Sławomir Zapała – jak wygląda życie prywatne piosenkarza? Kim jest jego żona i dzieci?

Nie da się ukryć, że choć disco polo należy do tych gatunków muzyki, z których często sobie żartujemy, jednocześnie praktycznie wszyscy znamy największe przeboje tego nurtu muzycznego. Jednym z nich z całą pewnością jest “Miłość w Zakopanem”. Autor tego utworu, Sławomir Zapała jest osobą, która cieszy się ogromną popularnością. Wielu miłośników jego rytmicznych i prostych utworów jest ciekawych nie tylko jego dokonań muzycznych, ale również życia osobistego. Wiedząc o tym przejrzeliśmy sieć w poszukiwaniu informacji o muzyku. Sprawdź co udało nam się ustalić.

Sławomir Zapała – wzrost, wiek i miejsce urodzenia znanego piosenkarza

Sławomir Zapała urodził się 19 marca 1983 roku w Krakowie. Jego rodzina pochodzi jednak z niewielkiej wsi Konina znajdującej się w Małopolsce. Od zawsze otoczony był sztuką i artystycznymi zapędami swoich bliskich. Już jako 7 latek rozpoczął zajęcia śpiewu a następnie aktorstwa w Nowohuckim Centrum Kultury. W klasie licealnej był jedynym chłopakiem, który miał aż 31 klasowych koleżanek. Ciekawostką jest fakt, że obiecał każdej z nich taniec na studniówce, co nie podobało się jego partnerce.

Ukończył studia aktorskie w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Zdał egzamin u Anny Dymnej. Miał zagrać człowieka umierającego i choć starał się to zrobić na poważnie ponoć rozbawił wszystkich do łeb. Swoje umiejętności wokalne i muzyczne kształtował w Nowym Jorku, a dokładnie w Watermill Center na Long Island. Jeśli chodzi o wzrost mężczyzny udało nam się ustalić, że mężczyzna ma 180 centymetrów wzrostu.

Sławomir Zapała – kariera

Sławomir Zapała to nie tylko znany piosenkarz rock-polo, ale także utalentowany aktor, konferansjer i prezenter telewizyjny. Po zakończeniu studiów próbował swoich sił jako aktor występując w filmach i serialach, takich jak “Karol. Człowiek, który został papieżem”, “Czas honoru”, “Prawo Agaty” czy “Świat według Kiepskich”. W 2014 roku stworzył postać sceniczną o pseudonimie Sławomir, która zyskała popularność dzięki przebojom takim jak “Megiera”, “Ni mom hektara” czy “Miłość w Zakopanem”.

Jego debiutancki album “The Greatest Hits” z 2017 roku osiągnął status poczwórnie platynowej płyty, sprzedając się w nakładzie ponad 120 tysięcy egzemplarzy. Sławomir Zapała to także ceniony artysta telewizyjny, który błyszczał w programach rozrywkowych Polsatu: Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami i Twoja twarz brzmi znajomo, gdzie docenił go sam Brian May z zespołu Queen. W 2018 roku współprowadził teleturniej TVP1 “Tak to leciało”.

Sławomir Zapała – rodzina

Sławomir Zapała jest bardzo związany ze swoimi bliskimi i to oni sprawili, że jest artystyczną duszą. Jego ojcem jest Andrzej. Góral z Gorców, który bardzo lubi muzykowanie. To właśnie on nauczył Sławomira gry na gitarze. Ojciec muzyka był operatorem ciężkiego sprzętu, przez co już jako siedmiolatek Sławomir miał okazję prowadzić koparkę.

O mamie muzyka wiadomo, że była pielęgniarką. Jednocześnie kobieta także zaszczepiła w swoim synu miłość do sztuki – wspólnie z nim pisała wiersze, zachęcała go również do poszerzania swoich artystycznych horyzontów. Ważną rolę w życiu Sławomira odegrali również mieszkający w Bieszczadach dziadkowie, którym każdego lata pomagał z żniwach oraz zbiorach. Nie udało nam się ustalić, czy mężczyzna ma rodzeństwo.

Sławomir Zapała – stan cywilny

Serce znanego wokalisty disco polo jest zajęte od wielu lat. Jest on szczęśliwym małżonkiem. Jego wybranką została Magdalena “Kajra” Kajrowicz. Para pobrała się w 2011 roku po czym udała się w podróż poślubną do Tajlandii. Magdalena wspominana jest w utworach muzyka, występuje w jego teledyskach oraz śpiewa w chórkach podczas występów i koncertów. Para jest praktycznie nierozłączna doskonale uzupełniając się nie tylko w życiu prywatnym, ale również zawodowym.

Sławomir Zapała – dzieci

Wiele osób zastanawia się, czy Sławomir i jego ukochana małżonka Magdalena mają dzieci. Odpowiedź brzmi: tak, para to szczęśliwi rodzice, którzy posiadają synka Kordiana. Chłopiec przyszedł na świat w 2016 roku. Sławomir w wywiadach niejednokrotnie podkreślał, że ojcostwo bardzo zmieniło jego sposób bycia oraz postrzegania świata. Syn stał się prawdziwym oczkiem w głowie pary i często towarzyszył jej podczas tras koncertowych i występów.

Sławomir Zapała – Facebook i Instagram

Sławomir Zapała należy do grona muzyków, którzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak wiele możliwości daje obecnie internet. Obecność w sieci pozwala na promocję swoich działań, koncertów czy nowych utworów. Dlatego też popularny Sławomir obecny jest nie tylko na Facebooku ale również na Instagramie. W przypadku Facebooka, jego profil obserwowany jest przez 145 tysięcy osób. Nieco gorzej radzi sobie na Instagramie. Jego konto @slawomir_gwiazda_rock_polo zgromadziło bowiem 131 tysięcy followersów.

Sławomir Zapała – ciekawostki z życia

Choć większość z nas kojarzy Sławomira jako muzyka rozrywkowego początkowo zależało mu na tym, by realizować się w aktorstwie. Nieobce są mu występy w teatrze. Grał na deskach teatrów Rozrywki, Bagatela, Kamienica, Na Woli oraz w  Teatrze Studio.