Aleksandra Michael – kim jest dziewczyna Jana Jakuba Kolskiego? Wiek, kariera, życiorys

Aleksandra Michael szerszej publiczności znana jest przede wszystkim z bycia partnerką wybitnego reżysera, Jana Jakuba Kolskiego. Kontrowersje budzi różnica wieku, która dzieli parę. Nic dziwnego, że wiele osób zastanawia się kim dokładnie jest Aleksandra Michael. Gdzie przyszła na świat? Czym zajmuje się zawodowo? Czy można śledzić jej losy w mediach społecznościowych? Postaraliśmy się zebrać jak najwięcej informacji o tej intrygującej osobie.

Aleksandra Michael – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Aleksandra Michael przyszła na świat w 1988 roku. Nie ma niestety dostępu do informacji w jakiej części kraju się urodziła. Wiemy natomiast, że przez większość życia funkcjonowała pod nazwiskiem Fiedeń. Zmiana nie była jednak podyktowana małżeństwem, ale dziedzictwem dziadka, na którego cześć przyjęła nazwisko Michael.

Chociaż Aleksandra zadebiutowała jako aktorka, to w dorosłym życiu zdecydowała się na pracę z drugiej strony planu filmowego. Jest fotografką i producentką filmową. W jej portfolio znajdują się zarówno produkcje telewizyjne, jak i filmy promocyjne, czy teledyski.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Ola Michael (@aleksandra.michael)

Aleksandra Michael – kariera

Aleksandra Michael jest absolwentką kierunku fotografia na Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. Swoja karierę zaczynała jednak od ról filmowych. Zadebiutowała w filmie „Daleko od okna”, który miał swoja premierę w 2000 roku. Artystka miała wówczas zaledwie dwanaście lat. Jako aktorka występowała potem w „Zabić bobra”, gdzie zagrała główną rolę oraz w  filmach „Las 4 rano” i „Republika dzieci”.

Aleksandra nie zdecydowała się jednak na kontynuowanie kariery aktorskiej. Zdecydowanie bardziej spełnia się w roli producentki oraz autorki zdjęć. Za film „Ułaskawienie”, który wyprodukowała, została nagrodzona trzema międzynarodowymi statuetkami. Otrzymała:

  • III nagrodę na Festiwalu Filmów Polskich „Wisła” w Moskwie,
  • „Society Humanitarian Award” w Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce,
  • Nagrodę Organizatorów im. Juliusza Burskiego w Lubuskim Lecie Filmowym w Łagowie

Pomimo młodego wieku Aleksandra Michel jest więc spełnioną i uznaną na świecie twórczynią, które nie zwalnia tempa i ciągle bierze udział w nowych projektach.

Aleksandra Michael – rodzina

Chociaż Aleksandra Michael rzadko pokazuje się na ściankach to jednak o jej życiu prywatnym swego czasu szeroko plotkowano. Wszystko ze względu na związek z Janem Jakubem Kolskim, uznanym reżyserem, który jest od niej starszy o 32 lata. Chociaż artyści swego czasu znajdowali się na językach i budzili zainteresowanie prasy plotkarskiej, to jednak sami rzadko udzielają wywiadów i nie wypowiadają się publicznie na temat swojego związku.

Aleksandra Michael – stan cywilny. Kto jest jej mężem/partnerem?

Aktualnym partnerem Aleksandry jest Jan Jakub Kolski, jeden z najbardziej rozpoznawanych reżyserów polskiego kina. Wśród jego najważniejszych dzieł znajdują się m.in. “Historia kina w Popielawach” (1998), “Pornografia” (2003), “Jasminum” (2006) i “W ciemności” (2011). Produkcje zdobywały wiele nagród na polskich i międzynarodowych festiwalach, w tym Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych za “Historię kina w Popielawach” oraz “Jasminum”. Ponadto otrzymał Srebrne Lwy za “W ciemności”. Jego twórczość była wielokrotnie doceniana za wyjątkową wrażliwość, unikatową stylistykę i głębię emocji.

Para poznała się na planie filmu „Daleko od okna”, w którym grała dwunastoletnia wówczas Aleksandra. Miłość połączyła ich jednak dziesięć lat później. Dla nowej miłości reżyser rozstał się z pierwszą żoną, Grażyną Błęcką-Kolską.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Ola Michael (@aleksandra.michael)

Aleksandra Michael – dzieci

Razem z partnerem, Janem Jakubem Kolskim fotografka wychowuje córkę, Polę. Zdjęcia dziecka nie są jednak udostępniane w mediach społecznościowych. Rodzice bardzo dbają o prywatność jedenastolatki i wychodzą z założenia, że sama zdecyduje, czy chce być osobą publiczną.

Aleksandra Michael – Facebook i Instagram

Aleksandra Michael jest fotografką, dlatego oczywistym medium społecznościowym w jej przypadku wydaje się Instagram. Rzeczywiście, artystka posiada swoje konto, @aleksandra.michael gdzie obserwuje ją ponad 10 tysięcy osób.

Próżno jednak szukać tam informacji o życiu prywatnym Aleksandry. Zdjęcia, które publikuje są neutralne i utrzymane w spokojnej tonacji. Widać w nich profesjonalne oko artystki. Obok kadrów ze światowych muzeów widnieją tam zdjęcia zwierząt oraz sławnych kolegów, między innymi Andrzeja Chyry, czy Tomasza Karolaka.

Aleksandra Michael – ciekawostki z życia

Mając zaledwie dwanaście lat Aleksandra zadebiutowała na ekranie w filmie reżyserii Jana Jakuba Kolskiego. Dekadę później przy ponownym spotkaniu między parą narodziło się uczucie, którego owocem jest udany związek oraz nastoletnia już córka. Para doskonale dogaduje się nie tylko na gruncie prywatnym, ale również często współpracuje zawodowo. Aleksandra jako  producentka pracowała między innymi przy cenionym filmie „Ułaskawienie”.

Mówiąc o ciekawostkach dotyczących Aleksandry Michael warto wspomnieć również, że jest ona prawdziwą miłośniczką zwierząt. W jej mediach społecznościowych widnieje wiele pięknych fotografii, których bohaterami są psy i koty, które mieszkają z artystką.