Rosja dziękuje za “wsparcie”. Ambasada Niemiec “Niestety jesteśmy ekspertami od nazizmu.”

Rosyjska ambasada w RPA (Republika Południowej Afryki) zamieściła tweeta, w którym dziękuje za otrzymane słowa wsparcia.

Trudno ocenić, czy faktycznie Rosja otrzymała takie wyrazy poparcia. Niemniej jednak wpis zamieszczony na Twitterze brzmi:

 

Drodzy subskrybenci, otrzymaliśmy wiele listów solidarności od mieszkańców RPA, zarówno osób prywatnych, jak i organizacji. Dziękujemy za wsparcie i cieszymy się, że zdecydowaliście się stanąć z nami dzisiaj, kiedy Rosja, podobnie jak 80 lat temu, walczy z nazizmem na Ukrainie!

 

https://twitter.com/EmbassyofRussia

 

Ambasada Niemiec z RPA nie pozostawiła tego Tweeta bez odpowiedzi. Zamieszczono dosadny komentarz dotyczący działań Rosji na Ukrainie:

 

Przepraszamy, ale nie możemy milczeć na ten temat, to jest po prostu zbyt cyniczne. To, co 🇷🇺 robi w 🇺🇦, to mordowanie niewinnych dzieci, kobiet i mężczyzn dla własnego zysku. To na pewno nie jest „walka z nazizmem”. Wstydźcie się wszyscy, którzy się na to nabieracie.

 

Do tego wpisu dodano dopisek:

 

Niestety jesteśmy ekspertami od nazizmu.

– przyznali szczerze Niemcy.

 

W odpowiedzi na Tweeta rosyjskiej ambasady, internauci zaczęli publikować nagrania ze zniszczonej Ukrainy, filmy z ofiarami czy uchodźcami przybywającymi do Polski. W ten sposób skutecznie walcząc przeciwko dezinformacji i propagandzie.

 

Zobacz też:

Irpień. W czasie ewakuacji, Rosjanie zastrzelili rodzinę! [Drastyczne Zdjęcia]

Protesty w Rosji. Brutalne działania policji! (VIDEO)

 

 

https://twitter.com/EmbassyofRussia