Elżbieta Jaworowicz – kim jest i czy ma dzieci oraz męża? Ile lat ma znana prezenterka?

Jeśli mówimy o znanych polskich dziennikarkach telewizyjnych Elżbieta Jaworowicz z całą pewnością jest osobą, która powinna przyjść na myśl większości z nas. Część osób bardzo docenia jej profesjonalizm, inni zachwyceni są tym, że porusza sprawy zwykłych ludzi. Jeszcze inni będą kojarzyć jej charakterystyczny, elegancki sposób układania nóg podczas siedzenia w trakcie trwania programów. Co jednak wiemy o jej życiu i karierze? Postanowiliśmy to sprawdzić. W naszym artykule znajdziesz najważniejsze informacje na temat dziennikarki i jej życia.

Elżbieta Jaworowicz – życiorys, wzrost, wiek i miejsce urodzenia

Elżbieta Jaworowicz urodziła się 31 marca 1946 roku w Nisku. Jej panieńskie nazwisko to Latawiec. Wczesne lata swojego życia spędziła jednak w Stalowej Woli. Ukończyła studia na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia hebrajska. Na tym nie poprzestała jeśli chodzi o jej edukację. Zdecydowała się bowiem także na ukończenie zaocznego Wyższego Studium Zawodowego Realizacji Telewizyjnych Programów Dziennikarskich na łódzkiej Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera.

Elżbieta Jaworowicz – kariera

Elżbieta Jaworowicz to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich dziennikarek telewizyjnych. Od prawie 40 lat prowadzi swój autorski program interwencyjny “Sprawa dla reportera”, w którym pomaga rozwiązywać problemy i konflikty społeczne. Jej kariera w telewizji rozpoczęła się jeszcze na studiach, kiedy wygrała konkurs organizowany przez Telewizyjny Ekran Młodych. Początkowo zajmowała się modą, ale szybko zyskała uznanie ze względu na swoje bardzo ciekawe reportaże i wywiady. Elżbieta Jaworowicz jest uważana za dziennikarkę z charakterem i odwagą, która nie boi się poruszać trudnych i kontrowersyjnych tematów. Za swoją pracę otrzymała wiele nagród i wyróżnień, m.in. dyplom “Benemerenti” i medal “Milito Pro Christo”.

Elżbieta Jaworowicz – rodzina

O rodzinie Elżbiety Jaworowicz wiadomo stosunkowo niewiele. W Wikipedii możemy znaleźć informację, że jej ojciec miał na imię Bronisław. Nie wiadomo jednak czym zajmował się mężczyzna. Jeszcze mniej wiemy o jej matce – w sieci nie ma praktycznie żadnych informacji dotyczących rodzicielki znanej dziennikarki. Nie wiemy również czy posiada rodzeństwo. Elżbieta Jaworowicz należy bowiem do grona osób, które wolą zachować prywatność swoich bliskich dla siebie.

Elżbieta Jaworowicz – stan cywilny. Kto jest jej mężem/partnerem?

Choć życie zawodowe Elżbiety Jaworowicz możemy określić pasmem sukcesów w jej prywatnym życiu nie wszystko układało się po jej myśli. Kobieta była trzykrotnie zamężna. Jej pierwszym wybrankiem był biznesmen, którego nazwisko nie jest nam jednak znane. Następnie była żoną Lecha Jaworowicz, który był kierowcą rajdowym. To małżeństwo również zakończyło się rozwodem. W 2010 roku Elżbieta Jaworowicz została żoną pułkownika Eugeniusza Mleczak. Mężczyzna to były pułkownik wojskowy i rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej. W swojej karierze pełnił wiele ważnych funkcji, między innymi dyrektora Biura Prasowego i Informacji w MON-ie oraz rzecznika resortu. Dziennikarka do dziś tworzy z nim udaną relację. Pozostaje nam więc życzyć szczęścia i trwałości małżeństwa. 

Elżbieta Jaworowicz – dzieci

Wielu miłośników profesjonalizmu dziennikarki zastanawia się, czy kobieta budując swoją imponującą karierę trwającą nieprzerwanie od 40 lat zdążyła poświęcić się macierzyństwu. Niestety, ze zdobytych przez nas informacji wynika, że Elżbieta Jaworowicz nie ma dzieci. Co było tego przyczyną? Dziennikarka nigdy nie wypowiadała się na ten temat, uznając, że są to jej prywatne sprawy. Pozostaje nam więc jedynie uszanować jej decyzję. Warto jednak wspomnieć o tym, że w jednym z wywiadów zdecydowała się na szczerość i wyznała, że żal jej iż nie ma własnych pociech.

Elżbieta Jaworowicz – Facebook i Instagram

W dzisiejszych czasach wielu dziennikarzy wykorzystuje internet i portale społecznościowe do budowania swojej rozpoznawalności. Elżbieta Jaworowicz jednak nieco sceptycznie podchodzi do nowych form komunikacji z odbiorcami jej treści. Posiada co prawda własny profil na Facebooku, który obecnie obserwowany jest przez 6,2 tysiąca osób. Jak na jej popularność nie jest to jednak imponująca liczba. Jeśli zaś chodzi o Instagram dziennikarka nie posiada własnego konto, choć w aplikacji tej znajduje się jej konto fanowskie, które publikuje archiwalne zdjęcia i wycinki z programów.

Elżbieta Jaworowicz – ciekawostki z życia

Choć Elżbieta Jaworowicz dla wielu osób jest ostoją spokoju i profesjonalizmu nie da się ukryć, że miała problemy z prawem. Kobieta została prawomocnie skazana na 18 tysięcy grzywny, zwrot kosztów procesowych oraz nawiązkę w wysokości 2 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym. Dlaczego otrzymała taką karę? Została ona wymierzona w procesie o fizyczną napaść na Leszka Bubla. W lipcu 2017 w mokotowskim sądzie dziennikarka kobieta kopnęła go oraz nazwała zerem.