Marcin Prokop – kim jest ten znany prezenter? Żona, wiek i dzieci

Marcin Prokop to jeden z najbardziej rozpoznawalnych w naszym kraju dziennikarzy i prezenterów, który zdobył sympatię widzów. Nie dziwi więc fakt, że jego życie zawodowe i prywatne jest obiektem dociekań internautów. Wiele osób zastanawia się jak wygląda jego codzienność, czy posiada rodzinę i żonę lub partnerkę. Chcąc odpowiedzieć na pytania miłośników Marcina Prokopa przygotowaliśmy krótki artykuł, w którym znajdziesz najważniejsze informacje na jego temat.

Marcin Prokop – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Popularny dziennikarz Marcin Prokop urodził się 1 lipca 1977 roku w Warszawie. Jako dziecko mieszkał z rodzicami w małym mieszkaniu w warszawskiej kamienicy. Od samego początku wyróżniał się wzrostem. Podobno już jako małe dziecko nie mieścił się w dziecięcym wózku. Jedną z jego ulubionych zabaw w okresie dzieciństwa było wjeżdżanie windą na 10 piętro w sąsiednim bloku. Młode lata spędził na Grochowie. Ukończył IV Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza na Saskiej Kępie. Następnie rozpoczął studia na Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości na Białołęce, na kierunku marketingu bankowości elektronicznej. Co ciekawe, pomimo tego, że czuł się mocny w humanistycznych przedmiotach wybierając szkołę średnią wybrał profil matematyczno-fizyczny a następnie studia finansowe. Zrobił to ze względu na sugestie swoich rodziców.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Marcin Prokop (@_marcinprokop_)

Marcin Prokop – kariera

Kariera Marcina Prokopa rozpoczęła się od pracy w prasie. Od 1997 roku rozpoczął pisanie artykułów dla tytułów takich jak “Przekrój”, “Gazeta Wyborcza” czy “Wprost”. Rok później rozpoczął współpracę z wydawnictwem Machina początkowo jako dyrektor marketingu, następnie dyrektor generalny. W latach 2004-2007 pracował jako redaktor naczelny w miesięczniku „Film”, a w latach 2012–2013 w tygodniku „Przekrój”. Nie da się jednak ukryć, że największą popularność przyniosła Prokopowi obecność w telewizji. Rozpoczęła się w 2001 roku kiedy to pracował jako prezenter telewizji MTV Polska. W latach 2003–2004 był gospodarzem programu MTV Classic Pełna kultura. Następnie przeszedł do Telewizji Polskiej by w 2007 roku trafić do stacji TVN, która zdecydowanie przyniosła mu największy rozgłos. Stworzył tu niezapomniane duety z Dorotą Wellman w “Dzień dobry TVN’ oraz z Szymonem Hołownią podczas prowadzenia programu “Mam talent”.

Marcin Prokop – rodzina

Mimo swojej przebojowości Marcin Prokop jest osobą dość introwertyczną, która niechętnie dzieli się szczegółami z życia prywatnego. Nie wiemy więc kim są jego rodzice. Nieco więcej informacji możemy znaleźć na temat jego rodzeństwa. Marcin Prokop zawsze marzył o tym, by je posiadać, do tego stopnia, że na pewnym etapie swojego dzieciństwa miał nawet wymyślonego brata, którego nazywał Daniel. Na szczęście, po 10 latach doczekał się narodzin młodszego brata Sebastiana. Rodzeństwo jest bardzo ze sobą zżyte. Sebastian Prokop jest managerem i konferansjerem. Razem z Marcinem założyli wspólną firmę i zajmował się prowadzeniem imprez.

Marcin Prokop – stan cywilny. Kto jest jego żoną/partnerką?

Serce Marcina Prokopa jest zajęte. Jego żoną jest  Maria Prażuch-Prokop. Para poznała się w 2003 roku. Dość szybko zakochali się w sobie i zdecydowali się na związek. Jednakże z jego zalegalizowaniem czekali aż do 2011 roku. Wówczas pobrali się w sekrecie podczas podróży do Portugalii. Małżonka Marcina Prokopa jest bardzo aktywną kobietą, która prowadzi jedną z warszawskich szkół jogi. Mimo upływu lat para jest bardzo szczęśliwa, co dziennikarz niejednokrotnie podkreśla w wywiadach.

Marcin Prokop – dzieci

Wiele osób zastanawia się, czy Marcin Prokop posiada dzieci. Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Marcin i Maria są rodzicami Zofii, która przyszła na świat w 2006 roku. Córka wraz z rodzicami mieszka obecnie na warszawskiej Pradze.

Marcin Prokop – Facebook i Instagram

Dziennikarz doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że internet stanowi świetne źródło komunikacji z widzami. Dlatego też korzysta z możliwości, które daje. Ograniczył się jednak do obecności na Instagramie. Na portalu Facebook posiada co prawda swój profil, nie jest to jednak strona fanowska a jego prywatne konto, do którego zaprasza jedynie osoby, które zna. Jest za to bardzo aktywny na Instagramie. Jego profil @_marcinprokop_ obserwowany jest przez 713 tysięcy osób. Marcin Prokop jest na nim bardzo aktywny i chętnie publikuje zdjęcia z podróży, swojej pracy oraz urywki domowego życia.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Marcin Prokop (@_marcinprokop_)

Marcin Prokop – ciekawostki z życia

Początki pracy Marcina Prokopa przy programie “Dzień dobry TVN” nie były łatwe. Po pierwsze przeszklone studio programu znajduje się na 9 piętrze zaś prezenter cierpi na lęk wysokości. Po drugie reżyser programu na początku bardzo mocno krytykował go za zbyt częste używanie żartów. Prezenter otrzymywał te sugestie na słuchawkę, co było dla niego dość sporym utrudnieniem w pracy.
Kolejną ciekawostką jest fakt, że Marcin Prokop trzykrotnie zagrał w serialu… samego siebie. Miało to miejsce w produkcjach 39 i pół (2008), Naznaczony (2009) i Na Wspólnej (2015).