Mrozu – kim jest znany wokalista Łukasz Mróz? Wiek, żona i dzieci

Mrozu to jeden z polskich wokalistów, który jest artystą wszechstronnie utalentowanym. Nie tylko śpiewa ale również komponuje, pisze teksty a nawet ma w swojej karierze także doświadczenia aktorskie. Nic więc dziwnego, że zdobył sympatię wielu osób. Choć w ostatnim czasie jest o nim nieco ciszej nie zmienia to faktu, że wiele osób poszukuje na jego temat informacji. Dlatego też przygotowaliśmy krótki artykuł, w którym zgromadziliśmy najważniejsze informacje na temat jego kariery zawodowej oraz życia prywatnego. Sprawdź co udało nam się ustalić.

Mrozu – życiorys, wzrost, wiek i miejsce urodzenia

Mrozu to pseudonim artystyczny Łukasza Błażeja Mroza. Mężczyzna urodził się 22 lipca 1986 we Wrocławiu. Miasto to jest jego miastem rodzinnym, wychowywał się na osiedlu Gaj. Początkowo jego pasją było aktorstwo, dlatego też ukończył klasę o profilu teatralnym Zespołu Szkół nr 6 im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu, gdzie rozwijał także umiejętności wokalne, biorąc udział w wydarzeniach szkolnych.

Dlatego też jako młody chłopak w młodzieżowych musicalach w Teatrze Lalek we Wrocławiu oraz w Centrum Sztuki Impart. Mimo to wybierając studia postawił na bardziej “praktyczny” kierunek – studiował fizjoterapię w Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu. Wiele osób zastanawia się także nad tym jak wysoki jest artysta. Choć w sieci nie znajdziemy oficjalnych informacji na ten temat, niektóre z portali wspominają, że Mrozu ma ok 180 cm wzrostu.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez MROZU (@mrozu_)

Mrozu – kariera

Mrozu zadebiutował w 2009 roku albumem “Miliony monet”, który zawierał przebojowy singiel o tym samym tytule. W 2010 roku otrzymał nagrodę Viva Comet 2010 za debiut roku i był nominowany do Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy. W tym samym roku wydał drugi album “Vabank”, który promował utworem “Globalnie”. W 2014 roku ukazał się jego trzeci album “Rollercoaster”, który zawierał duety z Sylwią Grzeszczak (“Poza logiką”), Kamilem Bednarkiem (“Nic do stracenia”) i Sound’n’Grace (“Jak nie my to kto”).

W 2017 roku Mrozu wydał czwarty album “Zew”, który był inspirowany podróżami po Afryce i Azji. W 2019 roku nagrał piąty album “Aura”, który był poświęcony jego żonie i córce. W 2022 roku Mrozu zaprezentował szósty album “Złote bloki”, który był hołdem dla jego rodzinnego miasta i osiedla. W 2023 roku Mrozu dołączył do Orkiestry Męskiego Grania i nagrał z nią utwór “Supermoce”.

Mrozu – rodzina

Mrozu jest jedną z tych osób, którym zależy przede wszystkim na tym, by broniła się ich muzyka i to ona była obecna w mediach. Dlatego też nieczęsto mówi o swoim życiu prywatnym podkreślając, jak bardzo ceni sobie zachowanie pewnych spraw dla siebie. Nic więc dziwnego, że o jego rodzinie wiadomo bardzo niewiele. W sieci znajdziemy jedynie informację o tym, że jego mama Maria jest jedną z jego najwierniejszych fanek. Nie wiadomo jednak kim są jego rodzice oraz czym się zajmują. Co więcej, nie wiadomo także, czy mężczyzna ma rodzeństwo. Pozostaje nam więc uszanować jego prawo do prywatności. 

Mrozu – stan cywilny

Temat związków Mrozu swego czasu budził w sieci sporo emocji. Przez pewien czas wokalista był związany z piosenkarką Mariną Łuczenko, która obecnie jest żoną Wojciecha Szczęsnego. Para rozstała się w zgodzie i wspólnie potwierdzali w mediach, że pozostają w przyjacielskich stosunkach. Następnie przez pewien czas nie pojawiały się żadne doniesienia dotyczące relacji Mrozu z kobietami co wzbudziło plotki dotyczące jego orientacji. Ostatecznie w 2020 roku media zaczęły wiązać go z Moniką Patryką, modelką. Czy para nadal jest razem? Jak wspominaliśmy, Mrozu dba o swoją prywatność, przez co nie wiemy jak jest naprawdę.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez MROZU (@mrozu_)

Mrozu – dzieci 

Podobnie sprawa wygląda w przypadku dzieci. Wielu fanów jest ciekawych czy muzyk posiada własne potomstwo. Niestety, w mediach brak doniesień na ten temat. Może to wynikać z dwóch kwestii – pierwsza z nich: Mrozu nie posiada swoich pociech dlatego też nie możemy znaleźć żadnych informacji na ich temat. Drugą możliwością jest po prostu ukrywanie swoich dzieci przed światem publicznym, choć trzeba przyznać, że w dzisiejszych czasach jest to niebywale trudne.

Mrozu – Facebook i Instagram

W obecnych czasach obecność w social mediach pozwala artystom mieć kontakt z publicznością oraz promować swoje działania i nowe projekty. Z możliwości tych korzysta wielu współczesnych wokalistów. Nic więc dziwnego, że Mrozu także docenia szanse jakie daje mu internet i jest aktywny na portalach społecznościowych. Posiada swoje konta na Facebook, gdzie obserwuje go 145 tysięcy osób, oraz na Instagramie. Za pośrednictwem tej platformy śledzi go obecnie 112 tysięcy obserwujących. Jego konto możemy znaleźć pod nickiem @mrozu_.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez MROZU (@mrozu_)

Mrozu – ciekawostki z życia

Choć Mrozu mieszka obecnie w Warszawie nadal jest bardzo związany ze swoim miastem rodzinnym i chętnie wraca do Wrocławia gdzie czeka na niego rodzina oraz przyjaciele. Jest ku temu jeszcze jeden bardzo ważny powód. Mrozu jest bowiem zapalonym miłośnikiem piłki nożnej, który wiernie kibicuje wrocławskiemu klubowi.