Maria Prażuch-Prokop – kim jest? Wiek, kariera i życiorys

Znani ludzie od zawsze przykuwają naszą uwagę. Często staje się ona na tyle rozszerzona, że obejmujemy nią nie tylko daną osobę, ale również ich bliskich. Dokładnie tak stało się w przypadku znanego i uwielbianego prezentera Marcina Prokopa. Jak można było się spodziewać, również jego żona budzi zainteresowanie wśród publiczności. Internauci często wyszukują informację na jej temat a ona sama cieszy się coraz większą popularnością w mediach. Maria Prażuch-Prokop, bo o niej mowa, to inspirująca osoba, która zasługuje na uwagę. Sprawdźmy więc kim jest i co warto o niej wiedzieć.

Maria Prażuch-Prokop – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Maria Prażuch-Prokop urodziła się 16 kwietnia 1979 roku. Niestety, w internecie nie znajdziemy informacji o tym w jakim mieście się urodziła. Wiemy natomiast, że wiele lat swojego życia spędziła w Stanach Zjednoczonych i to tam ukończyła studia. Na powrót do Polski zdecydowała się w 2003 roku. Osiadła wówczas w Warszawie, gdzie praktycznie od razu rozpoczęła rozwój swojej kariery.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Marysia Prokop (@mariaprokop_yoga)

Maria Prażuch-Prokop – kariera

Wbrew temu, co moglibyśmy sądzić Maria Prażuch-Prokop nigdy nie miała “parcia na szkło” i nie szukała pracy w mediach. Po powrocie do Polski w 2003 roku rozpoczęła pracę w korporacji, która zajmowała się marketingiem oraz nieruchomościami. Maria Prażuch-Prokop była osobą bardzo poświęconą pracy, w której spędzała mnóstwo czasu. Tak obciążający tryb życia sprawił, że jej zdrowie zaczęło poważnie szwankować. Doszło do zasłabnięcia, które było momentem, w którym żona Marcina Prokopa postanowiła przewartościować swoje życie i wyraźnie zwolnić. Skończyła z pracą w korporacji a zamiast tego zawodowo zajęła się jogą. Obecnie nie tylko codziennie praktykuje ale również prowadzi zajęcia jogi, co daje jej wiele satysfakcji i pozwoliło na odzyskanie równowagi i dobrej formy.

Maria Prażuch-Prokop – rodzina

Rodzina dla Marii Prażuch-Prokop stanowi ogromną wartość o czym mówi niejednokrotnie. O ile chętnie mówi o swoim mężu, który i tak pozostaje osobą publiczną. Jeśli jednak chodzi o jej rodziców czy innych członków najbliższej rodziny Maria Prażuch-Prokop stara się zachować dyskrecję i nie dzieli się informacjami na ich temat. Nie wiemy więc kim są jej rodzice, czym zajmowali się lub zajmują, próżno szukać również informacji na temat tego, czy posiada ona rodzeństwo.

Maria Prażuch-Prokop – stan cywilny. Kto jest jej mężem/partnerem?

Jeśli chodzi o znane osoby często zastanawiamy się z kim są związane. W przypadku Marii Prażuch-Prokop nie musimy tego robić. Nazwisko słusznie wskazuje nam na to, że jest ona żoną Marcina Prokopa. Warto jednak opowiedzieć nieco więcej na temat tej niezwykłej relacji, która trwa od kilkunastu lat. Musimy mieć świadomość, że para poznała się krótko po tym, jak Maria wróciła do kraju. Była to tak zwana miłość od pierwszego wejrzenia. Mimo to, przez długi czas był to związek nieformalny. Mimo iż związali się ze sobą w 2003 roku ślub zawarli dopiero w 2011 roku. Nie zmienia to jednak faktu, że para może poszczycić się już 20 letnim stażem związku, który wygląda na wyjątkowo zgodny, udany i szczęśliwy.

Maria Prażuch-Prokop – dzieci

Maria Prażuch-Prokop nigdy nie ukrywała tego, że chce zostać matką i realizować się również w tej roli. Nic więc dziwnego, że zaledwie po upływie roku związku z Marcinem Prokopem zaszła w ciążę. Jej efektem były narodziny córki Zosi, która urodziła się w 2006 roku. Obecne dziewczyna ma więc już 17 lat. Co ciekawe, mimo chęci bycia matką Maria Prażuch-Prokop nie zdecydowała się na kolejne dzieci i dziewczyna pozostaje jedynaczką. Jeśli chodzi o powiększenie rodziny – para nie wypowiada się na ten temat, możemy więc założyć, że raczej tak już zostanie.

Maria Prażuch-Prokop – Facebook i Instagram

Choć Maria Prażuch-Prokop pozostaje nieco w cieniu swojego męża oraz nie dąży do tego by być osobą sławną nie oznacza to, że nie znajdziemy jej w mediach społecznościowych. W związku ze swoją działalnością propagującą jogę jest bardzo aktywna na Instagramie, gdzie publikuje zarówno zajęcia z zajęć jogi jak i sporo rodzinnych momentów oraz fotografii z wyjazdów i podróży. Jej luźny sposób komunikacji przypadł do gustu obserwującym, dlatego też obecnie jej profil posiada już prawie 50 tysięcy obserwujących. Maria Prażuch-Prokop dba o częste aktualizacje swojego profilu oraz dodawanie materiałów na stories, dzięki czemu osoby, które z nią sympatyzują mogą bez problemu sprawdzić co dzieje się u niej i w rodzinie Prokopów.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Marysia Prokop (@mariaprokop_yoga)

Maria Prażuch-Prokop – ciekawostki z życia

Ślub Marii Prażuch-Prokop oraz Marcina Prokopa odbył się w Portugalii i miał kameralny charakter z dala od mediów. W uroczystości uczestniczyły wyłącznie najbliższe parze osoby. Wiele osób nie wie również, że problemy zdrowotne, z którymi zmagała się Maria Prażuch-Prokop sprawiły, że do objawów fizycznych dołączyły również psychosomatyczne. Dzięki jodze Maria wyszła z trudnych chwil i obecnie radzi sobie doskonale oraz może rozwijać swoją drogę zawodową na własnych zasadach. Niejednokrotnie wspominała jednak, że było to dla niej trudne doświadczenie.