Marek Goczał – kim jest i ile zarabia właściciel Energylandii? Kim jest jego żona i dzieci? Poznaj wiek biznesmena

Chyba każdy z nas choć raz słyszał o Energylandii. Wiele osób nie wyobraża sobie lepszego miejsca na wspólne spędzanie czasu z rodziną. Ten wyjątkowy park rozrywki jest ewenementem na skalę Europy. Czy jednak wiesz kto stoi za jego powstaniem? Osobą tą jest Marek Goczał – niezwykle przedsiębiorczy a przy tym pomysłowy człowiek, który osiągnął naprawdę wiele. Poznajmy go więc nieco lepiej – zarówno od strony kariery zawodowej, jak i tej bardziej prywatnej. 

Marek Goczał – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Marek Goczał urodził się w 1975 roku. W sieci trudno jest jednak znaleźć informację na temat tego gdzie urodził się i spędził dzieciństwo. Nie znajdziemy również niczego co dotyczyłoby jego wykształcenia. Jedno jest wiadome, ten mierzący obecnie 180 cm mężczyzna nie próżnował. Już jako dziecko zaczął pracę a w trakcie swojej kariery zawodowej zajmował się wieloma różnymi zajęciami.

Marek Goczał – kariera

Marek Goczał to polski przedsiębiorca, twórca i założyciel parku rozrywki EnergyLandia. Jego kariera zawodowa rozpoczęła się w wieku 12 lat, kiedy to wspólnie z bratem otworzył niewielką dyskotekę z barem w Przytkowicach. Początkowo lokal mieścił się na powierzchni 200 mkw., jednak ogromne zainteresowanie sprawiło, że Goczał zdecydował się na systematyczną rozbudowę. To właśnie w 1998 roku klub został przemianowany na Energy 2000, a jego popularność rozwijała się w szybkim tempie. Lata pracowitego zaangażowania, innowacyjności i dbałości o jakość usług zaowocowały tym, że Energy 2000 stała się jednym z największych klubów w Polsce, dysponując powierzchnią aż 3000 mkw. Jego sukces na lokalnym rynku był niepodważalny, a także otworzył drzwi do rozpoznania na arenie krajowej. W 2011 roku Marek Goczał założył kolejny klub w Katowicach, konsekwentnie poszerzając swoje przedsiębiorcze imperium.

Dzięki niezachwianej determinacji i zdolności do dostosowywania się do zmieniających się trendów, Marek Goczał przetrwał trudne czasy, w których wiele innych dyskotek i klubów zniknęło z rynku. Jego przedsiębiorczość i zdolności organizacyjne uczyniły go najbardziej rozpoznawalnym twórcą klubów i dyskotek w kraju. W 2014 roku Marek Goczał postanowił zrealizować swoje marzenie i otworzyć park rozrywki EnergyLandia. Park ten jest jednym z największych w Europie Środkowej i Wschodniej, a jego powierzchnia wynosi ponad 35 hektarów. W parku znajduje się ponad 70 atrakcji, w tym 15 rollercoasterów, a także liczne restauracje, kawiarnie i sklepy. W 2021 roku park został uznany za najlepszy park rozrywki w Europie Środkowej i Wschodniej przez organizację World Travel Awards. Marek Goczał jest również właścicielem firmy produkującej napoje energetyczne oraz producentem obuwia sportowego. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Energylandia Rally Team (@energylandia_rallyteam)

Marek Goczał – rodzina

Jeśli chodzi o rodzinę Marka Goczała w sieci dość trudno jest znaleźć informacje na temat tego, kim są jego rodzice i czym się zajmowali. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku rodzeństwa. Z racji ścisłego połączenia braci pod kątem prowadzenia wspólnych biznesów, jak i dzielenia pasji większość osób wie, że posiada on młodszego brata Michała. Mężczyzna ma 31 lat i jest bardzo związany z Markiem.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Abstraxi Design (@abstraxi.design)

Marek Goczał – partnerka

Związki biznesmenów i przedsiębiorców często szybko rozpadają się ze względu na ciągły stres czy brak czasu. Marek Goczał stworzył jednak stałą relację ze swoją żoną Agatą, z którą jest od wielu lat. Kobieta była aktywnie zaangażowana w rozwój klubów a następnie parków rozrywki. Wspólnie para stanowi zgodny team, który jest w stanie poradzić sobie z każdym wyzwaniem.

Marek Goczał – dzieci 

Wiele osób, które dowiadują się o niezwykłych osiągnięciach biznesmena od rozrywki zastanawia się, czy człowiek ten tak dynamicznie rozwijając swoją karierę był w stanie poświęcić się także rodzicielstwu. Okazuje się, że owszem. Wraz ze swoją żoną Agatą Marek Goczał doczekał się dwójki dzieci. Pierworodna córka pary, Klaudia, urodziła się w 2000 roku. Jej młodszy brat Eryk przyszedł na świat w 2004 roku, co oznacza, że ma obecnie 19 lat. Co ciekawe, rodzeństwo bierze aktywny udział w rozwoju Energylandii, szczególnie Klaudia, która dorastała w atmosferze przedsiębiorczości. Jej młodszy brat pomaga zaś w wymyślaniu nowych atrakcji – jako młody człowiek doskonale wie bowiem co przyciągnie uwagę odwiedzających.

Marek Goczał – Facebook i Instagram

Choć Marek Goczał stoi za biznesem rozrywkowym, jest osobą bardzo towarzyską i otwartą doskonale potrafi skupiać się nad tym co najważniejsze. Wie, że promocja jego osoby nie jest konieczna do osiągnięcia sukcesu jego parku rozrywki, dlatego też nie traci czasu na osobistą działalność w social mediach. Mężczyzna nie posiada kont na portalach społecznościowych – zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie. 

Marek Goczał – ciekawostki z życia

Marek Goczał wraz ze swoim bratem działają nie tylko biznesowo ale również realizują wspólne pasje. Jedną z nich jest udział w rajdach. Marek Goczał brał w nich udział już 20 lat temu, natomiast w 2021 roku bracia wzięli udział w rajdzie Dakar. Pasją do rajdów zaraził się również syn Marka – Eryk.