Polacy szykują się do ucieczki. Tłumy w wydziałach paszportowych!

W ostatnich dniach wydziały paszportowe przeżywają prawdziwe oblężenie.

Większy ruch w wydziałach paszportowych zazwyczaj obserwuje się w okresie wakacyjnym, gdy część Polaków planuje dalsze podróże. Teraz, po ataku Rosji na Ukrainę, wiele osób szykuje się do opuszczenia kraju!

 

https://www.facebook.com/artur1234567

 

Tłumy w wydziałach paszportowych

 

Od tygodnia przed wydziałami paszportowymi stoją tłumy ludzi – wszyscy chcą wyrobić paszport.

Jak informuje Gazeta Krakowska pod Wydziałem Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie codziennie na dworze czeka około 150-200 osób.

Podobnie jest nad morzem. Portal zawszepomorze.pl cytuje posłankę Agnieszkę Pomaska:

 

Wyrobienie paszportu w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku jest niemalże niemożliwe. Znalezienie wolnego terminu graniczy z cudem. Sytuacja wygląda podobnie w oddziałach urzędu w Gdyni i Słupsku, do których odsyłani są interesanci. Ponadto telefoniczna rejestracja właściwie nie funkcjonuje.

 

W Kielcach codziennie jest obsługiwanych 300-350 osób. Jednak “numerki” kończą się już około godziny 10 rano. Kto nie załapie się na numerek, musi wrócić kolejnego dnia.

 

To dzieje się w całym kraju

 

Oblężenie wydziałów paszportowych to ogólnopolski problem. W całym kraju Polacy masowo wyrabiają paszporty, a ilość osób jest dwa, trzy razy większa niż zwykle.

 

Część Polaków w obliczu zagrożenia chce opuścić kraj, wiele osób mówi o emigracji do Stanów Zjednoczonych. Inni, którzy wiedzą, że ich paszport stracił ważność, wolą go wyrobić na wszelki wypadek. Wszyscy jednak liczą się z różnymi scenariuszami i wolą być przygotowani na każdą ewentualność.

 

>>>Cyberwojna z Rosją. Tak działa grupa Anonymous!

 

https://www.facebook.com/artur1234567/posts/10220757232060893

 

https://www.facebook.com/mary.e.janee/posts/5301874349825481

2 komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.