Rosja blokuje Facebooka i Twittera. Podano kuriozalny powód!

Roskomnadzor to rosyjski urząd zajmujący się regulacjami dotyczącymi działania mediów. 

W piątek (4 marca 2022) Roskomnadzor zablokował działanie Facebooka. Zablokowany ma być także Twitter. według agencji Reuters nie działać ma też booking.com – platforma do rezerwacji hoteli.

 

zdjęcie ilustracyjne – pixabay

 

Współcześnie social media to bardzo ważne źródło informacji. Wiele osób nie korzysta z mediów tradycyjnych – radia, prasy czy telewizji – a ich aktywność odbywa się także w sieci. W mediach społecznościowych nie trudno też o rozpowszechnianie różnych niesprawdzonych informacji, czy fake newsów, jednak znacznie częściej stają się one platformą komunikacji i wymiany wiadomości.

 

>>>Polacy szykują się do ucieczki. Tłumy w wydziałach paszportowych!

 

W ostatnich dniach, internetowi potentaci zablokowali konta rosyjskich propagandowych mediów. Roskomnadzor na swojej stronie informuje o działaniach Facebooka:

 

2 marca Roskomnadzor wysłał pismo do Meta Platforms Inc. z żądaniem natychmiastowego usunięcia wszystkich nałożonych ograniczeń na aplikacje rosyjskich mediów wchodzących w skład MIA „Russia Today” oraz wyjaśnienia przyczyn ich stosowania.

 

 

A także YouTube i TikTok:

 

Roskomnadzor wysłał listy do administracji serwisów internetowych YouTube i TikTok z żądaniem natychmiastowego usunięcia wprowadzonych w Europie ograniczeń w dostępie do oficjalnych kont rosyjskich mediów: RT i Sputnika.

 

 

Pojawił się też apel do Youtube dotyczący “niepoprawnych politycznie” reklam:

 

z żądaniem natychmiastowego zaprzestania rozpowszechniania na terytorium Rosji nieprawdziwych informacji o charakterze politycznym o operacji specjalnej Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej na Ukrainie. Takie komunikaty reklamowe są pokazywane rosyjskim użytkownikom serwisu wideo YouTube.

 

 

Jak więc widać światowe media internetowe chciały ograniczyć szerzenie propagandy przez kontrolowane przez rosyjski rząd media. Gdy te apele pozostały bez odpowiedzi Roskomnadzor zablokował Facebooka i inne social media.

 

Po zablokowaniu mediów społecznościowych podano kuriozalny powód. Chodzi bowiem o to, by  “chronić rosyjskie media”

 

2 komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.