Robert El Gendy – kim jest jego żona i dzieci? Życie prywatne znanego dziennikarza

W naszym kraju nie brakuje charyzmatycznych dziennikarzy i prezenterów, którzy przykuwają uwagę widzów i zdobywają ich sympatię. Jedną z takich osób jest bez wątpienia Robert El Gendy. Nic więc dziwnego, że wielu internautów poszukuje informacji na jego temat. Ciekawi ich zarówno jego kariera zawodowa, jak i życie prywatne. Dlatego też przygotowaliśmy krótki artykuł, w którym znajdziesz najważniejsze informacje na temat Robert El Gendy. 

Robert El Gendy – życiorys, wiek, wzrost i miejsce urodzenia

Robert El Gendy urodził się 30 stycznia 1978 roku. Oznacza to, że obecnie mężczyzna ma 46 lat. Miejscem, w którym się urodził jest Olsztyn, jednażke jego dzieciństwo i młodość związana była również z Kairem, z którego pochodzi jego ojciec. Jeśli chodzi o wzrost Roberta El Gendy w sieci możemy natrafić na informacje, że ma on ok 179 centymetrów wzrostu. 

Robert El Gendy – kariera

Robert El Gendy to polski dziennikarz, który zdobył popularność jako prowadzący program “Pytanie na Śniadanie” w Telewizji Polskiej. Dziennikarz związany jest z tą stacją od ponad 20 lat. Początkowo pracował w olsztyńskim oddziale stacji, relacjonując wydarzenia sportowe, takie jak NBA czy Rajd Dakar. W 2018 roku dołączył do prezenterów “Pytania na Śniadanie”, gdzie współtworzył świetny zespół z innymi osobowościami, takimi jak Katarzyna Adamiak-Sroczyńska. Jego marzeniem było prowadzenie tego programu i udało się mu spełnić je z uśmiechem na ustach.

Robert El Gendy to nie tylko prezenter telewizyjny. Współpracuje również z TVP Sport, komentując rozgrywki koszykarskie NBA i inne ważne wydarzenia sportowe. Ponadto, w popularnym serialu “Komisarz Alex” wciela się w postać strażaka Artura Nowackiego

Robert El Gendy – rodzina

Robert El Gendy jest postacią, która budzi zainteresowanie wielu osób. Jego obco brzmiące nazwisko może prowadzić do pytań dotyczących pochodzenia. Otóż ojciec Roberta El Gendy’ego jest Egipcjaninem, a matka Polką, co oznacza, że w jego żyłach płynie polsko-egipska krew. Rodzice Roberta El Gendy poznali się w Moskwie, gdzie studiowali oboje. 

Robert El Gendy – życie prywatne. Kto jest jego żoną/partnerką?

Robert El Gendy przez wiele lat tworzył szczęśliwy związek z tajemniczą kobietą imieniem Agata. Przepiękna, szczupła brunetka pojawiała się czasem u jego boku na wydarzeniach publicznych jednakże nie prowadziła życia publicznego. Wiemy jedynie iż zawodowo jest graficzką. W sieci znaleźć możemy informację, że Robert El Gendy i jego żona od lat znali się z widzenia ponieważ pochodzą z tego samego miasta Olsztyna. Ich znajomość zaczęła się od przyjaźni. Niestety, związek nie przetrwał próby czasu. Dziennikarz w styczniu 2024 roku przyznał, że rozstał się ze swoją żoną lecz nie chce mówić o szczegółach, ponieważ wciąż mają dobry kontakt ze względu na dzieci. 

Robert El Gendy – dzieci 

Robert El Gendy jest dumnym ojcem i doskonale sprawdza się w tej roli. Ojcostwo jest dla niego niezwykle ważne, mężczyzna chętnie spędza czas ze swoimi synami oraz pokazuje ich w social mediach. Posiada trójkę dzieci:  Maćka, Kubę oraz Oliwiera. Bardzo chętnie pokazuje im świat mediów i zabiera ich np. na plan filmowy serialu “Komisarz Alex”.

Robert El Gendy- Facebook i Instagram

W dzisiejszych czasach wielu dziennikarzy i prezenterów wykorzystuje internet do budowania swojej popularności. Nie inaczej jest w przypadku Roberta El Gendy. Dziennikarz skupia się jednak na prowadzeniu oficjalnego konta na Instagramie. W przypadku Facebooka ma bowiem jedynie prywatny profil przeznaczony dla osób, które zna. Na Instagramie jego konto @robertelgendy_ obserwuje obecnie 29 tysięcy osób. 

Robert El Gendy – ciekawostki z życia

  • Przez pierwsze lata życia mieszkał z rodzicami w Kairze, ale ostatecznie wyjechał z mamą do Polski. 
  • Robert jest również pasjonatem fotografii. Na swoim Instagramie często publikuje piękne zdjęcia z podróży, wydarzeń kulturalnych i codziennego życia.
  • El Gendy angażuje się w działalność społeczną i charytatywną. Wspiera różne organizacje i akcje mające na celu pomoc potrzebującym.