Maja Popielarska – kim jest ta znana dziennikarka? Poznaj jej wiek, męża i dzieci

W naszym kraju nie brakuje uzdolnionych dziennikarek, które cieszą się dużą popularnością wśród widzów. Jedną z takich osób jest Maja Popielarska. To uśmiechnięta profesjonalistka, która już od wielu lat pojawia się na ekranach naszych telewizorów. Nic więc dziwnego, że wielu widzów jest zainteresowanych jej karierą oraz życiem prywatnym. Wiedząc o tym przygotowaliśmy krótki artykuł, w którym zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje na temat tej pogodynki, dziennikarki oraz prowadzącej programy telewizyjne. 

Maja Popielarska – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Maja Popielarska, właśc. Maria Popielarska, urodzona w 1973 roku w Trzciance. Swojego dzieciństwa nie spędziła jednak w Polsce a w Afryce, co było związane z zawodem jej ojca. Dziennikarka wraz z rodzicami mieszkała w Libii i Ghanie. W pewnym momencie rodzina powróciła jednak do Polski i osiedliła się w Warszawie. Wówczas Maja Popielarska ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica. Następnie rozpoczęła naukę na SGGW na wydziale architektury krajobrazu.

Maja Popielarska – kariera

Maja Popielarska, to polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna. W 1999 roku zaczęła pracę w telewizji RTL7, gdzie była kierownikiem produkcji i prowadzącą program. Od 2003 roku pracowała w TVN i TVN24 jako prezenterka prognozy pogody. W 2004 roku dołączyła do TVN Meteo, gdzie prowadziła swój własny magazyn poradnikowy, dotyczący pielęgnacji roślin i projektowania ogrodów, działek pt. “Maja w ogrodzie”, który obecnie jest nadawany w HGTV. W 2007 roku była także autorką programu “Grunt to zdrowie”, który emitowany był w TVN Style. W 2012 roku zdobyła II miejsce w plebiscycie Telekamery “Tele Tygodnia” w kategorii “Prezenter pogody”. W 2013 roku otrzymała “Honorowy Zielony Laur”, prestiżową nagrodę branży ogrodniczej. Maja Popielarska jest także autorką kilku publikacji związanych z ogrodnictwem, takich jak “Pokochać ogród”, “W królestwie roślin ogrodowych” czy “Balkon i taras – zielona oaza”. Obecnie Maja Popielarska nadal prowadzi swój program “Maja w ogrodzie” w HGTV, a także jest prezenterką w TVN Meteo Active.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Maja Popielarska (@popielarska.maja)

Maja Popielarska – rodzina

O rodzinie Mai Popielarskiej wiadomo niewiele, niemniej jednak udało nam się ustalić kilka faktów. Ojciec kobiety pracował w przemyśle drzewnym, stąd też jego wyjazd do Afryki, gdzie zajmował się pozyskiwaniem egzotycznych gatunków drewna. Jej mama nie pracowała zawodowo. Zajmowała się domem oraz dbała o piękny ogród i otoczenie. Jak zauważa sama Maja Popielarska to właśnie od niej odziedziczyła zamiłowanie do ogrodnictwa i aranżacji terenu. 

 

Maja Popielarska – stan cywilny. Kto jest jej mężem/partnerem? 

Maja Popielarska należy do tych osób, które nie mówią zbyt wiele o swoim życiu prywatnym. Niemniej w niektórych wywiadach wspomina o nim co nieco. Dzięki temu wiemy, że była dwukrotnie zamężna. Pierwszy mąż jest nam nieznany – nie podała jego imienia. Wiemy natomiast, że porzucił Popielarską krótko po narodzinach ich syna, kiedy kobieta miała 28 lat. Stanowiło to dla niej spore wyzwanie. Drugi mąż, z którym jest szczęśliwa do dziś to Potr Wilczyński. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Maja Popielarska (@popielarska.maja)

Maja Popielarska – dzieci 

Gdy była młodą kobietą Maja Popielarska bała się macierzyństwa, o czym opowiedziała choćby w wywiadzie dla “Super Ekspresu”. Mimo to jednak zdecydowała się na macierzyństwo i jest szczęśliwą i spełnioną matką dwóch synów. Pierwszy z nich, będący owocem pierwszego małżeństwa ma na imię Kuba i jest dorosłym, 22 letnim mężczyzną. Młodszy syn kobiety nosi imię Jan i ma obecnie 12 lat. Pogodzenie obowiązków zawodowych w wychowywaniem synów było dla dziennikarki trudnym zadaniem, jednak udało jej doskonale sprawdzić się w każdej z tych ról.

Maja Popielarska – Facebook i Instagram

W dzisiejszych czasach wielu dziennikarzy wykorzystuje możliwości, które daje im internet by docierać do szerszej publiczności i promować swoją działalność. Czy jednak Maja Popielarska należy do tego grona? Jak się okazuje, połowicznie. Dziennikarka nie posiada własnego profilu na Instagramie, który dla wielu celebrytów i gwiazd stał się przecież podstawową platformą komunikacji. Ma za to konto na Facebooku, które regularnie aktualizuje dodając nowe fotografie i treści. Obecnie jej konto fanowskie na FB obserwuje ponad 100 tysięcy osób, co jest bardzo dobrym wynikiem. 

Maja Popielarska – ciekawostki z życia

Choć Maja Popielarska uznawana jest za osobę silną, energiczną i zawsze uśmiechniętą, życie nie oszczędziło jej trudnych momentów. Jednym z nich była tragiczna śmierć jej mamy. Wydarzenie to miało miejsce gdy dziennikarka miała zaledwie 18 lat i wyryło mocny ślad na jej psychice. Jak podejrzewa Popielarska zmagała się wówczas z depresją, jednakże w tym czasie nikt nie zdiagnozował tego typu schorzeń. Dolegliwości nasiliły się ponownie po urodzeniu dzieci. Do dziś Maja Popielarska zmaga się z trudnymi momentami kiedy to przeżywa chwile zwątpienia i załamania. Unika jednak wówczas obecności w blasku fleszy, dlatego też większość osób nie ma pojęcia o tych problemach.