Michael Manousakis – kim jest znany przedsiębiorca? Poznaj jego rodzinę, żonę i dzieci

Michael Manousakis to pochodzący z Niemiec przedsiębiorca, który stał się również osobowością telewizyjną. Cieszy się on zainteresowaniem nie tylko w swoim kraju, ponieważ program z jego udziałem “Steel Buddies” wyemitowany został w ponad 20 innych krajach. Również polscy miłośnicy motoryzacji są zainteresowani jego osobą. Dlatego też przygotowaliśmy artykuł, w którym znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje na temat Michaela Manousakisa. 

Michael Manousakis – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Michael Manousakis urodził się 29 sierpnia 1967 w Bonn. Jest niemieckim przedsiębiorcą, który zasłynął z udziału w „Steel Buddies”. Ma greckie korzenie. Jego ojciec był bowiem dyplomatom pełniącym służbę w tym kraju. Ukończył Liceum Ogólnokształcącego im. Beuela. Samodzielnie nauczył się obsługi pojazdów a nawet samolotów, o czym mówił w programie z jego udziałem. Wiemy również, że zawodowo zajmował się wieloma rzeczami między innymi pracował jako nurek ratowniczy w Nigerii. Za sobą ma również służbę wojskową. Wyróżnia się także tym, że posiada szereg różnorodnych zainteresowań, wśród których możemy wymienić strzelectwo sportowe, wspinaczkę górską i nurkowanie.

O 53 letnim mężczyźnie głośno zrobiło się bowiem dopiero w momencie gdy jego firma odniosła sukces a on sam należy do grona osób, które niechętnie dzielą się informacjami dotyczącymi życia prywatnego.

Michael Manousakis – kariera

Michael Manousakis założył swoją firmę Morlock Motors w 1994 roku. Pełni w niej rolę dyrektora zarządzającego. Przedsiębiorstwo zajmuje się handlem pojazdami sprowadzonymi z Ameryki. Firma zajmuje się ich naprawą, renowacją oraz późniejszą sprzedażą. Ponadto przedsiębiorstwo Michaela Manousakisa naprawia również zniszczony sprzęt wojskowy. On sam twierdzi nawet, iż posiada wyłączny kontrakt z armią amerykańską w Niemczech i zaopatruje ją w nieregularnych odstępach czasu w postaci wyrzuconych pojazdów i wszelkiego rodzaju przedmiotów.

Sławę Michael Manousakis zdobył jednak głównie przez swoją obecność w telewizji. Jest jednym z głównych bohaterów dokumentalnego serialu DMAX „Steel Buddies – Stahlharte Business”. Serial ten ukazuje kulisy życia Michaela Manousakis oraz jego pracowników. Emitowany był nie tylko w Niemczech, ale również w 20 krajach świata – w tym w Japonii czy Rosji. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Michael Manousakis (@michael.manousakis)

Michael Manousakis – rodzina

Choć Michael Manousakis jest osobą publiczną, która dość często pojawia się w mediach a przy tym jest także aktywny w sieci jest jednocześnie mężczyzną, który dba o swoją prywatność i niechętnie porusza kwestie związane z rodziną. Wiemy, że jego ojciec jest Grekiem, jednak nie udało nam się ustalić niczego więcej o rodzicach. Ojciec był dyplomatą, nie wiadomo czym zajmowała się matka Michaela. W internecie na próżno możemy szukać również informacji na temat tego, czy posiada rodzeństwo. 

Michael Manousakis – stan cywilny

Zwiazki Michaela Manousakisa od zawsze budziły zainteresowanie osób, które polubiły charyzmatycznego biznesmena. Niestety, nie jest łatwo ustalić na ich temat cokolwiek. Jak wspominaliśmy mężczyzna oddziela swoją karierę zawodową i telewizyjną od prywatności, dlatego też w sieci (nawet na niemieckich stronach internetowych i w plotkarskich serwisach) nie znajdziemy żadnych informacji i doniesień na temat tego, czy jest z kimś związany. Nie wiemy więc, czy ma żonę lub partnerkę.

Michael Manousakis – dzieci

Jak wspominaliśmy, Michael Manousakis jest osobą, która dość mocno chroni swoją prywatność, dlatego też przez długi czas nie było wiadomo, czy ma dzieci. Obecnie wiemy już, że posiada córkę. Dziewczyna pojawiła się w programie po raz pierwszy gdy miała 14 lat. Ponownie usłyszeliśmy o niej kiedy otrzymała od swojego ojca nietypowy samochód na osiemnaste urodziny. Co ciekawe, nawet w odcinkach programu jej twarz najczęściej jest zasłonięta lub pokazana pod kątem. Wszystko to pokazuje, jak wielką wagę Manousakis przywiązuje do ochrony prywatności. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Michael Manousakis (@michael.manousakis)

Michael Manousakis – Facebook i Instagram

Michael Manousakis jako osoba publiczna i rozpoznawalna osobowość telewizyjna doskonale zdaje sobie sprawę, jak ogromną rolę w budowaniu popularności odgrywa obecnie internet. Dlatego też mężczyzna jest bardzo aktywny na Instagramie. Jego profil @michael.manousakis obserwuje obecnie 167 tysięcy osób. Michael publikuje na nim kulisy programu oraz działanie swojego przedsiębiorstwa. Jeśli zaś chodzi o Facebook, mężczyzna posiada jedynie własne prywatne konto, na którym część postów dostępna jest publicznie. Profil ten nie był jednak aktualizowany od dłuższego czasu. 

Michael Manousakis – ciekawostki z życia

Michael Manousakis jest osobą, która nie boi się nowych wyzwań oraz ekstremalnych zadań i chętnie je podejmuje. Doskonałym przykładem może być fakt, iż wziął on udział w szkoleniu nurków minowych i ćwiczeniach z rozbrajania min. Zostało to nam pokazane w 13 odcinku siódmego sezonu programu kiedy to Michael odwiedził szkolnego przyjaciela, admirała flotylli Christiana Bocka, we flotylli operacyjnej 1 w Kilonii