Zaginione z Częstochowy. Podano wyniki badań DNA!

W ostatnich tygodniach Polska żyła sprawą zaginionych z Częstochowy.

45-letnia Aleksandra W. i jej 15-letnia córka Oliwią W. zaginęły 10 lutego 2022 r. Początkowo poszukiwano ich na terenie Częstochowy. Dopiero potem okazało się, że widziano ich samochód wyjeżdżający z miasta.

 

W sprawie został zatrzymany 52-letni Krzysztof R. któremu postawiono zarzut podwójnego zabójstwa. Mężczyzna nie przyznał się do winy, jednak na jaw wyszły zaskakujące fakty. Jak choćby ten, że w pokoju Oliwii była zamontowana kamera.

 

21 lutego 2022 r. znaleziono dwa ciała zakopane w lesie w okolicach Romanowa [zobacz tutaj]. Rodzina poszukiwanych kobiet nie była jednak w stanie podjąć identyfikacji zwłok.

 

Tak więc tożsamość odnalezionych zwłok miały wyjaśnić badania DNA. Dziś podano ich wyniki. 

 

https://czestochowa.policja.gov.pl

 

Policja z Częstochowy opublikowała informację na temat badań DNA. Potwierdziły się smutne przypuszczenia, że ciała z Romanowa to właśnie zaginiona matka i córka:

 

Otrzymane dzisiaj wyniki przeprowadzonych badań jednoznacznie potwierdziły, że ujawnione w kompleksie leśnym ciało 45-letniej kobiety i 15-letniej dziewczyny to zaginione mieszkanki Częstochowy.

 

Policja podziękowała wszystkim osobom, które zaangażowane były w poszukiwania. Poprosiła też o wycofanie komunikatu o poszukiwaniach:

 

W związku z powyższym prosimy o usunięcie ze swoich zasobów komunikatu o zaginięciu. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie mediom, społeczeństwu, grupom poszukiwawczym i wolontariuszom, którzy pomagali w poszukiwaniach. Dziękujemy również za przekazywane częstochowskim policjantom informacje.

 

W wiadomości na stronie Policji nie podano jednak danych dotyczących śladów DNA, jakie mogły znajdować się na ciałach ofiar. Z pewnością jest to kluczowa informacja dla wyniku śledztwa.

 

źródło/cytaty: czestochowa.policja.gov.pl