Krzysztof Dracz – kim jest żona i dzieci znanego aktora? Życie prywatne gwiazdy

W naszym kraju nie brakuje aktorów, którzy są jednocześnie bardzo charakterystyczni, jak i bardzo wszechstronni. W tym zawodzie to niezwykle cenna umiejętność. Jedną z osób, która ją posiada jest Krzysztof Dracz. To aktor, którego kojarzy większość z nas. Przez niektórych nazywany jest wręcz polskim Louisem Definnesem, ze względu na charakterystyczną mimikę. Jednocześnie jest to osoba dość tajemnicza, o której wiemy stosunkowo niewiele. Sprawdźmy więc, kim jest Krzysztof Dracz i jak wygląda jego życie i twórczość.

Krzysztof Dracz – życiorys, wzrost, wiek i miejsce urodzenia

Krzysztof Dracz urodził się 20 września 1961 w Brzegu Dolnym. Jest to niewielka, malownicza miejscowość położona na Dolnym Śląsku. Już jako dziecko występował w konkursach recytatorskich oraz szkolnym kabarecie. Co ciekawe, chodził do jednej klasy z Cezarym Żakiem, innym słynnym aktorem. Wówczas jednak nie był zainteresowany aktorstwem na poważnie. Zawodem tym zainteresował się w liceum, kiedy to w czwartej klasie liceum nauczycielka chemii stwierdziła, że chyba będzie aktorem. Mężczyzna poszedł szkoły aktorskiej w 1980 roku, jako drugi rocznik Wydziału Aktorskiego we Wrocławiu. Była to filia uczelni krakowskiej.

Krzysztof Dracz – kariera

Krzysztof Dracz to jeden z najbardziej wszechstronnych i utalentowanych polskich aktorów. Jego kariera zawodowa obejmuje zarówno teatr, telewizję, jak i film. Jest także profesorem sztuk teatralnych i nauczycielem akademickim. W latach 1984-2004 był związany z Teatrem Polskim we Wrocławiu, gdzie zagrał wiele znaczących ról. Od 2005 roku jest aktorem Teatru Dramatycznego w Warszawie, gdzie również wyróżnia się swoją grą. Występuje także w Teatrze Telewizji, gdzie można go było oglądać m.in. w spektaklach: Gra o brzasku, Kartoteka rozrzucona, Czarodziejskie krzesiwo, czy Powidoki. Krzysztof Dracz ma na swoim koncie ponad 50 ról filmowych i serialowych. Znany jest m.in. z takich produkcji jak: Polska śmierć, Komornik, 1920 Bitwa warszawska, Hotel Lux, Wyjazd integracyjny, Jack Strong, czy Obywatel. Gra często postacie historyczne, takie jak: Lew Trocki, Beria, czy Jaruzelski. Od 2002 do 2021 roku występował także w wielu epizodach serialu Świat według Kiepskich, wcielając się w różne, często zabawne, postacie. Co ciekawe, od 2021 roku pełni również rolę nauczyciela geografii w Zespole Szkół Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli. Krzysztof Dracz jest laureatem wielu nagród i wyróżnień za swoją pracę artystyczną. Otrzymał m.in. Złoty Krzyż Zasługi, nagrodę Feliksa Warszawskiego, czy Nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza. Krzysztof Dracz uznawany jest za jednego z najlepszych polskich aktorów swojego pokolenia i ceniony za swój profesjonalizm, kunszt i charyzmę.

Krzysztof Dracz – rodzina

Krzysztof Dracz jest jedną z tych osób, które nie przepadają za rozmowami o życiu prywatnym. Wszystkie artykuły i biografie, które możemy znaleźć w sieci mówią przede wszystkim o jego karierze zawodowej. Nie poruszają praktycznie tematu bliskich mu osób. Dlatego też nie wiemy kim byli jego rodzice oraz czy posiada rodzeństwo.

Krzysztof Dracz – stan cywilny

Również w przypadku związków Krzysztofa Dracza nie udało nam się ustalić zbyt wiele. Mężczyzna bardzo dba o swoją prywatność i nigdy nie porusza publicznie spraw związanych ze swoimi związkami. Nie wiemy więc czy posiada żonę lub partnerkę. W sieci brakuje również jakichkolwiek informacji na temat jego poprzednich relacji.

Krzysztof Dracz – dzieci

Jak możemy się domyślać, kwestia ojcostwa Krzysztofa Dracza również jest owiana tajemnicą. Nie wiadomo, czy mężczyzna jest ojcem. Pozostaje nam więc jedynie uszanować jego prawo do zachowania prywatności.

Krzysztof Dracz – Facebook i Instagram

Krzysztof Dracz jest jednym z tych aktorów, którzy cenią sobie prywatność i nie przepadają za dzieleniem się szczegółami ze swojej codzienności. O wiele bardziej zależy mu na tym, by ludzie rozprawiali na temat jego filmów czy spektakli. Nic więc dziwnego, że nieufnie podchodzi do sieci i prowadzenia publicznej działalności na portalach społecznościowych. Uznaje, że nie jest mu to potrzebne. Jak sam wspomina: “Bardzo stronię od czerwonych dywanów, Instagramów, Facebooków, cały ten PR jest mi obcy i nieznany, nienawidzę tego. Wykonuję to, na czym najlepiej się znam, zajmuję się swoim zawodem”. Nie dziwi więc fakt, że nie posiada swojego profilu na Facebooku. Nie jest również obecny na Instagramie.

Krzysztof Dracz – ciekawostki z życia

Choć Krzysztof Dracz jest poważnym aktorem, który ma na swoim koncie wiele spektakularnych ról jest jednocześnie osobą, która nie boi się ról epizodycznych czy udziału w produkcjach komediowych. Wiele osób może nie zdawać sobie sprawy z tego, że rekord epizodycznego udziału w odcinkach serialu “Świat według Kiepskich” należy właśnie do niego. Mężczyzna wystąpił aż w 95 odcinkach wcielając się min. w rolę lekarza, kochanka, księdza, profesora, prezesa korporacji oraz wielu, wielu innych postaci. W sieci możemy znaleźć nawet całą listę wszystkich jego ról w tym sitcomie.