Tomasz Szczepanik – kim jest wokalista zespołu Pectus? Żona, wiek i dzieci

Tomasz Szczepanik to gitarzysta, wokalista oraz lider cieszącego się wielką popularnością zespołu Pectus. Jest odpowiedzialny zarówno za komponowanie muzyki, jak i za pisanie uwielbianych przez fanów tekstów. Kim prywatnie jest Tomasz Szczepanik? Jak potoczyła się jego kariera i co warto wiedzieć o tym lubianym muzyku? Przygotowaliśmy artykuł, w którym znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje na jego temat.

Tomasz Szczepanik – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Tomasz Szczepanik urodził się 2 listopada 1981 roku. Pierwsze lata życia spędził w Bogoniowicach, niewielkiej wiosce w województwie małopolskim. Dom, w którym dorastał muzyk był niezwykle skromny. Nie było tam dostępu do ciepłej wody a toaleta znajdowała się na zewnątrz. Całe dzieciństwo Tomasz spędził w jednym pokoju z trzema braćmi, podczas gdy jego rodzice spali w kuchni.

Dzisiejszy lider zespołu Pectus już od najmłodszych lat wykazywał talent muzyczny. Rodzice wspierali go w pasji, inwestując w instrumenty, które nierzadko kosztowały tyle, co ich miesięczna pensja. Tomasz Szczepanik studiował studiował edukację muzyczną w Instytucie Muzycznym w Rzeszowie. W 2005 roku założył swój własny zespół, który po latach miał stać się jednym z najpopularniejszych w kraju.

Obecnie Tomasz jest szczęśliwym mężem i ojcem. Uwielbiany za skromność i poczucie humoru z każdym rokiem zyskuje wielu nowych wiernych fanów.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Łukasz Rakowski (@lukaszrakowski)

Tomasz Szczepanik – kariera

Początki zespołu Pectus nie były łatwe. Muzycy grali po knajpach nierzadko w zamian za kilkadziesiąt złotych i ciepły posiłek. W 2006 roku po zwycięstwie na festiwalu “Carpathia” wystąpili w programie Kuby Wojewódzkiego w segmencie dla zdolnych, ale jeszcze nieodkrytych muzyków. Przełom przyszedł jednak dopiero rok później, podczas występu na scenie opolskich „Debiutów”. Tam wypatrzyła ich menadżerka Varius Manx, Monika Paprocka, która dostrzegła olbrzymi potencjał zespołu Pectus i postanowiła rozpocząć z nimi współpracę.

Od tej pory kariera Tomasza Szczepanika nabrała rozpędu a jego zespół z każdym rokiem zyskiwał rzeszę nowych fanów. Muzycy wystąpili na 45. Sopot Festivalu, gdzie otrzymali bursztynowego Słowika Publiczności.

W 2011 roku skład zespołu uległ radykalnej zmianie. W tym czasie Tomasz wszedł w konflikt z pozostałymi członkami, którzy bez jego wiedzy zgłosili nazwę Pectus do zespołu patentowego w celu czerpania korzyści finansowych z marki. W konsekwencji zaistniałej sytuacji lider postanowił zerwać z nimi współpracę. Od tamtej pory zespół tworzy razem z trójką swoich rodzonych braci: Mateuszem, Maciejem i Markiem.

Tomasz jest autorem muzyki i tekstów na wszystkie płyty Pectusa, czyli:

  • “Pectus” – 2009
  • “Stos Praw” – 2010
  • “Siła braci” – 2013
  • “Kobiety” – 2015
  • “Kolędy przy kominie” – 2016
  • “Akustycznie” – 2018
  • “Kobiety/Wojciech Młynarski” – 2019

Na ostatniej płycie poświęconej mniej znanym piosenkom Wojciecha Młynarskiego z Tomaszem Szczepanikiem zaśpiewały najwybitniejsze polskie wokalistki, między innymi Alicja Majewska, czy Kayah.

Tomasz Szczepanik – rodzina

Tomasz zawsze mógł liczyć na wsparcie swojej rodziny. Niewiele wiemy na temat jego rodziców, ponieważ nie wypowiada się o nich zbyt często. Nie można tego jednak powiedzieć o jego rodzeństwie. To właśnie ze swoimi trzema braćmi Markiem, Maciejem i Mateuszem tworzy zespół Pectus.

Tomasz Szczepanik – stan cywilny. Kto jest jego żoną/partnerką?

Żoną Tomasza Szczepanika jest menadżerka jego zespołu, Monika Paprocka-Szczepanik. Muzyk nie kryje, że jego uczucie do żony rodziło się w trudnych warunkach. Oboje bowiem byli zajęci. Monik Paprocka pozostawała w związku małżeńskim a Tomasz Szczepanik był zaręczony. Mimo wszystko miłość wygrała i po latach para tworzy zgodny i trwały związek.

Kilka lat temu muzyk przyznał w wywiadzie, że dla swojej obecnej partnerki zaledwie kilka dni przed ślubem zerwał zaręczyny. Jak jednak przyznaje, nigdy nie żałował tej decyzji.

Tomasz Szczepanik – dzieci

Razem z żoną Tomasz wychowuje jedenastoletniego syna Stanisława, który odziedziczył po nim talent muzyczny. Panowie mają już ze sobą wspólny występ na dużej scenie. Mimo wszystko Stanisław nie planuje w przyszłości iść w ślady ojca. Obecnie chce zostać piłkarzem.

Tomasz Szczepanik – Facebook i Instagram

Tomasz Szczepanik często wchodzi w interakcje ze swoimi fanami, jednak zdecydowanie woli rozmowy w świecie realnym od tych wirtualnych. Muzyk nie jest szczególnie aktywny w mediach społecznościowych. Jedyne migawki z jego prywatnego życia w serwisach Instagram i Facebook można znaleźć na oficjalnych stronach zespołu Pectus.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Bartosz Raburski (@bartoszraburski1994)

Tomasz Szczepanik – ciekawostki z życia

W życiu Tomasza Szczepanika nie brakuje ciekawych wydarzeń oraz smaczków, które z możemy uznać za ciekawostki. Przede wszystkim niewiele osób wie, że z zawodu jest on stolarzem. Jest on także w posiadaniu gitary wykonanej własnoręcznie przez jednego z osadzonych w rzeszowskim więzieniu. W jego życiu nie brakowało też niebezpiecznych momentów.  W 2015 roku brał udział w wypadku samochodowym, do którego doszło w drodze na jeden z koncertów zespołu Pectus. W wyniku odniesionych obrażeń muzyk spędził 10 dni w szpitalu. Szybko jednak wrócił do pełni zdrowia.