Thomas Anders – kim jest wokalista Modern Talking? Wiek, dzieci i żona

Istnieją artyści, którzy mimo upływu lat nadal przyciągają swoją twórczością uwagę osób z całego świata. Jedną z takich osób jest uwielbiany w naszym kraju Thomas Anders. Ten członek duetu Modern Talking wciąż interesuje wiele osób, które zastanawiają się jak wygląda jego obecnie życie. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy krótki artykuł, w którym zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje na temat Thomasa Andersa.

Thomas Anders – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Thomas Anders, którego prawdziwe imię i nazwisko to Bernd Weidung jest niemieckim piosenkarzem, kompozytorem i producentem muzycznym. Znany jest przede wszystkim jako członek duetu Modern Talking. Urodził się 1 marca 1963 w Münstermaifeld. Dorastał w ówczesnej gminie Mörz (obecnie część miasta Münstermaifeld) koło Koblencji. Już jako dziecko wykazywał spore zainteresowanie muzyką i uczył się gry na fortepianie. Uczęszczał do Kurfürst-Balduin-Gymnasium, a później uczył się muzyki w Koblenzer Eichendorff-Gymnasium w Koblencji.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Thomas Anders (@thomasanders_official)

Thomas Anders – kariera

Początki kariery Thomasa Andersa datujemy na 1980 r. W tym roku Thomas wygrał konkurs młodych talentów w Radiu Luxemburg i podpisał kontrakt z wytwórnią CBS. Nagrał wówczas swój debiutancki singiel. Trzy lata później kompozytor Dieter Bohlen, który był pod wielkim wrażeniem jego głosu, zaproponował mu nagranie niemieckiej wersji utworu F.R. Davida, pt. „Pick Up The Phone”.

Nie da się jednak ukryć, że Thomas Anders największy sukces odniósł tworząc duet Modern Talking. Początek tego zespołu miał miejsce w 1984 roku. Drugim członkiem duetu został Dieter Bohlen. Modern Talking bardzo szybko osiągnął międzynarodową sławę a ich piosenki nucili wszyscy. Niestety, wspólna kariera nie potrwała zbyt długo z powodu konfliktów pomiędzy artystami. Już po trzech latach zespół zawiesił swoją działalność. Reaktywacja Modern Talking i wydanie albumu Back For Good miały miejsce w 1998 roku. Zespół kontynuował swoją działalność do 2003 roku.

Mówiąc o karierze Thomasa Andersa nie sposób nie wspomnieć również o jego solowej działalności. W 1989 r. Anders wydał swoją pierwszą solową płytę Different, przy współpracy z byłym producentem Eltona Johna – Gusem Dudgeonem. Nie da się jednak ukryć, że nie odniosła ona takiego sukcesu jak albumy Modern Talking. Kolejną płytą, którą wdał samodzielnie była płyta This Time wydana w 2004 roku. Kilka lat później wydany został album Strong. Co ciekawe, ukazał się on jedynie w Rosji oraz na Ukrainie. Mimo to okazał się być sukcesem, ponieważ w Rosji zdobył status platynowej płyty. Na uwagę zasługuje również album History, zawierający przearanżowane hity z czasów Modern Talking, a także dwie całkiem nowe piosenki („Lunatic” oraz „Take the Chance”).

Kariera Thomasa Andersa to nie tylko muzyka, ale również aktorstwo. Zdolny muzyk wystąpił w kilku filmach. Wśród nich wymienić możemy dreszczowiec “Stockholm Marathon”, film krótkometrażowy “Phantomschmerz” oraz kryminał “Mühle – Dame – Mord”.

Thomas Anders – rodzina

Choć w sieci znajdziemy bardzo wiele informacji na temat kariery Thomasa Andersa w przypadku jego rodziny informacje są naprawdę skąpe. Nie wiemy kim byli jego rodzice ani czy posiada rodzeństwo. W tym aspekcie Thomas Anders zdecydował się zachować prywatność, co musimy uszanować.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Thomas Anders (@thomasanders_official)

Thomas Anders – stan cywilny. Kto jest jego żoną/partnerką?

Życie uczuciowe Thomasa Andersa było bardzo burzliwe. Mężczyzna był dwukrotnie żonaty. Pierwszą żoną była  Nora-Isabelle Balling. Para pobrała się 27 lipca 1985 roku. Małżeństwo nie przetrwało jednak próby czasu i zakończyło się w 1999 roku. Zaledwie rok później Thomas wziął ślub z Claudią Hess, z którą szczęśliwie żyje po dziś dzień w Koblencji, gdzie toczy się jego życie towarzyskie i społeczne. Przykładowo, od 2008 roku Thomas patronuje tam Stowarzyszeniu Ochrony Dzieci.

Thomas Anders – dzieci

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy znany piosenkarz ma dzieci. Odpowiedź brzmi – tak. Thomas Anders jest szczęśliwym ojcem syna. Alexander Mick, bo takie imię nosi przyszedł na świat 27 czerwca 2002. Jest owocem drugiego małżeństwa artysty z Claudią Hess.

Thomas Anders – Facebook i Instagram

Mimo swojego wieku Thomas Anders doskonale rozumie, że w dzisiejszych czasach obecność w sieci jest istotna dla każdego artysty. Dlatego też aktywnie działa na Instagramie. Jego konto @thomasanders_official zgromadziło na chwilę obecną ponad 170 tysięcy obserwatorów. Muzyk często publikuje na nim fotografie z sesji zdjęciowych, koncertów, podróży oraz urywki z życia codziennego. Dzięki temu ma stały kontakt ze swoimi słuchaczami.

Thomas Anders – ciekawostki z życia

Niewiele osób wie, że do rozpadu duetu Modern Talking doszło z powodu pierwszej żony piosenkarza. Nalegała ona bowiem na to, by Thomas Anders występował solowo. Gdy okazało się, że solowa kariera nie do końca jest tym czego oczekiwał Thomas a duet wznowił działalność rok później para rozwiodła się.
Kolejną ciekawostką z życia artysty jest fakt, że współtworzył on także grupę jazzową Chain Reaction, która jednak nie odniosła większych sukcesów.