Maria Klauzunik – kim jest była żona Czesława Niemena? Wiek, dzieci i obecne życie

Kiedy widzimy wybitnych artystów lub muzyków zachwycamy się ich talentem. Często jednak nie wiemy o tym, że to, aby osiągnęli sukces było okupione cierpieniem i wyrzeczeniami. Nie tylko ich samych ale również osób, z którymi byli związanymi. Doskonałym przykładem jest Maria Klauznik – pierwsza żona Czesława Niemena. Kobieta, która kochała muzyka, jednocześnie wiedząc, że nie da się żyć jedynie ideałami i marzeniami. Co o niej wiemy? Kim była? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule. 

Maria Klauzunik – najważniejsze informacje

Maria Klauzunik urodziła się w tej samej miejscowości co Czesław Niemen czyli w Starych Wasiliszkach. Obecnie miejscowość ta należy do Białorusi. Z opowieści jej córki wynika, że była rok młodsza od Niemena co oznacza, że urodziła się w 1940 roku. Nie wiemy niestety zbyt wiele o jej młodych latach. Wiadomo, że poznała Niemena jako 16 letnia dziewczyna. W sieci da się również znaleźć informację o tym, że uczyła się w szkole pielęgniarskiej. 

Maria Klauzunik – kto jest jej mężem/partnerem?

Mężem Marii Klauzunik był Czesław Niemen, czyli Czesław Wydrzycki – bo tak naprawdę nazywał się muzyk. Para poznała się w wieku nastoletnim, kiedy to Marię otaczał tłum adoratorów chcących zdobyć jej względy. Jednak to Czesław Niemen zdobył jej serce poneważ nie tylko grał i śpiewał dla niej, ale również namalował dla niej portret czym ostatecznie przekonał ją do siebie. Para wzięła ślub w 1958 r. tuż przed repatriacyjnym wyjazdem Wydrzyckich do Polski. Rodzina Czesława przeprowadziła się by uniknął poboru do wojska. Maria dołączyła do męża w 1959 r. Wówczas wzięli też ślub kościelny a rok później na świat przyszła ich córka. Niestety, małżeństwo zakończyło się rozstaniem. Maria wymagała od męża artysty normalnej pracy, martwiła się brakiem pieniędzy. Początkowo tylko wyprowadziła się mając nadzieję, że Czesław się zmieni. Tak się jednak nie stało. Dlatego też w 1971 r. Maria w końcu wystąpiła o rozwód. Jak ułożyło się jej życie po rozwodzie? Na ten temat nie ma niestety żadnych informacji. 

Maria Klauzunik z mezem Czeslawem Niemenem

Maria Klauzunik – życiorys

Życie Marii Klauzunik nie należało do łatwych. Zaraz po ślubie na rok została rozdzielona ze swoim mężem poprzez repatriacje. Gdy udało się jej do niego dołączyć para nadal nie mogła mieszkać razem. Niemen w piwnicy Liceum Muzycznego w Gdańsku, następnie w Sopocie ona zaś w internacie żeńskim. Gdy córka małżeństwa miała zaledwie rok Maria wróciła do nauki. Zaczęła uczęszczać do szkoły pielęgniarskiej przy Akademii Medycznej w Gdańsku. Następnie znalazła pracę w szpitalu w Gdyni. Jak sama wspomina nie zarabiała wiele, dlatego też zależało jej na tym, by mąż uzyskiwał stałe dochody. Niestety, Niemen nie był w stanie porzucić marzeń o charakterze muzyka. Para rozstała się. Niemen stworzył wówczas piosenkę, w której wyraził swoją tęsknotę za żoną. Początkowo walczył, płacił alimenty i odwiedzał żonę i córkę. Po pewnym czasie ich drogi jednak zaczęły coraz bardziej się oddalać. Raz, gdy odwiedził Marię Klauzunik z bukietem kwiatów zastał w mieszkaniu innego mężczyznę. 

Maria Klauzunik – rodzina

W sieci możemy znaleźć nieliczne wywiady z Marią Klauzunik, które w znacznej części dotyczą jej związku ze sławnym piosenkarzem. Nic więc dziwnego, że nie wiemy kim byli jej rodzice i czym się zajmowali. Nie ma również żadnych informacji na temat tego, czy kobieta posiadała rodzeństwo. Jest to całkowicie zrozumiałe. Maria Klauzunik nie przepadała za sławą i medialnym życiem. O wiele bardziej ceniła sobie spokój i prywatność. Pozostaje nam więc jedynie uszanować jej wolę. 

Maria Klauzunik – dzieci 

Wiele osób śledzących karierę Czesława Niemena wie o tym, że mężczyzna miał 3 córki. Warto jednak zauważyć, że tylko jedna z nich jest dzieckiem Marii Klauzunik. Dziewczynka nosząca jej imię przyszła na świat w 1960 roku. Kobieta nie jest obecnie osobą medialną, choć świat usłyszał o niej po śmierci Czesława Niemena, kiedy toczyła spór z drugą żoną ojca o to, by otrzymać po nim jakiekolwiek pamiątki.Nie wiemy, czy Maria Klauzunik miała inne dzieci z późniejszych relacji, jednakże brak informacji na ten temat może wskazywać, że była tylko matką Marii. 

Maria Klauzunik na wystawie

Maria Klauzunik – obecność w sieci

Jak wspominaliśmy w pierwszych akapitach naszego artykułu, po odejściu od Czesława Niemena Maria Klauznik stała się osobą prywatną, która całkowicie odcięła się od bycia w mediach. Zależało jej na prowadzeniu bezpiecznego życia z dala od zawirowań jakie niesie bycie z artystą. Oczywistym więc jest, że odcięła się także od internetu. Na dzień obecny nie posiadamy na temat kobiety żadnych informacji. Nie wiemy nawet czy jeszcze żyje. 

Maria Klauzunik – ciekawostki z życia

Ponoć Maria Klauzunik jako młoda dziewczyna wyróżniała się zjawiskową urodą, która sprawiła, że wyróżniała się z tłumu. Wiele osób nie wie również, że przez pierwsze 5 lat życia córka pary nie mieszkała z matką, która kontynuowała naukę lecz z jej rodzicami. Dopiero jako pięciolatka dziewczynka zamieszkała z matką.