, że jako pierwszy polski artysta miał własny zestaw w popularnej restauracji McDonald’s. To wyjątkowe wyróżnienie świadczy o ogromnej popularności i wpływie rapera na młodą generację.

W trakcie swojej kariery Michał Matczak wydawał również single pod swoim alter ego Skute Bobo. Ten pseudonim artystyczny pozwalał mu eksperymentować z różnymi stylami i brzmieniami, co przynosiło świeżość i różnorodność w jego twórczości.

Michał Matczak – rodzina

Ma interesujące pochodzenie.. Jest synem znanego prawnika i profesora prawa, Marcina Matczaka, który zdobył uznanie w swojej dziedzinie. Ojciec Maty wydał również książkę o tytule “Jak wychować rapera. Bezradnik”, w której analizuje teksty swojego syna. Ta publikacja jest fascynującym spojrzeniem na relację między ojcem a synem oraz na twórczość Maty.Matczak jest również synem Arletty Śliwińskiej-Matczak, która współprowadzi szkołę języka angielskiego. Warto podkreślić, że Michał Matczak nie ma rodzeństwa, co oznacza, że jest jedynakiem w rodzinie. Ta intymna i bliska jednostkowa więź może mieć wpływ na jego twórczość i rozwój jako artysty.

Michał Matczak – stan cywilny. Kto jest jego partnerką? 

Choć wiele osób jest zainteresowanych życiem prywatnym Michała Matczaka i poszukuje informacji na temat jego partnerki, artysta zachowuje w tej kwestii dyskrecję. Skupia się na tworzeniu i udostępnianiu swojej muzyki, co przynosi mu dużą popularność i szacunek. Wszystkie informacje na temat partnerki Michała Matczaka są raczej tajemnicą. Nie ma publicznie dostępnych danych na temat związku artysty. Nie pochwalił się żadną partnerką, nie informował o ewentualnym rozstaniu, ani nie ujawniał tego typu informacji poza wspomnieniem o stanie zakochania w swoich utworach.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez @fanka.maty2115

Michał Matczak – dzieci 

Aktualnie Michał Matczak nie posiada dzieci.Informacje na temat życia prywatnego rapera są ograniczone, a Matczak sam preferuje zachować prywatność w tych sprawach. Jest to zrozumiałe, ponieważ życie osobiste artysty nie zawsze musi być publicznie dostępne.

Michał Matczak – Facebook i Instagram

Mata, jest aktywny na mediach społecznościowych, takich jak Facebook i Instagram. Na swoim profilu na Facebooku, który jest obserwowany przez prawie 340 tysięcy osób, Mata informuje głównie o premierach nowych singli i płyt. Dzięki temu fani mogą być na bieżąco z jego najnowszą twórczością i wydarzeniami związanymi z jego karierą muzyczną.

Jednak to na Instagramie Mata jest znacznie bardziej aktywny. Jego profil na Instagramie obserwuje aż 1,4 miliona osób, co dowodzi ogromnej popularności rapera wśród społeczności internetowej. Na Instagramie Mata dzieli się różnymi aspektami swojego życia, zarówno zawodowego, jak i osobistego. Można tam znaleźć zdjęcia z koncertów, kulisy tworzenia muzyki, a także momenty z codziennego życia.

Dzięki obecności na tych platformach społecznościowych, Michał Matczak utrzymuje bliski kontakt ze swoimi fanami i pozwala im lepiej poznać swoją twórczość oraz osobowość.

Michał Matczak – ciekawostki z życia

Mata miał pewne konflikty z prawem. 27 stycznia 2022 roku raper został zatrzymany przez policję z powodu posiadania 1,5 grama marihuany. Jednak warto zaznaczyć, że Matczak wykorzystał tę sytuację jako platformę do działania na rzecz depenalizacji marihuany. Jego osobista historia i zaangażowanie przyczyniły się do podjęcia debaty na temat polityki narkotykowej i reformy prawa dotyczącego marihuany w Polsce. Warto wspomnieć, że sprawa Michała Matczaka została ostatecznie umorzona. To oznacza, że nie odniósł on żadnych prawnych konsekwencji z tego zatrzymania