Krzysztof Feusette – kim jest ten znany dziennikarz? Czy ma żonę i dzieci? Sprawdzamy życie prywatne publicysty!

Krzysztof Feusette to jedna z osób o wielu talentach. Jest nie tylko uzdolnionym dziennikarzem i publicystą ale również autorem tekstów piosenek. Spora część osób nie wie o nim zbyt wiele, inni zaś uwielbiają jego teksty i chcieliby móc poznać go nieco lepiej. Zarówno dla jednych, jak i drugich osób przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji na jego temat. Zapraszamy do lektury. 

Krzysztof Feusette – najważniejsze informacje

Krzysztof Rafał Feusette to polski felietonista, publicysta, dziennikarz i autor tekstów piosenek. Urodził się w 1971 roku w Opolu . W latach 1985-1989 uczęszczał do Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu. W 1993 roku ukończył opolską Wyższą Szkołę Pedagogiczną na Wydziale Filologii Polskiej.

Krzysztof Feusette – kariera

Krzysztof Feusette jest osobą, która ma na swoim koncie wiele sukcesów oraz nagród. W 1989 roku zdobył I Nagrodę w Opolskim Turnieju Jednego Wiersza, a dwa lata później (1991) otrzymał III Nagrodę w Konkursie im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Jego działalność opierała się na wielu różnych formach. W 1993 roku wystąpił w Teatrze Telewizji jako Hajduk, w inscenizacji niemieckiego dramatu romantycznego Heinricha von Kleista Książę Homburg. W 1997 roku został laureatem nagrody za najlepszą piosenkę premierową “Sobieinna” (muz. Hadrian Filip Tabęcki, sł. Krzysztof Feusette) w ramach Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W latach 1997-2012 pracował na stałe w “Rzeczpospolitej”, gdzie zrezygnował z pisania po przyjściu ekipy Grzegorza Hajdarowicza. Współtworzył portal Sieci Opinii, był autorem “Uważam Rze” od pierwszych numerów do 2012 roku. Od grudnia 2012 roku współpracuje z tygodnikiem “Sieci”. W 2010 roku dostał wyróżnienia w konkursie felietonistycznym o Nagrodę “Złotej Ryby”. W 2011 roku zdobył Nagrodę im. Macieja Rybińskiego (“Złota Ryba”) dla najlepszego młodego felietonisty (do 40. roku życia). Od kwietnia 2016 współprowadzi program “W tyle wizji” emitowany w TVP Info.

W swojej karierze napisał wiele felietonów, które zdobyły uznanie wśród czytelników. Wśród nich wymienić możemy przede wszystkim serię felietonów “Kto zabił prezydenta?”, które publikowane były na łamach “Rzeczpospolitej”. Poruszał w nich kwestię katastrofy smoleńskiej, odpowiedzialnoci i kontrowersji wokół niej. Jest także aktorem książki “Alfabet salonu”. Książka ta została wydana w 2014 roku przez wydawnictwo Fronda i składa się z 336 stron. Opisuje w niej nieformalny Front Jedności Przekazu zwany Salonem, którego członkiem jest autor, a także dziennikarze, artyści, naukowcy i celebryci.

Krzysztof Feusette

Krzysztof Feusette – rodzina

Rodzina Krzysztofa Feusette to temat, który interesuje wielu miłośników jego twórczości. Co o niej wiemy? Ojcem felietonisty był Jan Feusette – znany polonista oraz dyrektor Teatru im. Jana Kochanowskiego i wykładowca Uniwersytetu Opolskiego. Możemy więc założyć, że ojciec miał ogromny wpływ na jego karierę zawodową. Niewiele informacji można znaleźć na temat matki autora. Wiadomo za to, że ma rodzeństwo: siostrę Małgorzatę oraz Brata Tymona.

Krzysztof Feusette – z kim jest związany?

Sytuacja osobista Krzysztofa Feusette jest dość skomplikowana i na chwilę obecną nie jasna. Obecnie nie wiadomo czy jest z kimś związany. Mężczyzna zdecydowanie nie lubi epatować swoją prywatnością dlatego też nie wiemy czy ma nową partnerkę. Wiadomo natomiast, że jego pierwszą żoną była Małgorzata Lewińska. Para rozwiodła się jednak a Lewińska jest obecnie związana z nowym mężczyzną, z którym ma trójkę dzieci. Jest to fotograf Bartosz Mirecki.

Krzysztof Feusette – dzieci

Mimo iż małżeństwo Krzysztofa Feusette nie przetrwało próby czasu nie oznacza to, że nie jest on ojcem. Wprost przeciwnie. Felietonista posiada jedną córkę – Anastazję, która jest obecnie dorosłą kobietą. Córka Feusette skończyła 29 lat. Niestety, nie wiemy o niej zbyt wiele. Kobieta nie jest osobowością publiczną, zaś sam Krzysztof Fausette należy do grona osób, które niechętnie wypowiadają się w mediach o swoich członkach rodziny.

Krzysztof Feusette – obecność w sieci

Krzysztof Feusette jest osobą obecną w sieci, jednak nie w takim stylu, do jakiego przyzwyczaiły nas znane osoby. W internecie pojawiają się bowiem jego artykuły czy felietony, jednakże on sam trzyma się na uboczu i nie wykorzystuje mediów społecznościowych do propagowania swoich artykułów. Posiada co prawda profile na Facebooku oraz na Instagramie, jednak są to jego prywatne profile, na których nie prowadzi publicznej działalności. Przykładowo, na jego koncie na Instagramie nie opublikował żadnego postu, zaś na Facebooku dyskutuje głównie ze znajomymi. 

dziennikarz Krzysztof Feusette

Krzysztof Feusette – ciekawostki

Krzysztof Feusette jest osobą, która stroni od opowiadania szczegółów ze swojego prywatnego życia. Z tego powodu nie wiemy zbyt wiele o nim samym. Nie udało nam się dotrzeć do żadnych ciekawych informacji i smaczków na temat tego skrytego, niezwykle zdolnego felietonisty.