Maciej Maleńczuk – kim jest żona i dzieci znanego wokalisty? Życie prywatne muzyka

Na polskiej scenie muzycznej nie brakuje charyzmatycznych artystów, którzy zachwycają swoją muzyką od dziesięcioleci. Jedną z takich osób jest bez wątpienia Maciej Maleńczuk. Mimo upływu lat wciąż ma wielu fanów, którzy bardzo cenią sobie jego utwory. Wielu z nich interesuje się nie tylko karierą muzyczną, ale również życiem prywatnym Maleńczuka. Dlatego też postanowiliśmy sprawdzić, co wiadomo na jego temat. 

Maciej Maleńczuk – życiorys, wiek, wzrost i miejsce urodzenia

Maciej Maleńczuk  urodził się 14 sierpnia 1961 roku w Wojcieszowie. W młodości uczęszczał do kilku szkół podstawowych, a następnie do liceum zawodowego, gdzie specjalizował się w obróbce skrawaniem. Niestety, nie ukończył tej szkoły. W 1981 roku został skazany na dwa lata więzienia za odmowę odbycia służby wojskowej. Karę odbywał w Gdańsku i Stargardzie. Po wyjściu na wolność zaczął grać na gitarze i komponować piosenki, początkowo utrzymane w stylistyce bluesowej. Jego wzrost to ok 193 cm. 

Maciej Maleńczuk – kariera

Maciej Maleńczuk to polski wokalista, gitarzysta rockowy, poeta i osobowość telewizyjna. Jego kariera jest niezwykle zróżnicowana i pełna artystycznych osiągnięć.

W wczesnej fazie twórczości Maleńczuk był określany mianem “barda Krakowa”. Przez osiem lat występował jako muzyk uliczny, m.in. w Krakowie i Warszawie. W 1986 roku dołączył do zespołu Püdelsi, którego był wokalistą i frontmanem z przerwami aż do 2005 roku. Wspólnie nagrali pięć albumów. W 1993 roku założył zespół Homo Twist, a rok później wydał pierwszą płytę zespołu. W 1989 roku rozpoczął także karierę solową, wydając album pt”Historia obyczaju”.

Maleńczuk to artysta nie tylko muzyczny. Publikował swoje wiersze, które często stanowią teksty jego piosenek. Jest autorem poematu “Chamstwo w państwie”, który otrzymał laur Śląskiego Wawrzynu Literackiego. Ponadto, w 2004 roku był jednym z jurorów w trzeciej edycji programu “Polsatu Idol”. W 2011 roku został odznaczony Brązowym Medalem “Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Maciej Maleńczuk – rodzina

O rodzinie Macieja Maleńczuka wiadomo stosunkowo niewiele, ponieważ muzyk nie przepada za dzieleniem się szczegółami ze swojego prywatnego życia. Wiadomo jednak, że ma ukraińskie korzenie. Jego ojciec był po wojnie repatriowany z Ukrainy. Nie wiemy kim była jego matka oraz czy Maciej Maleńczuk ma rodzeństwo. 

Maciej Maleńczuk – życie prywatne. Kto jest jego żoną/partnerką?

Maciek Maleńczuk to kontrowersyjna postać, z którą nie łatwo się żyje. Mimo to od lat tworzy udany związek małżeński. Jego żoną jest Ewa Maleńczuk. Para poznała się jeszcze w latach 80., a ich miłość przetrwała wiele burz i wyzwań. Maciej otwarcie przyznaje, że nie jest święty, a jego życie pełne było rockandrollowych wybryków, mrocznych okresów i namiętności. Mimo wszystko, Ewa zawsze była u jego boku, wybaczając mu słabości i wspierając go w życiu rodzinnym.

Maciej Maleńczuk – dzieci 

Wspólnie z żoną, Ewą Maleńczuk, Maciej wychował trzy córki: Irmę, Ritę i Elmę. Muzyk ma także córkę Zuzannę z poprzedniego związku. To właśnie one są dla niego źródłem inspiracji i wsparcia. Choć artysta często eksponuje swoje kontrowersyjne poglądy i niekonwencjonalny styl życia, to w relacjach rodzinnych stawia na autentyczność i bliskość.

Maciej Maleńczuk – Facebook i Instagram

W dzisiejszych czasach wielu artystów wykorzystuje social media do promowania swojej twórczości. W przypadku Macieja Maleńczuka sprawa wygląda jednak nieco inaczej, ponieważ zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie muzyk ma wyłącznie prywatne profile, aby je obserwować musimy mieć zgodę posiadacza – szczególnie jeśli chodzi o Instagram..

Maciej Maleńczuk – ciekawostki z życia

Maciej Maleńczuk to ciekawa i inspirująca postać. Oto kilka ciekawostek z jego życia:

  • W 2004 roku opublikował poemat “Chamstwo w państwie”, który zdobył uznanie i został wydany w formie książkowej.
  • Jest zdeklarowanym przeciwnikiem Prawa i Sprawiedliwości, jasno mówi o swoich poglądach politycznych. 
  • W 2011 roku wystąpił w teledysku do utworu “Lucifer” zespołu Behemoth.