Maria Victoria Henao – kim jest była żona Pablo Escobar? Wiek, mąż i dzieci

O słynnym bossie narkotykowym Pablo Escobarze słyszał chyba każdy, choćby ze względu na serial oparty no jego życie. Niewiele osób wie jednak, że był on związany z kobietą, która poświęciła dla niego naprawdę wiele. Maria Victoria Henao, bo o niej mowa to ciekawa postać, która nie powinna zostać zapomniana. Dlatego też postanowiliśmy przybliżyć naszym czytelnikom jej postać, życie z baronem narkotykowym oraz obecne. 

Maria Victoria Henao – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Maria Victoria Henao to kolumbijska pisarka i wdowa po znanym baronie narkotykowym, Pablo Escobarze. Urodziła się w 1961 roku w Palmirze w Kolumbii. Oznacza to, że obecnie ma 62 lata. W sieci trudno jest znaleźć informacje na temat jej dzieciństwa czy edukacji, choć z niektórych ze źródeł możemy dowiedzieć się, że bardzo lubiła taniec. Niestety, środowisko w jakim dorastała sprawiło, że nie miała szans na rozwój a jej dzieciństwo zostało dramatycznie i wcześnie przerwane.

Maria Victoria Henao – rodzina

Rodzina odegrała ogromną rolę w kształtowaniu się życia Marii Victorii Henao, jednak nie był to wpływ pozytywny. Jest córką Carlosa Henao Vallejo i Leonory Zuleta. W sieci trudno znaleźć jest informacje na temat tego, czym zajmowali się jej rodzice. Niemniej jednak, środowisko, w którym dorastała było nieciekawe, ponieważ jej brat Carlos Mario Henao Vallejo współpracował z Pablo Escobarem podczas początków jego działalności narkotykowej. Miało to ogromny wpływ na późniejsze życie kobiety. Poza bratem Maria Victoria miała również siostrę Pastorę Henao Bayen.

Maria Victoria Henao

Maria Victoria Henao – związek z Pablo Escobarem 

Maria Victoria Henao była jedną z najważniejszych osób w życiu Pabla Escobara. Ich związek był pełen skrajnych emocji, od miłości po przemoc i zdradę. Mimo to, Maria Victoria pozostała przy swoim mężu aż do jego śmierci. Ich związek był kontrowersyjny i wzbudzał wiele emocji w Kolumbii i na całym świecie. Zacznijmy jednak od początku. Jak wspominaliśmy wcześniej, starszy brat Marii związał się z raczkującym narkotykowym biznesem Escobara. Doprowadziło to do sytuacji, w której Maria miała okazję spotykać się z Pablo Escobarem przy różnych okazjach.

Miało to różne, negatywne konsekwencje. Pablo napastował ją, a w końcu ją zgwałcił. Miała wówczas zaledwie 12 lat. Gdy miała 14 lat zaszła z nim w ciążę po czym zmusił ją do aborcji. Mimo to Maria Victoria zgodziła się zostać jego żoną. Kochała go, możemy wręcz uznać, że był on pierwszą i jedyną miłością jej życia W trakcie trwania małżeństwa Maria Victoria była ofiarą przemocy ze strony Pabla, ale jednocześnie była dla niego najważniejszą osobą w życiu. Mimo to jednak dopuszczał się wielu zdrad i romansów, które dodatkowo obciążały Marię Henao. Nie zdecydowała się jednak na odejście od przemocowego męża. Po jego śmierci w 1993 roku, Maria Victoria i jej dzieci musiały stawić czoła licznych wyzwaniom, w tym groźbom ze strony konkurencyjnych karteli i rządu. W końcu osiedliła się w Argentynie, gdzie przyjęła nowe nazwisko Maria Isabel Santos.

Maria Victoria Henao – dzieci 

Mówiąc o związku Marii Victorii Henao oraz Pablo Escobara nie sposób nie wspomnieć o ich potomstwie. Para ta, mimo dramatycznego stylu życia i przekraczania prawa miała dzieci. Maria Victoria Henao jest matką Juana Pablo, którego urodziła mając 16 lat. Obecnie młodzieniec nosi nazwisko Juana Pablo. Siedem lat później urodziła drugie dziecko – córkę Manuelę Escobar.

Maria-Victoria-Henao-byla-zona-Pablo-Escobara

Maria Victoria Henao – obecne życie

Życie Marii Victorii Henao nie było łatwe. Ponieważ na co dzień tkwiła w kartelu narkotykowym nie ominęła ją kara za współuczestnictwo w działalności męża. W 2000 roku Maria została aresztowana wraz z synem, postawiono im kilka zarzutów. Sugerowano jej choćby pranie brudnych pieniędzy. Maria Victoria Henao spędziła w areszcie 15 miesięcy. Składając zeznania zaprzeczyła wszystkim zarzutom opisując się jedynie jako żonę, która nie miała żadnych powiązań z przestępczą działalnością męża. Służby nie znalazły żadnych powiązań, dlatego też kobieta została zwolniona z aresztu. Maria Victoria po wyjściu z więzienia osiedliła się w Argentynie, gdzie przyjęła nowe nazwisko Maria Isabel Santos. Obecnie zajmuje się działalnością w branży nieruchomości, w której osiąga sukcesy.