Andrzej Polan – kim jest i czy ma żonę dzieci? Stan cywilny znanego kucharza nie jest pewny!

Nie od dziś mówi się, że najlepszymi kucharzami są mężczyźni. W naszym kraju nie brakuje panów, którzy potwierdzają to stwierdzenie. Jednym z nich jest Andrzej Polan – szef kuchni, autor książek a także osobowość telewizyjna. To znakomity kucharz, który zdobył w naszym kraju całkiem sporą popularność. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się jak wyglądała jego kariera zawodowe oraz życie prywatne. Postanowiliśmy więc przeszukać internet w poszukiwaniu informacji dotyczących Andrzeja Polana. Sprawdź co udało nam się ustalić.

Andrzej Polan – życiorys, wzrost, wiek i miejsce urodzenia

Andrzej Polan urodził się w 1964 roku w Olkuszu. Swoje dzieciństwo spędził jednak w małym miasteczku w Małopolsce, Wolbromiu. Już w młodości bardzo lubił gotować, jednak nie wiązał z tym swojej przyszłości. Ukończył Studium Nauczycielskie w Olkuszu, dzięki czemu mógł zajmować się nauczaniem początkowym w szkołach podstawowych. Mimo to jednak nigdy nie pracował w tym zawodzie. Po ukończonej szkole zaczął pracować w branży hotelarskiej, co przypomniało mu, że jego prawdziwą pasją i zamiłowaniem jest gotowanie.  

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Andrzej Polan (@andrzejpolan)

Andrzej Polan – kariera

Andrzej Polan to znany i ceniony kucharz, szef kuchni i restaurator, który od lat zachwyca swoimi kulinarnymi umiejętnościami i przepisami. Jego kariera gastronomiczna rozpoczęła się w 1992 roku, kiedy został kierownikiem obiektu Kalina w Zakopanem. Od tamtej pory pracował w wielu prestiżowych hotelach i restauracjach w Polsce, gotując dla głów państw, sportowców, ambasadorów i gwiazd. W 2003 roku otworzył własną restaurację Mała Polana Smaków w Warszawie, która serwuje tradycyjne polskie dania z nowoczesnym twistem. Andrzej Polan jest również autorem i współautorem sześciu książek kulinarnych, w tym Doradca Smaku 3 i Kuchnia Polana w obiektywie Wellmana. Jego artykuły i sesje zdjęciowe ukazują się w renomowanych czasopismach o tematyce kulinarnej. Ponadto, Andrzej Polan jest stałym gościem programu Dzień Dobry TVN, gdzie prezentuje swoje ulubione potrawy i udziela porad kuchennych. Był także jurorem i prezenterem w innych programach telewizyjnych, takich jak Polska ze smakiem czy Uwaga.

Andrzej Polan – rodzina

Jeśli chodzi o rodzinę znanego szefa kuchni informacje, które możemy znaleźć w sieci są bardzo okrojone. Udało nam się jedynie ustalić, że jego mama nosi imię Danuta. Nie wiadomo jednak czym się zajmowała. Nie wiadomo także czy znany kucharz ma rodzeństwo. Andrzej Polan jest bowiem osobą, która nie lubi mówić o swoim życiu prywatnym.

Andrzej Polan – stan cywilny

Andrzej Polan należy do grona osób, które nie chcą dzielić się swoim życiem prywatnym z mediami. Robi wiele, by zarówno w internecie, jak i w mediach tradycyjnych nie pojawiały się szczegóły dotyczące jego życia. Nie znajdziemy więc żadnych doniesień dotyczących jego byłych ani obecnych związków. Nie wiadomo czy jest z kimś związany i jaki charakter mogłaby mieć ta relacja. Wiadomo za to, że jego przyjaciółka od serca jest Małgorzata Ohme, która również bierze udział w programie “Dzień Dobry TVN”. Znana prezenterka podarowała mu nawet pieska, którego Andrzej Polan obdarza miłością i zapewnia najlepszą opiekę.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kuchnia Dzień Dobry TVN (@kuchniadziendobrytvn)

Andrzej Polan – dzieci 

Jak możemy się domyślać, skoro Andrzej Polan pragnie zachować swoje życie osobiste z dala od mediów dotyczy to również jego rodzicielstwa. Prawdopodobnie mężczyzna nie posiada dzieci – jednakże nie mamy takiej pewności. Temat ten praktycznie w ogóle nie pojawia się w jego wypowiedziach medialnych. 

Andrzej Polan – Facebook i Instagram

W dzisiejszych czasach internet jest niezwykle skutecznym narzędziem promocji nie tylko dla celebrytów ale również dla kucharzy. Bardzo wiele talentów kulinarnych decyduje się na prowadzenie własnych kont na portalach społecznościowych, ponieważ jest to prosty sposób na zdobycie rozgłosu i sympatii. Nic więc dziwnego, że również Andrzej Polan jest aktywny w sieci. Posiada własne konta na Facebooku oraz Instagramie. Na FB jego profil obserwuje obecnie 40 tysięcy osób. Nieco więcej followersów zgromadziła na Instagramie, ponieważ jest ich obecnie 64,7 tysiąca. Na swoich portalach społecznościowych meżczyzna dzieli się szczegółami ze swojej pracy, poradami kulinarnymi oraz własnymi zdjęciami. Unika jednak poruszania kwestii związanych z życiem prywatnym.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Andrzej Polan (@andrzejpolan)

 

Andrzej Polan – ciekawostki z życia

Andrzej Polan bardzo mocno przeżył ograniczenia związane z pandemią koronawirusa. Jak pamiętamy, branża gastronomiczna znalazła się wówczas w bardzo trudnym, tragicznym wręcz położeniu. W podcaście “Męski Punkt Widzenia” wyznał nawet: “Nasza branża nie jest dociśnięta do ściany, ona jest dosłownie zmiażdżona. Czuję się tak, jakbym leżał w drewnianym pudełku, wiadomo w jakim dole. Początek był taki, że zasypywano mnie łyżeczką, na dzień dzisiejszy czuję, że to już nie są łyżeczki, tylko szpadle ziemi, albo jakby ktoś nakrywał mnie wiekiem. Ktoś może powiedzieć, że mówię bardzo smutno, ale tak jest. Naprawdę jest ciężko.” Trudna sytuacja jego restauracji zmusiła go do szukania pomocy u specjalisty. Na szczęście, dzięki wsparciu bliskich oraz skutecznemu leczeniu udało mu się pokonać depresję i trudną sytuację, z jaką się mierzył.